Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από been there... »

Για πολλούς λόγους το πιο πιθανό είναι να εξακολουθήσει το σύστημα των εποχικών: Το αρχηγείο ενέκρινε κάποιο ποσό για νυχτερινά που ο εκάστοτε διοικητής το μοίραζε ανάλογα με τις ανάγκες του μέχρι να βγει η αντιπυρική. Σαφώς και θα πληρώνονται τυχόν νυχτερινά, αλλά πιθανότατα όχι με τα 2,93 όλων των υπολοίπων στα ΣΑ.
πολίτης 1

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από πολίτης 1 »

Akspoogy έγραψε:Ετσι ακουγεται φιλε πολιτη, πως δεν θα πληρωνεστε βραδινα-αργιες, δηλαδη θα κανετε κ δεν θα πληρωνεστε, παραλογο μου ακουγεται να σου πω την αληθεια!


είπαμε να πάμε όπου θέλει η υπηρεσία, να εργαζόμαστε σκληρά για το κοινωνικό Όφελος --- Έτσι πρέπει εξάλλου να κάνουμε... Αλλά όχι να μη πληρωνόμαστε Νυχτερινά Είμαστε Εργαζόμενοι όπως όλοι όχι δούλοι χωρίς δικαιώματα...

και συν της άλλης μπήκαμε στο σώμα αξιοκρατικά όσο δε πάει... Οπότε δε έχουμε να Σκύψουμε Το κεφάλι για κανένα λόγο

καγκουρας

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από καγκουρας »

Για τα οικονομικά των Επικουρικών Πυροσβεστών εφαρμόζονται ανάλογα οι διατάξεις του άρθρου 5 του ν.2622/1998 (Α΄- 183), όπως ισχύει σήμερα. Όπου στις διατάξεις αυτές αναφέρονται «Συνοριακοί Φύλακες», «δόκιμος αστυφύλακας», «Αρχηγός Ελληνικής Αστυνομίας», «Υπαστυνόμος Β΄» και «αστυνομικό προσωπικό» νοούνται «Επικουρικοί Πυροσβέστες», «δόκιμος πυροσβέστης», «Αρχηγός Πυροσβεστικού Σώματος», «Ανθυποπυραγός» και «πυροσβέστες», αντίστοιχα.

Πηγή:http://www.opengov.gr/yptp/?p=242

θα μου πείτε ωραία ρε μεγάλε και τί ισχύει σήμερα;

chris1561985
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 2:45 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από chris1561985 »

Ναι πρεπει να εχουν αλλαξει πολλα φιλε μου απο τοτε...
καγκουρας

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από καγκουρας »

Αυτό που με καθησυχάζει κάπως είναι πως για τους πενταετείς δεν ισχύει κάτι καινούργιο το οποίο ψηφίστηκε αποκλειστικά και μόνο για αυτούς αλλά υπάγονται στο υπάρχον καθεστώς.

Άβαταρ μέλους
handballer
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 1:32 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από handballer »

Σημαντικό : Οι Πυροσβέστες Πενταετούς υποχρέωσης θα κάνουν βραδινά και κυρίως θα τα πληρώνονται ; Ξέρει κανείς;
chris_4
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από chris_4 »

Δεν ξερω φιλε μου.
λογικα ναι γιατι ειναι νομος αυτος.
phaethon
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2011 12:29 pm
Ενδιαφέροντα: Αναρρίχηση- Ελέυθερη Κατάδυση
Επάγγελμα: Μηχ. Μηχανικός
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από phaethon »

Πιθανότατα να ισχύει και για μας το καθεστός που ίσχυε για τους εποχικούς τόσα χρόνια, βέβαια αν συντρέχουν υπηρεσιακοί λόγοι (π. Χ. Μια μεγάλη δασική) θα τα πληρώνεσαι όταν τα δουλέυεις, αλλά πιθανώς με διαφορετική "τιμή'' απ΄ότι ένας μόνιμος. Όλα αυτά υποθέσεις είναι και τίποτα δεν υπάρχει επίσημα, υπομονή και θα τα διαβάσουμε όλα στη σύμβαση.
Άβαταρ μέλους
handballer
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 1:32 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από handballer »

chris_4 έγραψε: Δεν ξερω φιλε μου. Λογικα ναι γιατι ειναι νομος αυτος.
κάποιος μου είπε ότι έχουν υπογράψει οι συμβασιούχοι πριν από ένα χρόνο όταν φτιαχνόταν το ειδικο αυτό σώμα των 5ετών, οτι δεν θα κάνουν-πληρώνονται βραδινά; Τι ισχύει τελικά; Γιατί αν ισχύει 5 χρόνια θα παίρνεις 650 ευρώ...
chris_4
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από chris_4 »

handballer έγραψε:
chris_4 έγραψε: Δεν ξερω φιλε μου. Λογικα ναι γιατι ειναι νομος αυτος.
κάποιος μου είπε ότι έχουν υπογράψει οι συμβασιούχοι πριν από ένα χρόνο όταν φτιαχνόταν το ειδικο αυτό σώμα των 5ετών, οτι δεν θα κάνουν-πληρώνονται βραδινά; Τι ισχύει τελικά; Γιατί αν ισχύει 5 χρόνια θα παίρνεις 650 ευρώ...

θα δουμε. Παντως δεν νομιζω τοσα να περνουμε.κανα 100ε με 150ε ποιο πολλα απο αυτα που ειπες

Απαγορεύονται τα κεφαλαία δεν είμαστε τυφλοί ;Greek_Army

Άβαταρ μέλους
handballer
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 1:32 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από handballer »

chris_4 έγραψε:
handballer έγραψε:
chris_4 έγραψε: Δεν ξερω φιλε μου. Λογικα ναι γιατι ειναι νομος αυτος.
κάποιος μου είπε ότι έχουν υπογράψει οι συμβασιούχοι πριν από ένα χρόνο όταν φτιαχνόταν το ειδικο αυτό σώμα των 5ετών, οτι δεν θα κάνουν-πληρώνονται βραδινά; Τι ισχύει τελικά; Γιατί αν ισχύει 5 χρόνια θα παίρνεις 650 ευρώ...
θα δουμε. Παντως δεν νομιζω τοσα να περνουμε.κανα 100ε με 150ε ποιο πολλα απο αυτα που ειπες

Απαγορεύονται τα κεφαλαία δεν είμαστε τυφλοί Greek_Army

για να δούμε. Γιατί πολλά ακούγονται αλλά κανείς δεν ξέρει τίποτα να μας πει με σιγουριά. Αυτό πάντως πιο πολύ μπερδεύει παρά διευκρινίζει.:5 του ν.2622/1998 (Α΄- 183)

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bcc26661-143b-4f2d-8916-0e0e66ba4c50/R-SINOFI-pap.pdf

όπου συνοριοφύλακας = 5ετής

πολίτης 1

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από πολίτης 1 »

handballer έγραψε:
chris_4 έγραψε:
handballer έγραψε:
chris_4 έγραψε: Δεν ξερω φιλε μου. Λογικα ναι γιατι ειναι νομος αυτος.
κάποιος μου είπε ότι έχουν υπογράψει οι συμβασιούχοι πριν από ένα χρόνο όταν φτιαχνόταν το ειδικο αυτό σώμα των 5ετών, οτι δεν θα κάνουν-πληρώνονται βραδινά; Τι ισχύει τελικά; Γιατί αν ισχύει 5 χρόνια θα παίρνεις 650 ευρώ...
θα δουμε. Παντως δεν νομιζω τοσα να περνουμε.κανα 100ε με 150ε ποιο πολλα απο αυτα που ειπες

Απαγορεύονται τα κεφαλαία δεν είμαστε τυφλοί Greek_Army

για να δούμε. Γιατί πολλά ακούγονται αλλά κανείς δεν ξέρει τίποτα να μας πει με σιγουριά. Αυτό πάντως πιο πολύ μπερδεύει παρά διευκρινίζει.:5 του ν.2622/1998 (Α΄- 183)

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bcc26661-143b-4f2d-8916-0e0e66ba4c50/R-SINOFI-pap.pdf

όπου συνοριοφύλακας = 5ετής



Ξαναστείλε το λινκ αν μπορείς...

kagouras

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από kagouras »

Κάνε αντιγραφή επικόλληση την διεύθυνση στο URL και θα το ανοίξει
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από greko_27 »

Δηλαση με τις μειωσεις που θα γινουν με βαση το 2ο μνημονιο ποσο θα παει ο βασικος;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες