Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκεπτης

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Επισκεπτης »

Γεια σας! Επειδη τελικα δεν εχω καταλαβει ξεκαθαρα τι ισχυει, θα ρωτησω κατι για την περιπτωση μου.
Εχω αναβολη λογω σπουδων, στην στρατολογια μου ειπαν οτι ειμαι καταταγμενος στην Πολεμικη Αεροπορια. Μπορω οταν κανω την αιτηση διακοπη αναβολης να ζητησω να καταταχτω στις Ειδικες Δυναμεις παρολο που ειμαι Π. Α.;
Αν καποιος μου απαντούσε με σιγουρια θα το εκτιμούσα πολύ! Ευχαριστώ!
Επισκεπτης

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Επισκεπτης »

Επισκεπτης έγραψε:Γεια σας! Επειδη τελικα δεν εχω καταλαβει ξεκαθαρα τι ισχυει, θα ρωτησω κατι για την περιπτωση μου.
Εχω αναβολη λογω σπουδων, στην στρατολογια μου ειπαν οτι ειμαι καταταγμενος στην Πολεμικη Αεροπορια. Μπορω οταν κανω την αιτηση διακοπη αναβολης να ζητησω να καταταχτω στις Ειδικες Δυναμεις παρολο που ειμαι Π. Α.;
Αν καποιος μου απαντούσε με σιγουρια θα το εκτιμούσα πολύ! Ευχαριστώ!


Δηλαδη εφοσον ειμαι Π. Α. δεν υπαρχει κανενας τροπος πλεον να παω στις Ειδικες Δυναμεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν υπάρχει γιατί πλέον έχουνε κοπεί οι μετατάξεις
...
Λουκάς

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λουκάς »

Greek army είσαι βέβαιος; Γτ αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα με το φίλο από πάνω, το συζήτησα με το στρατολόγο και μ είπε να κάνω μια υπεύθυνη δήλωση με το αίτημα μετάταξής μου. Φυσικά δε δεσμεύτηκε οτι θα γίνει αλλά μ είπε πως το θεωρεί πιθανό... Ξέρω οτι κ εκεί το βύσμα βοηθάει αν κ δεν έχω. Την ερχόμενη Δευτέρα πάντως θα πάω πάλι στη στρατολογία για να συμπληρώσω την υπεύθ. Δήλωση. Θα δείξει...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχουνε καταργηθεί οι μετατάξεις παιδιά. Μετατάξεις γίνονται μόνο σε ειδικές περιπτώσεις με το κατάλληλο πτυχίο
Λουκάς

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λουκάς »

Εγώ θα κάνω μια προσπάθεια κ ό, τι βγει. Τι εννοείς με το κατάλληλο πτυχίο; Δλδ αν έχεις ένα συγκεκριμένο πτυχίο είσαι πιο κατάλληλος για το Σ. Ξ. Παρά για τη Π. Α. Μεταξύ μας, απλά ''παραθυράκι'' για κάποιους δεν είναι αυτό;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν είναι παραθυράκι αυτές οι μετατάξεις γίνονται με διαφορετικό τρόπο και όχι με υπεύθυνη δήλωση από την στρατολογία
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Μαγκες απο αεροπορια περναει κλιμακιο ειδικων δυναμεων?
RedDevil

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από RedDevil »

Παιδιά μου έχει έρθει το χαρτί για κατάταξη σε 10 μέρες απο σήμερα (31 Αυγούστου) για Αεροπορία! Όμως επειδή δεν γουστάρω κάποια πράγματα... Ζητάνε άτομα για Ειδικές Δυνάμεις στην Αεροπορία, όπως γίνεται σε άλλα κέντρα; Η τουλάχιστον γίνεται να πάω εθελοντής Ειδικές δυνάμεις; Η έστω να κάνω κάτι και να αλλάξω να μην παρουσιαστώ Αεροπορία?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Πλέον δεν γίνονται μετατάξεις από έναν Κλάδο σε άλλο. Θα υπηρετήσεις κανονικά στη Πολεμική Αεροπορία.
Άβαταρ μέλους
Μ.Α.Κ_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 3:19 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μ.Α.Κ_ »

Καλήσπερα ειμαι 18 χρονων με κατεταξαν στην πολεμικη αεροπορεια και ηθελα στρατο για να παω ειδικες δυναμεις... Πειρα τηλεφονο στην στρατολογια και μου ειπαν πως δεν μπορω να κανω μεταταξη πλεον... Τι μπορω να κανω για να μπω ειδικες δυναμεις ; Ας βοηθησει καποιος..
Άβαταρ μέλους
Μ.Α.Κ_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 3:19 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μ.Α.Κ_ »

Μου φαίνετε πολύ κουλό να θέλει κάποιος να πάει ειδικές δυνάμεις και να μην μπορεί ... Δεν μπορώ να κάνω Απολύτως Τίποτα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες