Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
psari
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2022 10:52 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από psari »

Καλησπέρα,
σκέφτομαι να πάω αύριο στην επιτροπή απαλλαγών στο 401.

Μπορεί κάποιος να μου πει περίπου πόση ώρα κρατάει η διαδικασία;

Δηλαδή, αν είμαι εκεί κατά τις 8:30 - 9 παρά, θα έχω τελειώσει μέχρι τις 10;

Ευχαριστώ πολύ

Markos

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Markos »

Καλησπέρα φίλε εγώ είχα πάει 9 παρά και περίμενα συνολικά καμιά ώρα. Η αναμονή είναι το πιο χρονοβόρο. Μετά μόλις μπήκα μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό αντέγραψε απλά τη γνωμάτευση του ψυχιάτρου. Όσο πιο νωρίς πας τόσο το καλύτερο.
Markos

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Markos »

Καλημέρα, στις 24/3 πέρασα επιτροπή απαλλαγών (για πρώτη αναβολή) περίπου πόσο καιρό μετά βγαίνει η απόφαση; Και επίσης που πρέπει να μπαίνω για να τη δω;
psari
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 03, 2022 10:52 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από psari »

Στην επιτροπή απαλλαγών μας είπαν ότι η απόφαση βγαίνει σε 1.5 μήνα. Νομίζω σε μηνήματα εδώ στο forum έχω διαβάσει ότι μπορεί να βγει και νωρίτερα. Για να δεις την απόφαση νομίζω μπαίνεις στο https://www.stratologia.gr/ , συνδέεσαι με κωδικούς taxis, και κάτω από το tab υπηρεσίες - πληροφορίες επιλέγεις πληροφορίες για την αναβολή μου

kapoios

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kapoios »

Πρέπει να κάνουμε κάτι αφού ανέβει η αναβολή στο stratologia.gr ; Η απλώς το εκτυπώνουμε για να έχουμε χαρτί αν χρειαστεί;
diterman

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από diterman »

Ας πω και εγω την εμπειρια μου απο την επιτροπη απαλλαγων.Το χαρτι που μου εστειλαν εληγε στις 11. Πηγα σημερα 05/04. Δεν πηγα πολυ πρωι, ουσιαστικα εφτασα εκει 10:15 και ειχε 4-5 ατομα μπροστα μου στην ουρα. Δειχνω το χαρτι που μου ηρθε στο mail. Δεν χρειαζεται να το εκτυπωσετε και σε pdf στο κινητο το δεχονται.

Μου δινουν τα χαρτια που ειχα καταθεσει στο φρουραρχειο και μου λενε να περιμενω να μπω στην επιτροπη. Η επιτροπη αποτελειται απο 2 γιατρους και μπαινουμε ανα 2 μεσα.

Η διαδικασια κρατησε λιγοτερο απο 1 λεπτο. Μου ζητησε ταυτοτητα και τη γνωματευση του γιατρου μου. Την κοιταξε 20 δευτερολεπτα, υποθετω πως ειδε οτι παιρνω φαρμακα. Μου λεει θα μπεις σε ενα μηνα να δεις την αποφαση.

Ο διπλανος μου δεν ειχε χαρτι γιατρου και του εκανε καποιες εξτρα ερωτησεις τυπου "παιρνεις αγωγη; " και ηταν λιγο πιο αποτομος και ψαρωτικος. Στο τελος του λεει "θα μπεις σε 1 μηνα να δεις την αποφαση αλλα την επομενη φορα να εχεις χαρτι ψυχιατρου".

Argarg
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2022 9:46 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Argarg »

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω και εγώ μία ερώτηση με τη σειρά μου. Πέρυσι πήρα ένα χρόνο αναβολή για ψυχολογικούς λόγους και φέτος θέλω για δεύτερη φορά αναβολή για τον ίδιο λόγο. Θα ήθελα εάν κάποιος ξέρει η εάν έχει κάνει διαδικασία να μου πει αν δίνουν σχετικά εύκολα την δεύτερη αναβολή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Πετρος

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Πετρος »

Αν εχεις χαρτι γιατρου θα στην δωσουν σιγουρα.
σαλαμι

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από σαλαμι »

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις μου εχει ερθει και το χαρτι για να περασω επιτροπη και λεει οτι πρεπει να παω μεχρι 9 του μηνος ο τυπος στο τηλεφωνο που μιλησα μου εκλεισε ραντεβου για 13 του μηνος και μου λεει οτι δεν υπαρχει θεμα γνωριζει κανεις τιποτα; Ευχαριστω...
kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kital »

Θα σου έλεγα να πας πριν τις 9, δεν χρειάζεται ραντεβού αν είσαι Αθήνα. Πέρνα κατά τις 8:45-9:00 και μέχρι 10-11 θα έχεις τελειώσει το πολύ. Για να μην σου πούνε τίποτα του στύλ "δεν είδες στο χαρτί οτί έπρεπε να έρθεις μέχρι τις 9; " Περίεργο που σου γράφει μέχρι τις 9 πάντως, πότε σου ήρθε το μαιλ;
σαλαμι

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από σαλαμι »

Το εμαιλ μου ηρθε 11 μαρτιου και πηρα 3 φορες τηλεφωνο για να ρωτησω γιαυτο για την ημερομηνια και ο τυπος μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα ειμαι θεσσαλονικη δεν ειμαι αθηνα.
Αντώνης

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Αντώνης »

Και εμένα το ίδιο έγινε και όντως δεν υπήρχε κανένα θέμα οπότε μην αγχώνεσαι.
Κωστας

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Κωστας »

Γειά χαρά, θέλω να πάρω ι5 κ αναρωτιόμουν εάν χρειάζεται να αρχίσω να συγκεντρώνω τα χαρτιά από τον ψυχίατρο από νωρίς, ώστε να δουν κ αυτοί ότι δεν είναι κάτι που μου προέκυψε εκείνη τη στιγμή λιγο πριν την κατάταξη ή δεν έχει κ καμιά σημασία;
Κωσταντίνος

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Κωσταντίνος »

Γειά σας, Διαγνωστικά με σκολίωση 27,6 μοιρών και εάν γίνεται θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει στην εξής ερώτηση. Με σκολίωση 27,6 τι Ι βγαίνω και μπορώ να μπω σχολή Ικάρων ή οποιαδήποτε άλλη στρατιωτική αστυνομική ή πυροσβεστική σχολή. Επειδή δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για ένστολες σχολές δεν χρειάζεται κάποιος να μασήσει την αλήθεια μπορείτε να μου την πείτε ωμά θα την αντέξω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες