Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
manos18
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 7:41 pm
Τοποθεσία: karekla
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από manos18 »

Ναι. Αλλα τορα γραφω οκ ελληνικα... Μου βγαζει οτι γραφω greeklish
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από yandr »

Μήπως κάνεις copy / paste από Word;
Άβαταρ μέλους
timwria
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2014 2:33 pm
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από timwria »

Γεια σας παιδια... Ειμαι νεο αιμα στο φορουμ κ χαιρομαι αφανταστα που βλεπω αυτην την ανακοινωση... Περα απο τα γκρικλις (τα οποια ομολογω οτι τα χρησιμοποιω γιατι ετσι εμαθα απο την αρχη σε ξενη χωρα που βρισκομουν), χαιρομαι που αφηνετε να υποννοηθει οτι κ τα ορθογραφικα λαθη βρε αδερφε ειναι προβλημα... Βεβαια... Κανεις δε δινει σημασια αλλα πραγματικα ειναι λυπηρο να βλεπεις χοντρα κ τραγικα λαθη απο ενηλικες... Τοσα πολλς δνε εχω ξαναδει... Συγχαρητηρια λοιπον που το θεσατε αυτο... Εικόνα

spiros

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από spiros »

Ποτε βγαινει οι προκιριξει ρε παιδεια οποιος 3ερει να μου απαντισει

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Signaller »

Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από anaktas »

Ρε παιδιά είναι ένας SAVVAS00 που γράφει συνεχώς στο ίδιο θέμα ότι του κατεβαίνει λες και δεν πήγε και δημοτικό... Καντε κάτι

/forum/forum_posts.asp?TID=1442&PID=363695#363695
Amat victoria curam
samios

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από samios »

Ειμουν ειδικες δυναμεις και πηρα αναβολη λογο οικογενιακον θεματων αλλα στο χαρτι μου εγραπσαν δυσκολια προσαρμογης αυτο επιρεαζη το ι1 που ειμουν αν ναι τι μπορω να κανο οστε να το παρω πισο γιατη σκοπεβω να τελιοσο την θητια και να μπω σε στρατιοτικη σχολη
kos93
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 15, 2014 6:21 pm
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από kos93 »

Καλησπερα θα ηθελα να μαθω κατι. για την απαλαγη για ψυχολογικους λογους. πρην 2 χρονια υπειρετουσα στην μυτιληνη και εκανα αποπειρα αυτοκτονιασ*ειχα βγαλει τοις αβοληδοτες σφαιρες και οπλισα μεσα κανονικη και πειγα να αυτοκτονισω*τελος παντων με πεισανε να το αφησω κατω και μου ειπαν πως αν δεν 8ελω να υπειρετισω να απαλαγω. ηρ8ε ο στρατηγος επιδη υπυρετουσα στην μερραρχει και μου ειπε πως 8α με απαλακσουν μετα απο μια αναβολη τον 2 χρωνον εαν δεν 8ελω ακομα να υπειρετισω. εγω 8ελω απαλαγη 8α μου την δοσοθνε η οχι; Απαντηστε σος. και ο ψυχολογος μ ειπε πως 8α με απαλακσουν εαν μετα την αναβολη δεν 8ελω να μπω και πως δεν υπαρχει περηπτωση να με βαλουν μεσα με το ζορι. και στο προσορινο απολιτιριο εγραφε αναβολη λογο υγειας για αποπειρα αυτοκαταστροφης και κατα8λιπτικομορφες στον χαρακτηρα μου. υπαρχει περιπτωση με τετοια προιστορια να με βαλουν μεσα χωρης να θελω?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από yandr »

Παιδια τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Δεν είναι θέμα πατριωτισμού ή εθνικισμού.

Αν δεν αφιερώσετε χρόνο να γράψετε ένα μήνυμα στη γλώσσα που έχουμε επιλέξει για το φόρουμ, με ορθογραφία, συντακτικό και γράμματα αντί για αριθμούς, θεωρούμε ότι δεν σέβεστε τους χρήστες και δεν επιθυμούμε να το δημοσιεύσουμε.

Άβαταρ μέλους
PontiakMK
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2014 11:29 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από PontiakMK »

Καθιστά πολύ δύσκολο για εμάς Έλληνες του εξωτερικού χωρίς Greeklish. Κάποιος δεν μπορεί Έτσι αποκλείεται?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από yandr »

PontiakMK έγραψε:Καθιστά πολύ δύσκολο για εμάς Έλληνες του εξωτερικού χωρίς Greeklish. Κάποιος δεν μπορεί Έτσι αποκλείεται;


Δεν μου λέτε ρε παιδιά, μήπως έχετε κανένα υπολογιστή από την δεκαετία του '70;

Γιατί προσωπικά δεν γνωρίζω κανένα λειτουργικό σύστημα που να μην υποστηρίζει τα ελληνικά.

Δηλαδή εσύ που είσαι στη Γερμανία μπορείς να έχεις αγγλικό και γερμανικό πληκτρολόγιο αλλά όχι ελληνικό;

Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Ναι, δεν ισχύει με την καμία αυτό, από τη στιγμή που έχεις σύνδεση.
Korina pindarakou
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2017 5:27 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Korina pindarakou »

Σωστά ελληνικά, είναι λίγο δύσκολο. Παντού μπορείς να βρείς λάθη. Ακόμα μπορεί να βρείς σωστά ελληνικά μέσα από υποτιθέμενη εσφαλμένη πρόταση. Για παράδειγμα ουδείς άσφαλτος. Ή σωστός. Πάντως είναι καλή ενέργεια από μέρους σας. Ή εκ μέρους σας; Θα μπορούσα να ρωτησω άπειρες φορές για άπειρα θέματα πάνω στο θέμα. Σωστά ελληνικά και λάθος μαζί.
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Korina pindarakou έγραψε:Σωστά ελληνικά, είναι λίγο δύσκολο. Παντού μπορείς να βρείς λάθη. Ακόμα μπορεί να βρείς σωστά ελληνικά μέσα από υποτιθέμενη εσφαλμένη πρόταση. Για παράδειγμα ουδείς άσφαλτος. Ή σωστός. Πάντως είναι καλή ενέργεια από μέρους σας. Ή εκ μέρους σας; Θα μπορούσα να ρωτησω άπειρες φορές για άπειρα θέματα πάνω στο θέμα. Σωστά ελληνικά και λάθος μαζί.


Με τη λέξη σωστά ο ποιητής θέλει να πει πως απαγορεύονται τα γκρικλις, δεν δίνει κάποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας η σελίδα ούτε πτυχίο φιλολογίας.

Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης