Σχολή Ανθυποπυραγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

logic εχω δει απο καιρο αυτα που γραφεις αλλα λογω των εξετασεων δεν εχω πολυ χρονο απο το διαβασμα να απαντησω βρηκα λιγο ευκαιρια στην αναπαυλα γιατι γραφω την αλλη τεταρτη χαιρομαι που συμφωνεις με τα γραφομενα μου οτι οι πανελλαδικες διασφαλιζουν το δικαιο της γραπτης αξιολογησης. Οσο για τα αγωνισματα εκτιμω οτι δεν ξεφτιλιστικαν οπως λες στα γραφομενα σου αλλα δεν νομιζω οτι για να παει κανεις πυροσβεστης πρεπει να ειναι και ακροβατης η αθλητης της ενοργανης γυμναστικης. Και μιας και λες στην συνεχεια οτι ο καθενας προσαρμοζει τις εξετασεις γυρω απο το ατομο του εγω δεν θα ειχα κανενα προβλημα γιατι απο την ηλικια των 8 ετων εχω σε συλλογο δελτιου αθλητη και ειμαι ενεργος αθλητης μεχρι και τωρα που σου μιλαω και για μενα τα αθληματα στο π. Σ ηταν γελοια. Δευτερα και σημερα τεταρτη εχω γραψει εκθεση γυρω στο 18 και μαθηματικα 20 περιμενω και τα αλλα μαθηματα Με το καλο να τελειωσουν και μετα τα ξαναλεμε και να αναλυσουμε οτι επιθυμεις. Συγνωμη αλλα θα απαντησω μετα το περας των πανελλαδικων Εκτος αν βρω λιγο χρονο καλο βραδι
Logic

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Logic »

Όταν λέω ''ξεφτιλιστικαν'' ΔΕΝ υπερβάλλω καθόλου. Επιτέλους να λέμε κάποια πράγματα όπως είναι, χωρίς φίλτρα. Δες πόσες γυναίκες περνούσαν από προκηρύξεις και πόσες θα περάσουν τώρα. Επίσης είναι γνωστό πως τα αθλήματα της αστυνομίας παρότι υπερβολικά εύκολα και πάλι δεν εξετάζονταν ποτέ μα ποτέ αυστηρά από την αντιστοιχη επιτροπή. Εδώ και χρόνια μπαίνουν στην αστυνομία πχ. Άτομα και των δύο φύλων που περνάνε με αμφίβολο τρόπο κάποιο άθλημα. Ιδιαίτερη μεταχείριση δε για πολλές γυναίκες κάτι που έχει γίνει πολλάκις σε όσες προκηρύξεις (και εκτός πανελληνίων ή σε αλλά σώματα πχ. Λιμενικό) έχουν τα ίδια κλασσικα αθλήματα. Αντίθετα, εσύ είσαι αυτός που υπερβάλλει. Κανείς δεν μίλησε για ακροβάτες ή αθλ. Ενοργανης. Οι έλξεις στο μονόζυγο κατευθείαν διώχνουν τους πιο αδύναμους αλλά και όσες από τις γυναίκες δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά αυτή. Το τρεξιμο με βάρος επίσης. Στην κλίμακα βλέπουνε ποιος έχει υψοφοβία κι ας μην το ήξερε ο ίδιος (με τη λογική σου, πρέπει αυτό να γίνει αντιληπτό όταν κάποιος είναι ήδη στη σχολή πυροσβεστών). Η δοκός στο τέλος είναι ο αστάθμητος παράγοντας. Τα αθλήματα αυτά έχουν πραγματικό λόγο ύπαρξης και είναι μείζον θέμα ασφάλειας να υπάρχουν αυτές οι ικανότητες. Στην προκήρυξη δεν γράφει πουθενά ''ζητούνται κομμώτριες'' ούτε θα αποφασίσεις εσύ οτι οποιος δεν μπορει... Θα παει σε γραφείο.ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ.

Το οτι τα παλιά αθλήματα σου φαίνονται γελοία είναι προς τιμήν σου και μακάρι να τύχει να περάσουν άτομα ανεξαρτήτως φύλου που θα μπορούσαν να πετύχουν και στα ''καλά'' αθλήματα. Στην πράξη όμως είναι πολύ πιθανόν να προκύψουν ανθυποπυραγοί και πυροσβέστες Αγύμναστοι,Ανώριμοι,Αστράτευτοι που δεν θα μπορούν να σηκώσουν ούτε το σωματικό βάρος τους και άλλα πολλά τραγικά. Με αυτούς θα μπαίνεις στη φωτιά TZITZIKAKO. Ας ελπίσουμε όχι.

Καλή συνέχεια στις εξετάσεις σε σένα και σε όλα τα παιδιά !

thannonis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 3:10 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από thannonis »

Παιδια οι ψυχοτεχνικες εξετασεις δινονται σε οποιο να ειναι απο κρατικα ή στρατιωτικα νοσοκομεια;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Terminator »

thannonis έγραψε:Παιδια οι ψυχοτεχνικες εξετασεις δινονται σε οποιο να ειναι απο κρατικα ή στρατιωτικα νοσοκομεια;


Είτε σε στρατιωτικό είτε σε δημόσιο νοσοκομείο. ΠΡΟΣΟΧΗ τα ιδιωτικά νοσοκομεία δεν μπορούν να κάνουν ιατρικές εξετάσεις ΜΟΝΟ κρατικά. Για οποιοδήποτε λόγο εαν δεν καταφέρατε να κάνετε σε ένα νοσοκομείο τις εξετάσεις έχετε την δυνατότητα να πάτε σε άλλο νοσοκομείο πάντα κρατικό. Κάθε γιατρός που περνάτε θα βάζει σφραγίδα και υπογραφή στο δελτίο υγειονομικής εξέτασης και όταν τελειώσετε θα πάτε στην γραμματεία του νοσοκομείου να ζητήσετε θεώρηση των υπογραφών των γιατρών που σας εξέτασαν. Μην φύγετε χωρίς να υπάρχει θεώρηση των υπογραφών απο την γραμματεία σε καμία περίπτωση.

Vasilis

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Vasilis »

17404 εγω. Εσεις ;
Υποψήφιος

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Υποψήφιος »

Vasilis έγραψε:17404 εγω. Εσεις ;


Έχεις αρκετές ελπίδες για Ανθυποπυραγών.

Καλή επιτυχία!

TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Πως Μπορει να παει καποιος εθελοντης στην πυροσβεστικη; Φανταζομαι οτι τα μορια πανελλαδικων σε σχεση με τους υπολοιπους θα ειναι πολυ χαμηλα σχεδον εξευτελιστικα. Μπορει να μας δωσει καποιος εθελοντης πληροφοριες ωστε να ξερουμε η πρεπει η να απευθυνθουμε στο πυροσβεστικο σωμα στην ιστοσελιδα ρωτωντας;
Βαλας

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Βαλας »

Παιδιά ξέρω ότι στην αστυνομία από Παρασκευή μέχρι και Κυριακή έχεις άδεια ενώ σπουδάζεις ισχύει το ίδιο και στην πυροσβεστική;
Γιωργος

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Γιωργος »

Ποσα μορια λετε να χει η ανθυποπυραγων ;
Αναστασία

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Αναστασία »

Γεια σας :)
μηπως ξερετε ποσο υψος θελει η πυροσβεστικη ;
αα και κατι αλλο... Ακουσα πως υπαρχει η δυνατοτητα να μενουμε στη σχολη της Πυροσβεστικης. Ισχυει; Γιατι δε εχω ξανακουσει κατι τετοιο...
pantelfire
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2016 5:59 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από pantelfire »

1.70 είναι το απαιτούμενο ύψος. Η Ανθυποπυραγών είναι στην κηφισσιά Και δεν μένουν εκεί οι σπουδαστές... Μόνο όταν έχουν υπηρεσία !
Βασίλης

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Ο Κουτρουμπέλης έδωσε εκτίμηση για αστυφυλάκων 15990 πυροσβεστική δεν έδωσε.Γιατί δεν μπορώ να γράψω αλλού βάσεις Μόρια σωμάτων ασφαλείας;

kiros21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 24, 2016 5:11 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από kiros21 »

Θα με ενδιέφερε να γίνω πυροσβέστης.

Βλέπω ότι μέσω πανελληνίων έχω πρόσβαση στην σχολή ανθυποπυραγων αλλά διάβασα μέσα εδώ στο φορουμ ότι εκεί μπαίνουν μόνο όσοι είναι ήδη πυροσβέστες.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Ποιες είναι οι διαδικασίες που πρέπει να ακολουθήσω αν θέλω να γίνω πυροσβέστης;

Επίσης πως ακριβώς γίνεται η τοποθέτηση;

Εγώ ας πούμε που είμαι από Αθήνα και θέλω να ζήσω εδώ είναι εύκολο;

Ευχαριστώ

slalom

Σχολή Ανθυποπυραγών

Δημοσίευση από slalom »

Και οι 2 σχολές που έχει η Πυροσβεστική από φέτος μπήκαν στις πανελλήνιες, κάτσε διάβασε και βγάλε 16.500+ μόρια και μετά να σε απασχολήσει η τοποθέτηση.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες