Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
billidani7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2011 2:22 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από billidani7 »

mixalhs_k έγραψε:Καλησπερα παιδια, μολις πηρα το χαρτι μου για το στρατο... Οταν ειχα κανει την διακοπη μου στην αναβολη 31 οκτωμβριου του 11 για Α ΕΣΣΟ ειχα δηλωσει αλεξιπτωτα, κ τωρα ειδα οτι δεν με πηρανε εκει αλλα αντιθετα με καλεσανε στις διαβιβασεις. Τωρα τι πιθανοτητες εχω να μπω; Γιατι προφανως για καποιο λογο το κανανε... Στην περιπτωση που παω αυλωνα ποτε ερχονται να ρωτησουν για ειδικες δυναμεις; Πριν ορκιστουμε η μετα;


Πως δηλωσες αλεξίπτωτα οταν διεκοψες αναβολή; Ειδικες δυναμεις εννοεις...

Απο περιέργεια, έχεις τελειώσει κάποια σχολή πλήροφορικής. Έχω 2-3 γνωστούς που παρουσιαστηκαν στον Αυλώνα (Διαβιβάσεις) και είχαν τελείωσει πληροφορική.

86Γ ΕΣΣΟ 182 ΣΕΙΡΑ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2012 5:36 am
Τοποθεσία: α/τ
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 86Γ ΕΣΣΟ 182 ΣΕΙΡΑ »

Στο κεντρο που θα πας θα βγης στην αναφωρα του λοχου και θα αιτηθης μεταταξη στης ειδικες δυναμης (ειναι μια εμπηρια που θα σου μηνη αξεχαστη)

Άβαταρ μέλους
Mohawk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2012 1:32 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mohawk »

Σορρυ αγορινα που θα το κουρασω λιγο ακομα αλλα επειδη εχω ακουσει πολλα θελω να ξερω οτι τα πιανω σωστα. Παω στο Πευκο (οπως λεει το χαρτι) Περναω ιατρικες εξετασεις κτλ. Προβλημα υγειας δεν ειχα ποτε και τα σχετικα, ουτε μυωπια, ουτε καν γρατζουνια στο χερι. Αρα χρηζομαι στρατιωτης Ε. Δ, χωρις επισημες αθλητικες εξετασεις; Παρουσιαζομαι Πευκο, καθομαι μεχρι την ορκομωσια, και μετα μεταθετομαι σε αλλη βαση Ε. Δ χωρις αθληματα; Μονο περνωντας ιατρικες εξετασεις και τα ψυχολογικα τεστ;
typos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Πας σε αλλη Μοιρα οπου θα περασεις τα ΠΕΝ και αν τη παλεψεις, δεν τραυματιστεις κτλπ κτλπ κτλπ τοτε θα εισαι στρατιωτης ΕΔ.
Μηνάς

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μηνάς »

Δηλαδή τι εννοείτε λέτε να είναι μονιμός
Γιώργος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι μαθητής 3ης Λυκειου και μας κάλεσαν να πάμε στρατολογία για να συμπληρώσουμε κάποια χαρτιά. Εγω πήγα τέλος πάντων και συμπλήρωσα να πάω ΛΟΚ γιατι ηθελα Ειδικες Δυναμεις.1) Θελω να μου πείτε την γνωμη σας για τις ειδικες δυναμεις και συγκεκριμενα για τα ΛΟΚ. Πολλοι λενε οτι δεν ειναι καθολου καλα κτλπ.2) Επισης αν αλλαξω γνωμη μπορω καπως να το δηλωσω αυτο; Θελω γενικα να μου δωσετε οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορειτε για εναν νεο. Ευχαριστω.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Για το (1) διάβασε την ενότητα "Ειδικές Δυνάμεις". Για το (2) διάβασε τα παρακάτω θέματα

Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

Παραίτηση από Ειδικές Δυνάμεις
dimfotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2012 5:31 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimfotis »

Γεια χαρά, πολύ καλή δουλειά με το site, μπράβο στους διαχειριστές !
Είμαι λίγο άσχετος από στρατό και είμαι ακόμα τρίτη λυκείου και ήρθε ο καιρός να κάνω το περιοδεύον, για το οποίο χρειάζομαι κάποιες διευκρινήσεις.
Θέλω να πάω ΔΕΑ ή στις Ειδικές Δυνάμεις ή μπορεί και σε άλλο (Πεζικό, Πυροβολικό κτλπ). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πάρω αναβολή μετά με στέλνουν αλλού όπου θέλουν ή ισχύει αυτό που δήλωσα; Ή δηλώνεις μετά την εκπαίδευση στο στρατόπεδο συγκέντρωσης το που θες να πας; Και επίσης αν τα μόρια που παίρνεις από ΔΕΑ εξακολουθούν να είναι 1000 ή μειώθηκαν; Γιατί κάτι τέτοιο άκουσα... Και τέλος αν δεν με πάρουν ΔΕΑ γιατί από ότι ξέρω θέλει και λίγο βίσμα, μετά πάλι με στέλνουν όπου να ναι ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

1) Κατά κανόνα μετά από αναβολή σε στέλνουν σε άλλο Όπλο/Σώμα από αυ΄το που δήλωσες.

2) ΔΕΑ και Ειδικές Δυνάμεις πολύ δύσκολο τη δεδομένη στιγμή. Πιο πιθανό είναι να σε στείλουν ως ΔΕΑ Πεζικού γιατί υπάρχει μεγάλη ανάγκη πλήρωσης θέσεων. Δές το παρακάτω θέμα:

ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Φυσικά στα άλλα Όπλα/Σώματα είναι πολύ εύκολο να πάς ως ΔΕΑ.

Για τα υπόλοιπα που ρωτά, δες τα θέματα περί ΥΕΑ στην ενότητα της Στρατιωτικής Θητείας
typos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Πρωτα απο ολα δεν υπαρχουν στρατοπεδα συγκεντρωσης, δεν ειμαστε το 3ο Ραιχ...

Δευτερον, βυσμα θες για ΔΕΑ ΕΔ, οχι για ΔΕΑ γενικοτερα. Οι προυποθεσεις ειναι να εχεις βγαλει το Λυκειο κυριως, μετα καποια αγωνισματα, συνεντευξη κτλπ

Επισης, και το λεω για ολους εσας τους πιτσιρικαδες, το τι θα δηλωσετε οταν περασετε περιοδευοντες, δεν εχει απολυτως καμια σημασια. Μη σκατε! Περισσοτερη, αλλα οχι καθολικη, σημασια, εχει το τι θα κανετε οταν πατε να κοψετε την αναβολη σας και μιλησετε με τον Υποδιευθυντη στο στρατολογικο γραφειο.

dimfotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2012 5:31 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimfotis »

Νάσο ς'ευχαριστώ για τις πληροφορίες !
Επίσης εννοούσα συγκέντρωσης νεοσυλλέκτων, π. Χ Αυλώνας. Φαντάζομαι το κατάλαβες φίλε τύπος, παρόλα αυτά ευχαριστώ και για τις δικές σου πληροφορίες.
Μανος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μανος »

Καλησπερα! Ειμαι στη Δ'2 εσσο και παιρνω τα σπεν σε στρατοπεδο του εβρου. Στο κεντρο ειχα δωσει τα αθληματα για Ε. Δ παιρνωντας τα επιτυχως αλλα με εβγαλαν Ι2. Γνωριζετε αν μπορώ εφοσον βγω Ι1 να μπω στις Ε. Δ με την Α εσσο του 2012. Ευχαριστω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μανος έγραψε:Καλησπερα! Ειμαι στη Δ'2 εσσο και παιρνω τα σπεν σε στρατοπεδο του εβρου. Στο κεντρο ειχα δωσει τα αθληματα για Ε. Δ παιρνωντας τα επιτυχως αλλα με εβγαλαν Ι2. Γνωριζετε αν μπορώ εφοσον βγω Ι1 να μπω στις Ε. Δ με την Α εσσο του 2012. Ευχαριστω...


όχι δεν γίνεται αυτό

Nick

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick »

Γεια σας ξερει κανεις αμα γινεται να αλλαξω την επιλογη μου δηλαδη απο πεζικο να παω ειδικες δυναμεις; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης