ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΚΙΣ

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από ΑΚΙΣ »

Για σας παιδια.
Είμαι εθελοντής πυροσβέστης. Ξέρει κανείς να μου πεί πως μπορώ να μπώ στην Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμου (Δ. Α. Ε. Ε.) εκτός πυροσβεστικής ακαδημίας; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Και αν ναί πως;
Ευχαριστώ.
ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ »

Στην δ. Α. Ε. Ε ισχυει οτι οπλοφορεις κανονικα; Εχω ακουσει οτι η υπηρεσια σου βγαζει αδεια οπλοφοριας σαν τους αστυνομικους. Ξερει κανεις κατι?
been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από been there... »

Όχι. Σαν κατάλοιπο άλλων εποχών, τα ανακριτικά γραφεία έχουν χρεωμένο οπλισμό για περιπτώσεις συλλήψεων. Μιλάμε για περίστροφα στυλ Κλιντ Ίστγουντ, έτσι; Ακόμη κι αυτά δε χρησιμοποιούνται ποτέ και δεν βγαίνουν από το γραφείο ποτέ. Σε περιπτώσεις που κρίνονται δυνάμει επικίνδυνες ζητάται η συνδρομή της ΕΛ. ΑΣ.
ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ »

been there... έγραψε:Όχι. Σαν κατάλοιπο άλλων εποχών, τα ανακριτικά γραφεία έχουν χρεωμένο οπλισμό για περιπτώσεις συλλήψεων. Μιλάμε για περίστροφα στυλ Κλιντ Ίστγουντ, έτσι; Ακόμη κι αυτά δε χρησιμοποιούνται ποτέ και δεν βγαίνουν από το γραφείο ποτέ. Σε περιπτώσεις που κρίνονται δυνάμει επικίνδυνες ζητάται η συνδρομή της ΕΛ. ΑΣ.


Επειδή στην συνέντευξη που αναδημοσιεύτηκε στις ιστοσελίδες του ΒΗΜΑ και του in.gr υπάρχει και σημείωση ότι "Πηγές του Αρχηγείου του Πυροσβεστικού Σώματος ανέφεραν πως όπλα δύναται να φέρουν μόνο οι υπάλληλοι της Διεύθυνσης Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού, οι οποίοι κάθε χρόνο εκπαιδεύονται στις εγκαταστάσεις της Αστυνομίας και στην υπόλοιπη Ελλάδα δεν φέρουν όπλα οι προανακριτικοί υπάλληλοι και εφόσον χρειαστεί να γίνει σύλληψη και δεν υπάρχει κλιμάκιο της ΔΑΕΕ τότε επιλαμβάνονται αστυνομικοί.", θα πρέπει να προσθέσω γιά την σφαιρική αντιμετώπιση του θέματος και λίγα ακόμα "θεσμικά στοιχεία" :

το βρηκα παιδια, οσοι ειναι στην δαεε εχουν κανονικα αδεια οπλοφοριας, σαν τους αστυνομικους.
nikos

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από nikos »

Παιδια ξερετε πως μπορω να μπω σε συτην την υπηρεσια; Ειμαι ειγη πυροσβεστης πρεπει να γινω αξιωματικος; Ευχαριστω εκ των προτερων

Νικος

ΔΑΕΕ -Διεύθυνση Αντιμετώπισης Εγκλημάτων Εμπρησμού

Δημοσίευση από Νικος »

Οχι φιλε μου δεν γινεται... Πρεπει να εισαι υπαξιωματκος η αξιωματικος του σωματος για να μπορεσεις να υπηρετισει εκει

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες