Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΡΥΣΗ

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΗ »

Γεια σας. ειμαι αστυφυλακας και ειμαι παντρεμενη με ειδικο φρουρο. ειμαι αρχαιοτερη απο το συζυγο μου και στο βαθμο και στα χρονια. εχω κανει αιτηση μεταθεσης σε νομο που δεν εχει οργανικη θεση για ειδικους φρουρους. ο συζυγος μου εχει μολις 3 χρονια υπηρεσιας και θελει ακομα 5 για να γινει αστυφυλακας. αν εγκριθει η μεταθεση μου θα μπορεσει να με ακολουθησει; Σημειωση{ο τοπος μεταθεσης μου ειναι νησι και απεχει πολυ απο την πλησιεστερη α. δ που εχει οργανικη θεση}.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από την στιγμή που δεν υπάρχει θέση για ειδικό φρουρό θα τον πάνε στην πλησιέστερη περιοχή
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από REPAINER »

Αμα περασει φετος η γυναικα μου αστυνομια αστυφυλακων και γω μπω ειδικος φρουρος και ειμαι αθηνα

τοτε στο θεμα συνυπηρετησης τι θα γινει οταν θα πρεπει να παει για πρακτικη μετα τη σχολη; Θα μεινει αθηνα η θα παει κανονικα επαρχια η σε κανα νησι; Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Στην πρακτική δεν υπαρχει συνυπηρετηση. Πας κανονικά όπου σε στειλουν. Οτάν τοποθετηθει ως αστ/κας απο τοτε και μετα υπαρχει συνυπηρετηση.
ΕΛΕΝΗ

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλησπερα. ηθελα να ρωτησω κατι. αν καποιος αστυφυλακας παντρεμενος με υπαστυνομο παρει ματαθεση για καποια περιοχη τοτε αυτοματως πηγαινει και η υπαστυνομος; ο ενας δηλαδη ακολουθει τον αλλον;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Αναφερεσαι Προφανως για περιπτωση συνυπηρετησης. ΠΑΝΤΑ ο κατα βαθμο κατωτερος ακολουθει τον ανωτερο. Σε περιπτωση ομοιοβαθμων ο νεοτερος ακολουθει τον αρχαιοτερο.
κρ1

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από κρ1 »

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας για την περίπτωσή μου. Έχω διαβάσει πολλά αλλά δεν κατάφερα να βρω ακριβείς απαντήσεις. Σκοπεύω να κάνω αίτηση για ειδικός φρουρός. Ο φίλος μου είναι αρχιφύλακας και κάποια στιγμή σκοπεύουμε να παντρευτούμε. Αν με το καλό με πάρουν, κάνω την πρακτική μου Αθήνα λογικά και παντρευτούμε μετά από πόσο καιρό έχουμε δικαιωμα για συνυπηρέτηση καθώς αυτός λόγω βαθμού δε βρίσκεται Αθήνα πλέον...
ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΧΡΙΣΤΙΝΑ »

Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής Είμαστε αστυφύλακες και οι δύο, παντρεμένοι με ένα παιδί. Μέχρι τώρα δηλώναμε τόπο συμφερόντων Αθήνα, αλλά θέλουμε να πάρουμε μετάθεση για Σέρρες, όπου έχει η μητέρα μου ιδιόκτητο σπίτι. Τα εκλογικά μας δικαιώματα είναι εδώ στην Αθήνα. Τί πρέπει να αλλάξουμε για να κάνουμε νέα δήλωση τόπου συμφερόντων; Να αλλάξουμε τα εκλογικά μας; Να μεταβιβαστεί το σπίτι της μητέρας μου στο όνομά μου; Ο σύζυγος μου γίνεται υπαρχιφύλακας του χρόνου και είναι 11 χρόνια στο σώμα, ενώ εγώ 9. Στην υπηρεσία μου είπαν ότι με τραβάει ως αρχαιότερος, αλλά αυτό γίνεται αμέσως μόλις βγει η μετάθεσή του; Σας ευψαριστώ εκ των προτέρων!

αποστολοσ

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από αποστολοσ »

Αν και οι δυο ειναι ομοιοβαθμοι πιος τραβαει πιον
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

αποστολοσ έγραψε:Αν και οι δυο ειναι ομοιοβαθμοι πιος τραβαει πιον


SREK έγραψε: Σε περιπτωση ομοιοβαθμων ο νεοτερος ακολουθει τον αρχαιοτερο.


Geol
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 11:36 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από Geol »

Καλησπέρα σε όλους και καλη χρονια!
Μια ερώτηση. Εαν καποιος ειδικος φρουρος παντρευτει με μια αστυφυλακα παιρνουν μαζι μεταθεσεις; Και αν κανουν 2 παιδια μπορουν να πανε σε τοπο συμφεροντων τους; Σας ευχαριστω!
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από pantzos4 »

Μια ερώτιση... Εαν παντρευτω πριν το 2013 και η γυναικα μου που ειναι αστυφυλακας φυγει με μεταθεση χαλκιδικη με τακτικες 2013 τον αυγουστο μπορει να με τραβιξει το ιδιο ετος; Εγω ειμαι ΕΦ...
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
dimivou
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2012 11:40 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από dimivou »

Γεια σας. Είμαι νέο μέλος στο FORUM και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται τις προϋποθέσεις συνυπηρέτησης αστυφυλάκων; Οι νεοεξερχόμενοι αστυφύλακες δεν μπορούν να μετατεθούν με συνυπηρέτηση έως ότου συμπληρώσουν ένα (1) έτος στον τόπο όπου τοποθετήθηκαν. Όμως μπορεί πλέον ένας νεοεξερχόμενος αστυφύλακας να τραβήξει αστυφύλακα παλαιότερης σειράς, αλλά γι'αυτό μήπως πρέπει να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις; Π. Χ. Χρόνια έγγαμου βίου ή κάτι άλλο;
35M.K 310 lele
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 6:49 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από 35M.K 310 lele »

Ο αδερφος μου μπαινει αστυφυλακων... Μολις τελειωσει και εαν παρει τοποθετηση στην θεσσαλονικη μπορει να με τραβειξει και εμενα με μεταθεση μαζι του για συνυπηρετηση που ειμαι Ειδικος Φρουρος;
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιου είδους συνυπηρέτηση.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες