Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ντινος21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 22, 2009 2:15 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Ντινος21 »

Πως μπορω να περασω στο εγγληματολογικο; Αμα ξερεις καποιος να μου στειλει μνμ.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από alexissak »

Οταν τελειωσεις την σχολη αστυφυλακων ονομαζεσαι αστυφυλακας γενικων καθηκοντων. αυτο απλα σημαινει οτι μπορει να τοποθετηθεις σε οποιαδηποτε υπηρεσια τροχαιας, τμηματος, υατ κ σπανια ασφαλειας. δηλαδη δεν εχεις συγκεκριμενη ειδικοτητα οπως στον στρατο. δεν "περνασ" στο εγληματολογικο απλα μετατιθεσαι. με λιγο βισμα γιατι ειναι απο τις καλες υπηρεσιες του σωματος.
Danny

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Danny »

Πως μπορω να εργαστω στη ΔΕΕ η αλλου για την εξιχνιαση εγκληματων. Αν περασω ιατρικη που και ως τι θα μπορω να εργαστω; Οπως και με το χημικο ή βιολογια?
Georgios55
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 4:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός
Επάγγελμα: Δεν εργάζομαι
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Georgios55 »

Καταρχάς πρέπει να σε πάρουν στην Αστυνομία... Συνήθως το εγκληματολογικό επανδρώνεται από Αξιωματικούς Αστυνομίας... Τώρα για τους γιατρούς δεν γνωρίζω τι ισχύει αλλά λογικά θα χρειάζεσαι εφόσον τελειώσεις την Ιατρική, μεταπτυχιακά στην Εγκληματολογική... Απ'ότι ξέρω παρόμοιο τμήμα έχει το Πάντειο στην Κοινωνιολογία, αλλά και το Αριστοτέλειο και το Καποδιστριακό επίσης στην Νομική... Και η Ιατρική πρέπει να έχει μεταπτυχιακά που ασχολούνται με την εγκληματολογία αλλά πιο πολύ στην ιατροδικαστική... Καλύτερο να τα ψάξεις όμως και μόνος σου για να αποφασίσεις και μόνος σου...
Σπυρος

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Σπυρος »

Γεια σας, θα ηθελα παρα πολυ να με βοηθησετε! Ειμαι στη νομικη και τελειωνω, και θα κανω μεταπτυχιακο στην εγκληματολογια. Υπαρχει τροπος μετα να δουλεψω σε μια θεση στην αστυνομια; Το θελω παρα πολυ! Ή πρεπει να εχω βγαλει αξιωματικους; Κατατακτηριες δε γινονται ε; Σας παρακαλω, βοηθηστε με! Ειναι ονειρο ζωης και αποστολη να βοηθαω ανθρωπους σωζοντας ζωες. Υπαρχει τροπος να το κανω αυτο απο τη νομικη μεσω αστυνομιας;(Μαλιστα στη νομικη υπαρχουν παρα πολλα εγκληματολογικα μαθηματα που διδασκονται με μεγαλη εμβαθυνση- πολλα απο αυτα υπαρχουν και στους αξιωματικουσ)

Σας παρακαλω τι να κανω; Υπαρχει λυση;

nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Καλυτερα να ξανακανεις μηχανογραφικο αν σε περνει ή να Ξαναδωσεις πανελληνιες γιατι προς το παρον δεν γινετε αυτο που λες (το εξηγει κ ο απο πιο πανω κιολασ) για κατακτηριες οντως δε γινεται γιατι το εψαξα και εγω, μονο αστυφυλακες δινουν κατακτηριες για αξιωματικοι
Σπυρος

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Σπυρος »

Δηλαδη καποια αλλη λυση εκτος απο πανελληνιες δεν υπαρχει;
nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Σπυροσ έγραψε:Δηλαδη καποια αλλη λυση εκτος απο πανελληνιες δεν υπαρχει;
δε μπορω να φανταστω καποια αλλη... Αν ησουν ιατρος ιιιιισως υπηρχε περιπτωση για καποιο ανοιγμα καποια στιγμη. Αλλα τωρα σαν δικηγορος... Δε νομιζω να ειναι πολυ του law and order στην ΕΛ. ΑΣ πιο πολυ για CSI MIAMI το κοβω με τις τοπικες παντα φιγουρες (χουμορ κανω)

Σπυρος

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Σπυρος »

Κατι για προκυρηξεις ειδικων θεσεων εχω ακουσει... Ισχυει κατι; Επειτα σου λεω οτι εξειδικευομαι σε εγκληματολογικα μαθηματα...

nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Δε θελω να σε παρω στον λαιμο μου γιατι δεν το εχω ψαξει σε τοσο βαθος το θεμα. Σιγουρα αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να ψάξεις στο site της ΕΛ. ΑΣ για παλιοτερες προκυρηξεις να ξερεις περιπου τι μπορεις να περιμενεις
Άβαταρ μέλους
ΜΑΜΗΣΙΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 7:12 pm
Τοποθεσία: ΑΝΤΙ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ
Ενδιαφέροντα: ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από ΜΑΜΗΣΙΟΣ »

Οι αντίστοιχοι ντεντέτιβ της Αμερικής που ασχολουνται με εξυχνιάσεις υποθέσεων εδώ στην Ελλάδα πως ονομάζονται και πως μπαίνει κάποιος σε αυτο το ποστο.

ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ 2 "ΗΓΕΤΕΣ" ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Αλέξης »

Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ, το μόνο που υπάρχει είναι το τμήμα ανθρωποκτονιών απ ότι ξέρω π ασχολείται μ αυτά τα πράματα
Άβαταρ μέλους
Commander
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2011 2:16 pm
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από Commander »

Χαχα πολυ closer βλεπεις... Εικόναφιλικα παντα...

Άβαταρ μέλους
ΜΑΜΗΣΙΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 7:12 pm
Τοποθεσία: ΑΝΤΙ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ
Ενδιαφέροντα: ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από ΜΑΜΗΣΙΟΣ »

Commander έγραψε:Χαχα πολυ closer βλεπεις... Εικόναφιλικα παντα...



Για την ακριβεια "Νομος Και Ταξη"Εικόνα. Αλλα ειναι διαφορετικο το συστημα στο Αμερικα.Εικόνα
ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ 2 "ΗΓΕΤΕΣ" ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ.
35M.K 310 lele
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 6:49 pm
Επικοινωνία:

Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών

Δημοσίευση από 35M.K 310 lele »

ΜΑΜΗΣΙΟΣ έγραψε:Οι αντίστοιχοι ντεντέτιβ της Αμερικής που ασχολουνται με εξυχνιάσεις υποθέσεων εδώ στην Ελλάδα πως ονομάζονται και πως μπαίνει κάποιος σε αυτο το ποστο.


μονο καταρχας εαν ειναι αστυφυλακας και κατα κυριο λογο πρεπει να εχει καποιο μεταπτυχιακο η καποιες ειδικες γνωσεις πανω στην εγκληματολογικη... Π. Χ η κοπελα μου τελειωνει φετος το μεταπτυχιακο της στην εγκληματολογια (απο τει ειναι κοινωνικη λειτουργος) και θα δωσει εξετασεις για την αστυνομια...
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες