Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kaizoku
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ Μάιος 29, 2019 8:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kaizoku »

Ποια ειναι η παθηση σου;
Γιώργος

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιώργος »

Σοβαρές ψυχαναγκαστικές διαταραχές με φαρμακευτική αγωγη
Kaizoku
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ Μάιος 29, 2019 8:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kaizoku »



Πασχω απο ιδεοψυχαναγκαστικη νεύρωση που εμφανιζεται με διαφορετικες μορφές.(δυσμορφοβια, θρησκοληψια)

φαρμακευτική αγωγή:faverin και rapiproz.

θα μου την δώσουν την απαλλαγη πιστευεις; Εχω παρει ηδη 2 χρονια αναβολη και θα ειμαι στο 424 τριρτη

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kaizoku την Κυρ Ιούλ 31, 2022 1:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Iliaslp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 12:15 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Iliaslp »

Μια γρήγορη ερώτηση μου έδωσαν 6μηνη και μ ήρθε ότι έχω μέχρι 11-01-2023 Γενάρη δλδ... Με ποια εσσο θα με πάρουν Μαρτίου η τέλος Γενάρη;
Man25

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Man25 »

Παιδιά καλησπέρα έχω περάσει επιτροπή απαλλαγών από τις 16 Ιουνίου μου είπαν να μπω σε ένα μήνα στο σαιτ να δω την απόφαση, έχει περάσει 1.5 μήνας μπαίνω καθε μερα και δεν υπάρχει τίποτα, Έχω πάρει ήδη 2 χρόνια αναβολή, Αν κάποιος έχει περάσει κατι αντίστοιχο ας γράψει
jermaine

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από jermaine »

Iliaslp έγραψε:Μια γρήγορη ερώτηση μου έδωσαν 6μηνη και μ ήρθε ότι έχω μέχρι 11-01-2023 Γενάρη δλδ... Με ποια εσσο θα με πάρουν Μαρτίου η τέλος Γενάρη;


Με την Γ ΕΣΣΟ του Μαίου θα σε καλέσουν, για να μπεις με την Β ΕΣΣΟ του Μαρτίου που λες θα έπρεπε να λήγει η αναβολή σου μέχρι 31/12/2022

Iliaslp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 12:15 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Iliaslp »

Μα μου έληγε η προηγούμενη αναβολή 23 Ιουνίου και 11 Ιουλίου μ είχε έρθει να παρουσιαστώ. Πως θα μπω Μάιο; Ποιο πριν νομίζω θα μπω
Recoba3
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 02, 2022 2:09 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Recoba3 »

Γεια σας παιδια. Πρεπει να παρουσιασττω στην επιτροπη απαλλαγων μεχρι τς 15 Αυγουστου. Να παρω πρωτα τηλ να συννενοηθω (εχουν καποια τηλ στο μειλ που μου στειλαν) η να παω απευθειας στο 401?
Άβαταρ μέλους
Kuriakos21@
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2022 7:10 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΛΟΧΙΑΣ
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kuriakos21@ »

Ο Ελληνικός στρατός έχει κατάντησε Ι5 άθλιοι όλοι τους εκεί πέρα βγάζουν νορμάλ παιδιά άρρωστα για να πάρουν πόσα, από απαλλαγές με εξαγορά, μόνο τα στελέχη περνούν καλά τους νέους όσους θέλουν τους πετάνε έξω.

Μετά λέτε ότι ο ελληνικός στρατός είναι σοβαρός μην πω καμιά βαριά κουβέντα που σας αξίζει καθίκια ντροπή λίγη δεν έχουν τσίπα πάνω τους άξιοι της μοίρας τους άχρηστοι και ανίκανοι έγιναν θα έλεγα για όλα αυτά φταίμε εμείς και αρκετά άτομα.

Kaizoku
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ Μάιος 29, 2019 8:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kaizoku »

Θυμάται κανεις αν στο 424 μαζι με το εμβόλιο θέλει και rapid; Ή μονο ενα απο τα 2;
neone

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από neone »

Έπαιρνα τηλέφωνα απο Τρίτη στο ΝΝΚ να μου κλείσουν ραντεβού για επιτροπή, που πρέπει να παρουσιαστώ μέχρι 12 Αυγούστου. Παρασκευή που αποφάσισαν να απαντήσουν στο δεύτερο τηλεφώνημα, αντί να μου κλείσουν απευθείας, μου έδωσαν ενα mail και μου είπαν να στείλω τα στοιχεία μου εκεί για να γίνει ηλεκτρονικά. Έχω πάρει 3 εξάμηνες ως τώρα και δεν Έχω ξανακούσει/κάνει κάτι τέτοιο. Τι φάση; Να ξαναπάρω τη Δευτέρα?
Spartakos

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Spartakos »

Καλησπέρα. Έχω 2ετη αναβολή από τον στρατό για λόγους υγείας (παθολογικό θέμα, όχι ψυχολογικο). Ωστόσο όταν πήρα την αναβολή το φεκ σχετικά με τις παθήσεις είχε 2 κατηγορίες για μένα. Ότι υπηρετώ είτε με Ι4 (αν δεν παίρνω θεραπεία) και Ι5 (αν παίρνω). Αυτή την στιγμή δεν παίρνω θεραπεία, ωστόσο εγώ θα ήθελα να πάρω το Ι5. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία ή γενικά γνωρίζεις κάποιος τι μπορεί να γίνει;
kostakis

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kostakis »

Ανεξάρτητα με την σωματική ικανότητα με την οποία σου έδωσαν την 2 ετη αναβολή, θα σου έλεγα σε αυτο το χρονικό διάστημα να ασχολήσε με το πρόβλημα υγέιας σου (εξετάσεις, φάρμακα κτλ) και ΚΥΡΙΩΣ ψάξε για έναν "θεράποντα" γιατρό δημοσίου (αν δεν έχεις ήδη), για να σου γράψει καμιά φουσκομένη γνωμάτευση όταν έρθει ο καιρός να ξανα περάσεις επιτροπή απαλλαγών. Μακράν το πιο σημαντικό οπλο σου είναι η γνωματευση του "θεράποντα" γιατρού σου.

anonymous person
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2022 2:44 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από anonymous person »

Παρεπιπτοντως ειχα γραψει πριν 3 χρονια με αλλο nickname δεν το θυμαμαι τον κωδικο γι αυτο ανοιξα καινουργιο. Οτι ειχα υπηρετησει ι4 αοπλο παρολο που ειχα υποστει σοβαρο ψυχωτικο επεισοδιο λιγα χρονια πριν υπηρετησω και νοσηλετηκα σε κλινικη οντας σε πολυ βαρια ψυχικη κατασταση βελτιωθηκα και ηθελα να υπηρετησω για να μην ακουω απο φιλους των γονιων μου αν πηγα στρατο και τους ελεγα ψεματα οτι Πηγα. Παρουσιαστηκα τριπολη τοτε η συμπεριφορα των στελεχων απεναντι μας ηταν αθλια καψονια και βρισιδια αρκετα εχασα τον πατερα μου στην διαρκεια της θητειας και η ψυχικη μου κατασταση εχει κλονιστει πολυ απο τοτε. Αν θελετε την γνωμη μου αν εχετε καποιο ψυχολογικο προβλημα μην το ρισκαρετε να υπηρετήσετε εγω υπηρετησα για να μην παρω απαλλαγη και ειμαι δακτυλοδεικτουμενος και η ψυχικη μου κατασταση ειναι πολυ χειροτερη απο την πιεση και την κακουχια που υπεστη σχεδον 9 μηνες. Ασε που η συμπρειφορα καποιων στελεχων και ανωτατων αποστρατων Και των συζυγων τους ειναι επιεικώς απαραδεκτη το εζησα σημεσα σε ενα κααυ που πηγα. Μην τολμησουν και με φωναξουν σε πολεμο που με το προβλημα υγειας μου ειναι απαγορευτικο δε θα παω για κανενα καραβανα.
Πτσαλ

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Πτσαλ »

Καλημέρα μεσα στην εβδομάδα θα περάσω απο επιτροπή απαλλαγών στο 404 στη Λάρισα ξερει κανεις την διαδικασία και αν θα μπορέσω να παρω απαλλαγή έχω χρόνιο αλγος στην μεση και πλάτη εχω εξετάσεις που δείχνουν οτι εχω δισκοπάθεια και συριγγομυελια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες