Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κωστας

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από κωστας »

Στα 5 χρονια αστυφυλακας
και ποτε εχεις δικαιωμα να ζητησεις μετα8εση;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Στα 8 ετη υπηρεσιας γινεσαι αστυφυλακας. συγκεκριμενα στα τρια ετη μετα την μονιμοποιηση η οποια γινεται στα πεντε ετη. μεχρι να γινεις αστ/κας δηλαδη τα πρωτα 8 ετη εχεις δικαιωμα αιτησης μεταθεσης με το αξιοκρατικο συστημα των μοριων ως ε. φ απο τον πρωτο χρονο υπηρεσιας πλην ομως ε. φ δεν υπαρχουν σε ολη την Ελλάδα αλλα σε ορισμενες περιοχες. εν συνεχεια οταν γινεις αστ/κας πρεπει να περασεις δυο χρονια στον βαθμο εως οτου σου δοθει το δικαιωμα αιτησης ως αστυφυλακας πια κ για ολη την Ελλάδα.
guest

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από guest »

Αν περάσεις ειδικός φρουρός μετά τη σχολή μπορείς να πας σε όποια πόλη θέλεις;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Οι περισσοτεροι τοποθετουντε αθηνα κ θεσσαλονικη. λιγες θεσεις βγαινουν για κρητη.
Valantis

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Valantis »

Valantis έγραψε:
εδώ για τα μόρια μεταθέσεων http://www.sefeaa.gr/ar8ra/NOMOI/pd-meta8esewn.pdf και μετά από 8 χρόνια γίνεσαι αστυφύλακασ


Εδώ αναφέρει για τις μεταθέσεις των ΕΦ, αν γνωρίζεις, δηλαδή μετά την 8ετία μπορεί κάποιος να μετατεθεί σε κάποια αστυνομική διεύθυνση όπου δεν υπάρχουν θέσεις ειδικών φρουρών.
Η Καστοριά δεν δικαιολογεί θέσεις ΕΦ, ποτε υπάρχει περίπτωση σε περίπτωση που γίνω ΕΦ να μετατεθώ στην πόλη μου; Και ώς τι; ΕΦ ή αστυφύλακας;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από την στιγμή που η καστοριά δεν έχει θέσεις για ειδικούς φρουρούς μόνο όταν γίνεις αστυφύλακας θα μπορέσεις να πας
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Για την ακριβια δεν ειναι μετα απο 8 ετη αλλα ουσιαστικα στα 12 ετη υπηρεσιας μπορεις να μετατεθεις ως αστυφυλακας σε οποια διευθυνση θελεις. οταν ονομαζεσαι αστ/κας απαιτουνται 3 ετη υπηρεσιας στον τοπο επανα-τοποθετησης για να θεμελιωσεις δικαιωμα μεταθεσεις εκτος του νομου που υπηρετεις. οπως ακριβως κ οι νεοεξερχομενοι απο τις σχολες αξ/κων κ αστ/κων οταν τοποθετουντε στην πρωτη τους υπηρεσια.
diamantis

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από diamantis »

Παιδια μια απορια... Οταν βγαινεις απο την σχολη ειδικων φρουρων που σε τοποθετουνε... ; Εγς καταγομαι και εχω μητρωο αρρενων στον πειραια, αλλα θελω να τοποθετηθω στην θεσσαλονικη οπου κατοικω μονιμα... Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση ξερει κανεις... Ευχαριστω προκαταβολικα...
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Δεν παιζει κανενα ρολο το μητωο αρρενων! στν αστυνομια για να πας οπουδηποτε δηλωνεις τοπο συμφεροντων δηλαδη : τοπο γεννησης, τοπο μονιμης κατοικιας που προκυπτει με εγγραφα, τοπο κατοικιας γονεων η' συζηγου καθος κ τοπος ιδιοκτητης οικιας. για να πας θεσ/νικη πρεπει να καταθεσεις καποιο δικαιολογιτικο.
diamantis

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από diamantis »

Δηλαδη για να δηλωσω τοπο μονιμης κατοικιας την θεσσαλονικη τι δικαιολογητικο χρειαζεται... ; Γιατι απο ολα τα αλλα που λες φιλε srek πρεπει να δηλωσω πειραια...
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Πρεπει να υποβαλεις δικαιολογιτικο. απ οτικαταλαβα δεν εχεις οποτε δεν μπορεισ να δηλωσεις θεσ/νικη ! προφανως δεν εχεις δικο σου σπιτι.
diamantis

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από diamantis »

Οχι δεν εχω δικο μου σπιτι, απλα μενω και νοικιαζω ενα διαμερισμα στη θεσσαλονικη... Δλδ με βαση αυτα που ειπα για ποια περιοχη με βλεπετε κα ιμε τι δικαιολογια... ;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Αν με το καλο περασεις θα ερθεις αθηνα. αλλα γιατι καθεσαι κ αγχωνεσαι; Πρακτικη ειναι 2 μηνες. μετα μια ζωη αθηνα θα εισαι αν δεν βρεις τροπο να αλλαξεις τοπο συμφεροντων...
diamantis

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από diamantis »

Εχω λογο που θελω να τοποθετηθω θεσσαλονικη αλλα δεν υπαρχει αναλογο δικαιολογητικο... Τεσπα... Δλδ μετα την σχολη θα με πανε καπου κοντα στο κερατσινι οπυ μενουν και οι γονεις μου... ; Γιατι κατι τετοιο μου ειπαν οσοι ρωτησα απο εμπειρια... ;

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Αρχικα θα τοποθετηθεις στην γαδα. μετα αναλογα με την σειρα εξοδου θα τοποθετηθεις πειραια, δυτικη, βορειο/ανατολικη, νοτιο/ανατολικη αττικη, η' κεντρο. δεν ειναι υποχρεωμενοι να σε πανε κοντα στο κερατσινι αν κ τισν περισσοτερες φορες γινεται.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες