Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
IT
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Οκτ 21, 2011 3:43 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από IT »

Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

PILOT
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 28, 2011 12:53 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από PILOT »

IT έγραψε: Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

λιμενικο φιλε θελει και ερωτημα; Και απο αποψη μισθου και υπηρεσιας.
solid
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 3:08 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από solid »

IT έγραψε: Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

Έχει μεταθέσεις όμως.
been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από been there... »

Ρε παιδιά, το ποιά δουλειά γουστάρετε δε μετράει καθόλου; Είναι τελείως λάθος (αν έχεις επιλογή) να αποφασίσεις με βάση τα πόσα χρόνια θα πάρεις προαγωγή, αν θα πάρεις παραπάνω λεφτά (Πόσα;30 ευρώ;) κι αν θα πάρεις 2 ή 3 μεταθέσεις. Μετράνε κι αυτά, αλλά αν δεν το γουστάρεις, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και στην κοινωνία και κάνε κάτι άλλο που θέλεις. Αλλιώς στο τέλος πιο πολύ βάρος στο συνάδελφο θα είσαι παρά στήριγμα... Και μη μου πει κανένας ότι όλα το ίδιο είναι, γιατί δε θα ξέρει τι του γίνεται...
phaethon

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από phaethon »

been there... έγραψε:Ρε παιδιά, το ποιά δουλειά γουστάρετε δε μετράει καθόλου; Είναι τελείως λάθος (αν έχεις επιλογή) να αποφασίσεις με βάση τα πόσα χρόνια θα πάρεις προαγωγή, αν θα πάρεις παραπάνω λεφτά (Πόσα;30 ευρώ;) κι αν θα πάρεις 2 ή 3 μεταθέσεις. Μετράνε κι αυτά, αλλά αν δεν το γουστάρεις, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και στην κοινωνία και κάνε κάτι άλλο που θέλεις. Αλλιώς στο τέλος πιο πολύ βάρος στο συνάδελφο θα είσαι παρά στήριγμα... Και μη μου πει κανένας ότι όλα το ίδιο είναι, γιατί δε θα ξέρει τι του γίνεται...


Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο been there... Το πάν είναι να σε γεμίζει αυτό που κάνεις, να πηγαίνεις στην υπηρεσία και να μην το βλέπεις σαν αγκαρία, να μή βλέπεις το ρολόι πότε θα πάει 15:00 για την κάνεις, μόνο έτσι θα γίνεις σωστός και αποδοτικό επαγγελματίας και πάνω απ΄όλα θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου! Είναι έγκλημα, προς εσένα, να επιλέξεις ένα επάγγελμα ευθύνης, το οποίο θα το υπηρετείς μια ζωή, μόνο και μόνο για τα 30 ή 40 ευρώ παραπάνω, τις μεταθέσεις ή την επαγγελματική ανέλιξη. Προσωπικά κατέθεσα δικαιολογητικά μόνο για πυροσβεστική αν και είμαι από νησί και θα με βόλευε το λιμενικό και είχα περισσότερα μόρια λόγω Εφεδρος Ειδικών Δυνάμεων, και τα " ΄καψα" για τους Ε. Φ.
Ακούστε την καρδιά σας και ακολουθήστε την.

πολιτης 1

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από πολιτης 1 »

Πάνε Λιμενοφύλακας (με δεδομενο Μιλάω Το εαυτό μου που δε έχω βύσμα) και έλα να μας Πεις Μετά απο 5 χρόνια πώς ειναι η ζωή σα ναυαγός...

φαιρφαιτερς !

solid
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 3:08 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από solid »

πολιτης 1 έγραψε: Πάνε Λιμενοφύλακας (με δεδομενο Μιλάω Το εαυτό μου που δε έχω βύσμα) και έλα να μας Πεις Μετά απο 5 χρόνια πώς ειναι η ζωή σα ναυαγός...

φαιρφαιτερς !

Άκριβως...
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Δημοσίευση από costasss »

Η Πυροσβεστική ήταν και παραμένει ΤΟΠ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης