Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημητρης

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Δημητρης »

Δεν νομιζω οτι γινεται να δω εισερχομενα χωρις να εχω λογαριασμο στο φορουμ και μετα απο'τι ειδα δεν βρηκα πουθενα επιλογη μυνηματα/εισερχομενα κτλπ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Nassos »

Άδικος κόπος η αποστολή μηνυμάτων σε επισκέπτες. Μόνο σε εγγεγραμμένους λογαριασμούς στέλνονται. Μια απλή διαδικασία είναι η εγγραφή.
Άβαταρ μέλους
mvspiros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2016 12:31 pm
Τοποθεσία: ma8hths
Επικοινωνία:

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από mvspiros »

Απλα θελω να μου πεις το φβ σου να τα πουμε απο εκει γτ θελω και γω εμπορικο ναυτικο και ειμαι τριτη λυκειου και θελω να σε ρωτησω καποια πραγματα :)
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από dn24 »

mvspiros έγραψε:Απλα θελω να μου πεις το φβ σου να τα πουμε απο εκει γτ θελω και γω εμπορικο ναυτικο και ειμαι τριτη λυκειου και θελω να σε ρωτησω καποια πραγματα :)


Ρώτα με εδώ ότι θέλεις, με μεγάλη μου ευχαριστηση, όμως κάνε την ερώτηση σου στο σωστό νήμα, γιατί εδώ γράφουμε αποκλειστικά για τις ξενες γλώσσες, και θα θα ειναι λογικό οι mods να μας διαγράψουν τα μηνύματα. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
thanasis1998

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από thanasis1998 »

Καλήσπερα σε ολους σας! Ειμαι μαθητης της τριτης λυκειου και συμπληρωσα το μηχανογραφικο ως πρωτη επιλογη την σχολη πλοιαρχων Α. Ε. Ν. Ειμαι αρκετα καλος μαθητης με καλες επιδοσεις μου στην προτετοιμασια για τις πανελλαδικες και θεωρω σχεδον σιγουρο οτι θα περασω. Το μοναδικο προβλημα ειναι οτι δεν εχω Πτυχιο αγγλικων παρολο που γνωριζω αγγλικα (διοτι πηγαινα παλια φροντηστηριο αλλα τα παρατησα) θεωρείτε αδύνατον να βρώ Ναυτιλιακή Εταιρία να μπαρκάρω;

Σας ευχαριστώ. Η απαντηση σας θα ηταν παραπανω απο πολυτιμη.

Νίκος Στρατάκης

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Νίκος Στρατάκης »

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 3η λυκείου και θέλω να ρωτήσω, αν το lower μοριοδοτείται στις σχολές του Εμπορικού ναυτικού.
Νίκος Στρατάκης

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Νίκος Στρατάκης »

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 3η λυκείου και θέλω να ρωτήσω, αν το lower μοριοδοτείται στις σχολές του Εμπορικού ναυτικού
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Terminator »

Πλέον δεν μοριοδοτείται κανένα πτυχίο αγγλικών γιατί ο μόνος τρόπος εισόδου στο εμπορικό ναυτικό είναι οι πανελλήνιες. Αυτό ίσχυει για την είσοδο στην σχολή με απολυτήριο λυκείου.
Πάνος

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Πάνος »

Αν κάποιος γράψε (6550 χωρίς τα αγγλικά) μετράνε τα αγγλικά για να περάσει proficiency Michigan και τα αγγλικά των πανελληνίων δίνουν μωρία καθόλου; Με βασεις 2022
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό ναυτικό και ξένες γλώσσες

Δημοσίευση από Terminator »

Τα αγγλικά δεν μοριοδοτούνται στην διαδικασία των πανελληνίων υπήρχε μοριοδότηση όταν έμπαινες με απολυτήριο εφόσον ειχες proficiency.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης