Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Μπορείς να δηλώσεις ότι θές να πάς Ειιδκές Δυνάμεις όταν παρουσιαστείς στο Στρατό.
Άβαταρ μέλους
Alex20784
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 4:45 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Alex20784 »

Καλησπέρα σε όλους! Παρουσιάζομαι το Μάρτιο τεθωρακισμένα Αυλώνα και στη συνέχεια δηλώνω για ΛΟΚ. Επειδή έχω απορίες, θα ήθελα κάποιες απαντήσεις απο όποιον ξέρει μιας και τα post εδώ είναι σχετικά παλιά ώστε να ξέρω σίγουρα.

1) Τελικά, μένουμε 2 μήνες Μ. Πεύκο όπως λέει το site ή όχι; Φίλος που είναι ήδη μέσα έμεινε Πεύκο 20 μέρες...

2) Τι παίζει με τον ύπνο γιατί ακούω 50-50 πράγματα και εχω μπερδευτεί. Άλλοι λένε 4 ώρες max (που δεν το πιστεύω γιατί απλά δεν μπορείς να μείνεις όρθιος επι 9 μήνες με τέτοιο ύπνο... ) και άλλοι ότι είναι κάπου 6-7 ώρες εκτός αν σου πέσει καμιά βραδυνή σκοπιά

3) Ακούγεται ότι η κατάσταση στο Πεύκο είναι επιεικώς τραγικοκωμική, τίποτα δεν λειτουργεί σωστά και υπάρχει μόνο ατελείωτη και ανούσια ταλαιπωρία που δημιουργείται απο πιτσιρικάδες εκπαιδευτές και "πάλιους". Ισχύει όντως και αν ναι, τι συμβουλεύετε;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Ισχύει 20 ημέρες άντε 25 εκτός και αν κάτσεις για ΠΕΝ στο πεύκο

2. Αν θέλεις να κοιμάσαι πάνω από 5 ώρες μην σκέφτεσαι τις ειδικές δυνάμεις Εικόνα

3. Το πεύκο είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο του κόσμου και σε συμβουλεύω αν θες να πας να το σκεφτείς καλύτερα και να προετοιμαστείς για να αντιμετωπίσεις καταστάσεις που θα σου προκαλούν γέλιο Εικόνα

elcolpador
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2012 8:42 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από elcolpador »

KΑλημέρα. Απ οτι έχω ήδη δει η ηλικία δεν παίζει ρόλο για την κατάταξη στους Λ. Ο. Κ. Ήθελα να ρωτήσω αν μετράει αρνητικά το γεγονός οτι είμαι πολύτεκνος και θα πάω μειωμένη θητεία και το ότι πριν απο 8 χρόνια έκανα μία εγχείρηση στο πόδι... Επειδή τα ράμματα δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου μπορώ αν με ρωτήσουν να μην το αναφέρω ή θα με εξετάσουν εξονυχιστικά;Ευχαριστώ.

Γιάννης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Συγνώμη Αν παρόμοια ερώτηση έχει απαντηθεί πιο πριν, πριν λίγο Είδα ότι παρουσιάζομαι αυλώνα τεθωρακισμένα υγειονομικό 5 Μαρτίου , το θέμα είναι ότι ήδη είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις πριν Ένα Χρόνο, Μπορώ ακόμα να πάω ; Με έχουν μπερδέψει, μάλιστα μια στρατιωτικός μου είπε αν θες να δηλώσεις ειδικές δυνάμεις κάντο Πριν παρουσιαστείς Και αυτό έχω κάνει... τόσα χρόνια περίμενα χωρίς λόγο, σπίτι μπορούσαν να με αφήσουν αν είναι να καλοπεράσω.

Gioumpos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 10, 2012 6:03 pm
Τοποθεσία: Rethymno
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gioumpos »

Ειμαι ειδικες δυναμεις. Μετα θα παω στο μεγαλο πευκο; Αφου ορκιστω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν νομίζω ότι είσαι ειδικές δυνάμεις, Μεσολόγγι παρουσιάζεσαι, τα άτομα που παίρνουν τέτοιου είδους αναβολές δεν έχουνε την δυνατότητα να υπηρετήσουν στις ειδικές δυνάμεις
Gioumpos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 10, 2012 6:03 pm
Τοποθεσία: Rethymno
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gioumpos »

Το χαρτι μου λεει Ειδικες Δυναμεις και θα κανω τα παντα να παω ειδηκες δυναμεις οτι κιαν γινει θα προσπαθησω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

εγώ σου είπα τι ισχύει, από εκεί και πέρα σου εύχομαι καλή θητεία!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όπως έχουμε ήδη ξαναπεί, θα περάσει κλιμάκιο των Ειδικών Δυνάμεων απο το Κέντρο και θα σας ρωτήσει εάν επιθυμείτε να υπηρετήσετε στις Ειδικές Δυνάμεις.

- Εσύ θα δηλώσεις ότι επιθυμείς, θα δώσεις κάποια αθλήματα και θα φύγεις για το Μ. Πεύκο.

ALEX

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ALEX »

Γεια σας παιδιά, θα ηθελα να κανω δύο ερωτήσεις. Πρωτον μπήκα στην στρατολογία και έχω καταταγεί ειδικές δυνάμεις 5 Μαρτίου, εγώ δεν θέλω να υπηρετήσω ειδικές δυνάμεις όμως, θα περάσω την βασική εκπαίδευση των ειδικών δυνάμεων και μέτα θα ερωτήθω αν θέλω να μείνω; Η με το που παρουσιατώ θα ερωτηθώ; Και δευτερόν είναι φυσιολογικό να μη μου έχει έρθει ακόμα το χαρτί της παρουσίασης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
stelios9
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 27, 2012 1:52 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από stelios9 »

Θελω να ρωτησω κατι ειμαι στρατιωτης κ εχω ηδη ορκιστει κ στο κεντρο εχει ερθει επιτροπη απο τις ειδικες δυναμεις κ δεν πηγα κ τωρα αλλαξα γνωμη κ θελω να παω μηπως υπαρχει αυτη η πιθανοτητα;
typos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Οχι. Η μεταθεσεις εχουν ηδη βγει και η δικη σου σε περιμενει σε καποιο γραφειο.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης