Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από tsiripobina »

Καταρχην το θεμα δεν ειναι τι δηλωσε αλλα αν θα τον επιλεξουν. Εφοσον ειναι ψηλος και Ι1 υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να παει Προεδρικη Φρουρα.
Δεν ισχυει οτι παιρνουν τοοοσο ψηλους, αρκει να'σαι ψηλος και το υψος του ειναι μια χαρα. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να "κοπει" με τον εναν ή τον αλλο τροπο στην εκπαιδευση ετσι ωστε να παει ή Χαιδαρι ή Λοχο Διοικησεως οπου ειναι στο Στρατοπεδο του συνταγματος. Τωρα να παει παραμεθωριο εφοσον τον επιλεξουν για ΠΦ και κοπει δε πιστευω. Επισης εφοσον πλεον ειναι 9μηνο κανεις ολη τη θητεια σου στη μοναδα που εχει επιλεγει να πας.
Αυτα γνωριζω, ελπιζω να βοηθησα... Εφοσον δε το θελει για ΠΦ ελπιζω να μην τον στειλουν!

elenanda87
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 14, 2011 7:26 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από elenanda87 »

Α δλδ δν γινεται πριν φτασει στο σταδιο της εκπαιδευσης, δλδ με το που φτασει αθηνα και πριν μπουν στη διαδικασια να τον εξετασουν κτλ να τους πει οτι δν θελει με τπτ να παει σε αυτο το σωμα και οτι το εχει μετανιωσει; Με το ζορι δλδ θ τον παρουν; Εχει και σχολιωση λιγο βεβαια αλλα εχει!
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από tsiripobina »

elenanda87 έγραψε:Α δλδ δν γινεται πριν φτασει στο σταδιο της εκπαιδευσης, δλδ με το που φτασει αθηνα και πριν μπουν στη διαδικασια να τον εξετασουν κτλ να τους πει οτι δν θελει με τπτ να παει σε αυτο το σωμα και οτι το εχει μετανιωσει; Με το ζορι δλδ θ τον παρουν; Εχει και σχολιωση λιγο βεβαια αλλα εχει!


Καταρχην εχω την εντυπωση πως Ι1 κτλ ξερουν αν ειναι απο τις εξετασεις που κανουν στο κεντρο. Εφοσον ειναι Ι1 δεν εχει σημασια αν εχει σχολιωση.
Απ'οσο γνωριζω δε μπορει να πει σουξου μουξου εφοσον παει στη μοναδα και ΙΣΩΣ τον βαλουν και στο ματι αν αρχισει τα "δε θελω" κτλ.
Ο λογος που δε θελει ΚΑΘΟΛΟΥ να παει ποιος ειναι;
Παντως δε ξερω αν γινεται πρωτου βγουν τα αποτελεσματα για το που Θα παει ο καθενας αν μπορει να μιλησει στο κεντρο που βρισκεται μηπως μπορουν να κανουν κατι.

Πλεον υπηρετεις στη μοναδα που θα επιλεχθεις να πας μεχρι το τελος της θητειας σου.

Οσο για το πως θα κοπει, υπαρχουν πολλοι Τροποι αλλα παντα οτι κανει να το κανει με σεβασμο και να μη δημιουργει εντασεις και υπαρχουν αλλα προβληματα μετα
elenanda87
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 14, 2011 7:26 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από elenanda87 »

Ο σεβασμος και η αποφυγη εντασεων εννοειται οτι πρεπει να επικρατησουν σαν λογικη, αλλα οι τροποι για να κοπει καποιος ειναι πολυ περιοσρισμενοι. Για αυτο σε ρωταω μπας και παρω καμια ιδεα! Ειναι Ι1 τελικα αλλα δν θελει να παει γτ το μετανιωσε οικτρα! Ο λογος που δηλωσε υποψηφιος για π. Φ ηταν γτ ηθελε να ρθει αθηνα! Αλλα μολις καταλαβε και ΕΜΑΘΕ τι παιζει αλλαξε γνωμη!
drakos

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από drakos »

Παρουσιαστηκα ΚΕΕΔ και για να ειμαι ειλικρηνης ηθελα αλεξιπτωτα αλλα μας ειπαν ο δοιηκητης και οι λοιποι στο στρατοπεδο οτι δεν θα παρουν σε αυτη την σειρα στα αλεξιπτωτα (317 Δ2) και ξενερωσα, τα αλλα δεν με ενδιεφεραν και σε μια στιγμη μαλακιας δηλωσα ΠΦ... Πληρω τις προυποθεσεις Ι1 1,91 αλλα το εχω μετανιωσει 100%. Μπορω να κοπω απο ΠΦ και να συνεχισω πεζικο υγειονομικο μιας και ειμαι εποπτης δημοσιας υγειας η εαν κοπω απο ΠΦ θα παω αναγκαστικα ΜΛΑΤ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από Greek_Army »

drakos έγραψε:Παρουσιαστηκα ΚΕΕΔ και για να ειμαι ειλικρηνης ηθελα αλεξιπτωτα αλλα μας ειπαν ο δοιηκητης και οι λοιποι στο στρατοπεδο οτι δεν θα παρουν σε αυτη την σειρα στα αλεξιπτωτα (317 Δ2) και ξενερωσα, τα αλλα δεν με ενδιεφεραν και σε μια στιγμη μαλακιας δηλωσα ΠΦ... Πληρω τις προυποθεσεις Ι1 1,91 αλλα το εχω μετανιωσει 100%. Μπορω να κοπω απο ΠΦ και να συνεχισω πεζικο υγειονομικο μιας και ειμαι εποπτης δημοσιας υγειας η εαν κοπω απο ΠΦ θα παω αναγκαστικα ΜΛΑΤ;


Oι κομμένοι τσολιάδες πάνε στο ΜΛΑΤ στο Χαϊδάρι

drakos

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από drakos »

Με πηραν τελικα ΠΦ, παρουσιατηκα σημερα... Πολυ φωνη οι εκπαιδευτες με τα γνωστα που λενε ΄΄μην με κοιτας στα ματια΄΄ ΄΄μην κοιτας το λοχο΄΄ ΄΄μην κοιτας τους ευζωνες΄΄ και γενικα παντα ψηλα το κεφαλι, ακουνητος, δεν πατας τον τσαρουχοδρομο (το πεζοδρομιο γυρω απο το τετραγωνο της Βουλης) κλπ... Θελω να κοπω ομως, πιστευω να τα καταφερω...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από D.Y.K »

Συνέχισε αδερφέ. Αξίζει τον κόπο Εικόνα
lenam

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από lenam »

Καταρχην να πω πως θεωρω υβρις την λεξη τσολιας ως περιγραφη του Ευζωνα... Ειναι απραδεκτο!δευτερον δεν νομιζω να ισχυει το γεγονος οτι πας οπου δηλωσεις γιατι ο αδερφος μου ηθελε στρατονομια και τελικα παει Π. Φ. Αθελα του. Υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο; Και ποσο διαρκει η εκπαιδευση του νεου Ευζωνα; Ισχυει το 45 μερες;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από Greek_Army »

lenam έγραψε:Καταρχην να πω πως θεωρω υβρις την λεξη τσολιας ως περιγραφη του Ευζωνα... Ειναι απραδεκτο!δευτερον δεν νομιζω να ισχυει το γεγονος οτι πας οπου δηλωσεις γιατι ο αδερφος μου ηθελε στρατονομια και τελικα παει Π. Φ. Αθελα του.Υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο; Και ποσο διαρκει η εκπαιδευση του νεου Ευζωνα; Ισχυει το 45 μερες;



μόνο να κοπεί μπορεί, οι κομμένοι εύζωνες πηγαίνουν ΜΛΑΤ, για την εκπαίδευση δεν γνωρίζω

lenam

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από lenam »

Και κατι τελευταιο... Επειδη παρουσιαστηκε στο ΚΕΕΜ υπαρχει περιπτωση να πει ως μαγειρας, οδηγος ή κατι αλλο; και πως θα το ξερει αυτο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από Greek_Army »

Απλά δεν θα το ξέρει, όταν του βγει η μετάθεση θα δει και που πάει και τι ειδικότητα θα έχει
Anon

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από Anon »

Καλησπέρα,

Αυτοί που επιλέχθηκαν για Π. Φ και δεν θέλουν να πάνε (Για τους 1002 λόγους) τι μπορούν να κάνουν; Απο ότι κατάλαβα να κοπούν στην εκπαίδευση; Δεν θα πρεπε να μην σε στέλνουν φρουρά αν δεν το επιθυμείς;

Απο ότι κατάλαβα ως Σώμα παίρνεις και την ευθύνη για τυχόν ζημιές που υποστείς εκει μέσα;

Τι μπορεί να κάνει κάποιος για να Χωρίς βύσμα;

ΚΥΡΙΑΚΗ

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΗ »

Καλησπερα! επειδη και εγω ειμαι συναδελφος, κανω την πρακτικη μου ως εποπτρια δημοσιας υγειας σε νοσοκομειο και τον δεκεμβριο παιρνω το πτυχιο μου, θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαδικασια για να μπω ως εποπτρια δημοσιας υγειας στο πεζικο ή στην αεροπορια; γνωριζετε εαν ειναι μεσω ασεπ;
ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κόψιμο από τη Προεδρική Φρουρά

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δυστυχώς, δεν προσλαμβάνουν πλέον πολιτικό προσωπικό στις Ένοπλες Δυνάμεις, συνεπώς θα σας πρότεινα να ρίξετε όλο το βάρος σας σε άλλες επαγγελματικές διεξόδους.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες