Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Δημοσίευση από death4glory »

Καλησπέρα , ναι θα αναγνωρίζεται στον ιδιωτικο τομεα και χωρίς να έχει πάρει πιστοποίηση. Άμα πάρει πιστοποίηση θα έχει την δυνατότητα ναι συμμετέχει σε διαγωνισμούς και θέσεις στο δημόσιο. Βέβαια αυτό το χαρτί δίνει λιγότερα μόρια απ ότι των πανεπιστημίων σε προκηρύξεις και είναι αδύναμο συγκριτικά με πτυχία ΤΕΙ(αφού αεί φυσικοθερσπειας δεν υπάρχουν). Πάντως είναι μια σχετικά καλή λύση αν θέλει να ασχοληθεί με το μασάζ διότι τα παιδιά από τα ΤΕΙ δεν έχουν τον απαραίτητο εξοπλισμό για να εξασκηθούν πάνω σε αυτό το κομμάτι, + ότι τα ΙΕΚ συνεργάζονται με διάφορα ξενοδοχεία και σπα και μπορεί να βρει πιο εύκολα δουλειά ( την μισθοδοσία δεν την γνωρίζω)
Melan Colie
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 20, 2020 4:05 am
Τοποθεσία: .
Επικοινωνία:

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Δημοσίευση από Melan Colie »

Καλησπέρα. Είμαι απόφοιτος Ισπανικής φιλολογίας στο ΕΚΠΑ και σκεφτομαι να μπω σε δημοσιο ιεκ λογοτεχνικης μεταφρασης στην Αθήνα. Τα μεταπτυχιακα μεταφρασης προς το παρον ειναι αρκετα ακριβα για το budget μου. Πιστευετε θα μου αναγνωριστει το χαρτι (η πιστοποιηση) οταν θελησω να παω ισπανία; Λογω και του προηγουμενου πτυχιου μου η τσαμπα θα το επιχειρησω ; Θα μπορέσω να αρχισω να δουλευω σαν μεταφραστρια η εστω να το αντιστοιχισω με κατι και να συνεχισω τις σπουδες μου επανω στο κομματι της μετάφρασης εκει;

Παρεμπιπτοντως για οποιον ενδιαφερεται και μαθαινει ισπανικα η εχει καποιο αξιολογο επιπεδο : Ξερω στην Ισπανια μετα την φοιτηση των δικων τους ιεκ.FP λεγονται (με επισης τελειως δωρεαν φοιτηση) εχουν σιγουρη προσβαση στα πανεπιστημια τους. Για παραδειγμα στο ερασμους συγκατοικουσα με μια κοπελα απο ισπανια που μπηκε σε ενα ΙΕΚ (ειδικότητα :intergracion social) και μετα απο δυο χρονια μπηκε στο πρωτο ετος ψυχολογιας χωρις καποιο ειδος πανελληνιων!

Υ. ΓΕγω δεν καταλαβαινω γιατι προτιματε ολοι ιδιωτικα και ο τιτλος λεει ιδωτικα οταν μπορεις να παρεις την ιδια ακριβως πιστοποιηση και στα δημοσια. Αν εισαι στον κλαδο γραφικες τεχνες, φωτογραφια να το καταλαβω λογω εξοπλισμου αλλα μεχρι εκει... Κανονικα θα επρεπε να στηριζουμε το ΔΙΕΚ

Επισκέπτης

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος που αλλού ζητείται το ΙΕΚ στελέχους ασφαλείας προσώπων και υποδομών πέρα από προκηρύξεις της ΕΛ. ΑΣ στο δημόσιο;

Ευχαριστώ.

Αντώνης

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Δημοσίευση από Αντώνης »

Καλησπέρα μέσω Ιεκ βγαίνεις ως φυσιοθεραπευτής η ως βοηθος φυσιοθεραπευτή; Το ρωτάω αυτό διότι ενδιαφέρομαι και δεν γνωριζω, ωςτοσο όσο έχω ψάξει βλέπω μόνο βοηθούς φυσιοθεραπευτή σε Ιεκ για αυτό αν απαντούσατε θα μου ήταν χρήσιμο.
Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Βεβαίωση Ιδιωτικών ΙΕΚ

Δημοσίευση από nikos521 »

Βοηθός Φυσιοθεραπευτή βγαίνεις από ΙΕΚ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες