Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Angel

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Angel »

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω τι να πάρω από δω και πέρα. Βγήκα την Πέμπτη από το ΚΕΠΒ με άδεια ορκωμοσίας. Μπαίνουμε μέσα την Τετάρτη 7.00. Οταν θα μπούμε θα αρχίσουν οι μεταθέσεις.
Ξέρεις κάποιος πόσο περίπου θα μείνουμε μέσα μέχρι να έλθει η νέα άδεια.
Για να ξέρω τι να πάρω μαζί μου.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Nassos »

Παραπάνω πολιτικά ρούχα και διάφορα είδη προσωπικής υγιεινής κατά την άποψη μου. Ίσως και παραπάνω λεφτά.
Angel

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Angel »

Κοίτα παραπάνω πολιτικά ρούχα δεν πρόκειται να πάρω. Διότι ακούγεται πως θα είμαι κοντά στο σπίτι μου.
Αυτό που Ρωτώ είναι να πάρω πράματα για πόσες εβδομάδες;
Όταν πηγα κ κατάχθηκα στο ΚΕΠΒ είχα πάρει συνολικά "εφόδια" για 20-25 ημέρες.
Τώρα που θα γίνει η μετάθεση, πόσες μέρες θα μείνουμε μέσα; Να υπολογίσω εφόδια για πόσες μέρες;

Επίσης κάτι άλλο, την Τετάρτη επιστρέφω ΚΕΠΒ. Πρέπει να μπω με την στολή εξόδου ή πολιτικά ρούχα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Nassos »

Για το πόσες ημέρες θα μείνετε μέσα δεν μπορώ να σου πώ γιατί αυτό θα εξαρτηθεί και από το πόσα άτομα θα είναι στη Μονάδα.

Αν όπως λές θα πάς κοντά στο τόπο κατοικία σου, τότε πιστεύω τα πράγματα που είχες πάρει όταν παρουσιάστηκες στο ΚΕΠΒ είναι υπεραρκετά και για μετά.

Όπως θές μπορείς να μπείς τη Τετάρτη. Στη μετάθεση όμως θα φορέσετε και θα παρουσιαστείτε μόνο με τη στολή εξόδου.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Angel έγραψε:Κοίτα παραπάνω πολιτικά ρούχα δεν πρόκειται να πάρω. Διότι ακούγεται πως θα είμαι κοντά στο σπίτι μου.
Αυτό που Ρωτώ είναι να πάρω πράματα για πόσες εβδομάδες;
Όταν πηγα κ κατάχθηκα στο ΚΕΠΒ είχα πάρει συνολικά "εφόδια" για 20-25 ημέρες.
Τώρα που θα γίνει η μετάθεση, πόσες μέρες θα μείνουμε μέσα; Να υπολογίσω εφόδια για πόσες μέρες;

Επίσης κάτι άλλο, την Τετάρτη επιστρέφω ΚΕΠΒ. Πρέπει να μπω με την στολή εξόδου ή πολιτικά ρούχα;



Φίλε δεν μπορώ να σου πω πόση διάρκεια θα έχει η εκπαίδευση που θα κάνεις στην ειδικοτήτα σου, πάντως υπολόγισε ότι η επόμενη άδεια σου λογικά θα είναι μετά από 30 μέρες (ο νόμος λέει ότι ένας φαντάρος μπορεί να κάτσει και μέχρι 68 μέρες χώρις άδεια αυτο ίσχυε στο 12μηνο βέβαια), στο ΚΕΠΒ μπες όπως σε βολεύει
Tasos

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Tasos »

Ερώτηση: Εκεί όπου θα πάμε με μετάθεση, θα πρέπει να πάρουμε όλα όσα μας έδωσαν στο κέντρο εκπαίδευσης ή μπορούμε να αφήσουμε κάποια πράγματα στο σπίτι (όπως το χειμερινό τζάκετ) ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Tasos έγραψε:Ερώτηση: Εκεί όπου θα πάμε με μετάθεση, θα πρέπει να πάρουμε όλα όσα μας έδωσαν στο κέντρο εκπαίδευσης ή μπορούμε να αφήσουμε κάποια πράγματα στο σπίτι (όπως το χειμερινό τζάκετ) ;


Ρούχα ναι, το λουκάνικο όμως όχι...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Nassos »

Εμένα γιατί με υποχρεώσαν να τα πάρω όλα τα χορηγηθέντα, καλοκαιρινα-χειμερινά;Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nassos έγραψε:Εμένα γιατί με υποχρεώσαν να τα πάρω όλα τα χορηγηθέντα, καλοκαιρινα-χειμερινά;Εικόνα


Εμάς δεν μας είχανε πει κάτι τέτοιο Εικόνα
Tasos_Anele
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 23, 2011 10:30 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Tasos_Anele »

Το λουκάνικο έτσι και αλλιώς βρίσκεται στον φοριαμό μου στο ΚΕΔΒ, οπότε θα το πάρω έτσι και αλλιώς. Τελικά βλέπω ότι αυτό το ζήτημα είναι αμφιλεγόμενο. Όχι τίποτα άλλο, αλλά βλέπω να πηγαίνω με 2 φουλαριστούς σάκους. Τι θα μπορούσαν να σου πουν σε περίπτωση που αφήσεις κάποια απ'τα ρούχα στο σπίτι σου (να σε τιμωρήσουν) ;

Edit: Είμαι ο Tasos, που έκανε την ερώτηση και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερο να κάνω accountΕικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Nassos »

Εμένα μου είχαν πεί το εξής παράλογο: Ότι πρέπει να είναι μέσα στο φοριαμό τα προβλεπόμενα με τη προβλεπόμενη σειρά.

Στους 5 μήνες που ήμουν μετάθεση ούτε ΜΙΑ φορά δεν είδαν το φοριαμό μου.

Δηλαδή έλεος.Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Tasos_Anele έγραψε: Τι θα μπορούσαν να σου πουν σε περίπτωση που αφήσεις κάποια απ'τα ρούχα στο σπίτι σου (να σε τιμωρήσουν) ;



Δεν νομίζω να φας καμπάνα για κάτι τέτοιο, αν σε ρωτήσουνε πες ότι απλά το ξέχασες και στην επόμενη άδεια θα το έχεις μαζί σου Εικόνα

Γιάννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη μετάθεση;

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπερα παω μυτιληνη την πεμπτη και θα ηθελα να ρωτησω τα βασικοτερα πραγματα που πρεπει να παρω... Καλτσες (πολιτικες στρατιοτικες) εσωρουχα καντομανικα (στρατιοτικα και πολιτικα) πολιτικα ρουχα;
-Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ-
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες