Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tastheoharis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Απρ 23, 2007 9:43 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από tastheoharis »

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ. ΑΝ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΣΤΙΣ 7:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 13:00 ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ(ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ); ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ; Η ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από yandr »

Οι ερωτήσεις αυτές μπορούν να απαντηθούν από το site του ΟΣΕ.
Anonymous

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από Anonymous »

να πάρεις το νυχτερινό που φεύγει 23:00 απο Δράμα. Εχει πολλούς νεοσύλλεκτους και θα είσαι πρωί χαράματα θήβα. Το μεσημέρι θα χαλαρώνεις στο θάλαμο.
Αν πας μεσημέρι, θα βραδιαστείς σχετικά, και θα είσαι απο τους τελευταίους στα τελευταία.fl
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από yandr »

corsakias έγραψε:Αν πας μεσημέρι, θα βραδιαστείς σχετικά, και θα είσαι απο τους τελευταίους στα τελευταία.fl

Σα συμπληρώσω ότι συμφωνώ με την εισαγωγή το πρωί, γιατί όντως θα τελειώσεις κατά τις 11.00μμ, θα είσαι κατάκοπος και δεν θα έχεις και την επιλογή κρεβατιού.
NIKOS

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από NIKOS »

ΓΕΙΑ!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩς ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΤΑΡΤΟΠΕΔΟ ΤΗΣ ΘΗΑΒΣ.
ΕΥΧΑΣΡΙΤΩ.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από yandr »

Μερικές πληροφορίες μπορείς να βρεις στο άρθρο για το ΚΕΠΒ.

Δεν γράφεις από που ξεκινάς, ωστόσο λογικά μπορείς να πας με ΚΤΕΛ και ΟΣΕ.

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή και τα δύο site είναι κάτω(!), ωστόσο με ένα τηλέφωνο θα μπορέσεις να ενημερωθείς για τα δρομολόγια, ενώ τηλεφωνόντας στο ΚΕΝ θα μάθεις πόσο απέχει από τον σταθμό/στάση.

Κοίταξε και παραπάνω για απαντήσεις.
Anonymous

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες, ο κολλητός μου μπαίνει 11 του μήνα και μιας και ρώτησα κάποια πράγματα για εμένα που πηγαίνω Αυλώνα μου είπε να ρωτήσω και γι αυτόν.

Σκέφτεται να κατέβει Θήβα με το αμάξι και να το αφήσει έξω από το στρατόπεδο μέχρι την ορκομωσία. Τον αποθαρρύνω όσο μπορώ γιατί το θεωρώ χαζό και "επικύνδινο" για το αμάξι καθώς θα μείνει μέχρι την ορκομωσία έξω από το στρατόπεδο και αν θα βρει μέρος να το αφήσει κοντά στην πύλη. Τί προτείνετε;
Anonymous

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από Anonymous »

Κ γω σκεφτομαι να παω με ταμαξι κ το πολυ πολυ ταφηνω σε κανα δρομο στο κεντρο της πολης με κουκουλα κ απο κει παιρνω κανα ταξι/λεωφορειο για το στρατοπεδο...
SENOR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από SENOR »

Καλημέρα σε όλους! Μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι σταθμοί ΚΤΕΛ και Σιδηρόδρομου Θήβας είναι κοντά στο στρατόπεδο του Πυροβολικού; Με τι θα προτείνατε να μετακινηθούμε την ημέρα κατάταξης, όπου θα έχουμε πράγματα; Ευχαριστώ
vacman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 5:49 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από vacman »

Γεια σου φιλε μου.
Λοιπόν θα σου πρότεινα να πας με κτέλ. Τα λεωφορεία φεύγουν απο στο σταθμό Λιοσίων (Κατω πατήσια) και ειδικά εκείνη τη μέρα θα έχει πολλά δρομολόγια για Θήβα λόγω των νεοσύλεκτων. Σε αφήνει στο κέντρο της Θήβας είτε στα κτελ και απο κεί παίρνεις ταξι το οποίο κοστίζει γύρω στα 3-4 ευρώ. Η διαδρομή με το ταξι δν είναι παραπάνω απο 5'. Καποιοι άλλοι μου είχανε πει οτι υπήρχαν και κάποια δρομολόγια που ηταν αποκλειστικά για το στρατόπεδο (ΚΕΠΒ) αλλα δν μπορώ να σου πώ με σιγουριά επειδη δν το είδα με τα μάτια μου. Οπως γράφω και σε παλαιοτερο post καλό θα είναι να μπείς κατα τις 12.30-1 παρά για να γλυτώσεις extra ταλαιπωρία που θα υποστείς αν πας νωρίς.
Καλή θητεία και να θυμάσαι οτι το επόμενο καλοκαιράκι θα κάνεις τα μπανια σου ελεύθερος σε κάποιο νησάκι.:)
309 ΑΠΟΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΛΕ.
SENOR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από SENOR »

vacman έγραψε: Γεια σου φιλε μου. Λοιπόν θα σου πρότεινα να πας με κτέλ. Τα λεωφορεία φεύγουν απο στο σταθμό Λιοσίων (Κατω πατήσια) και ειδικά εκείνη τη μέρα θα έχει πολλά δρομολόγια για Θήβα λόγω των νεοσύλεκτων. Σε αφήνει στο κέντρο της Θήβας είτε στα κτελ και απο κεί παίρνεις ταξι το οποίο κοστίζει γύρω στα 3-4 ευρώ. Η διαδρομή με το ταξι δν είναι παραπάνω απο 5'. Καποιοι άλλοι μου είχανε πει οτι υπήρχαν και κάποια δρομολόγια που ηταν αποκλειστικά για το στρατόπεδο (ΚΕΠΒ) αλλα δν μπορώ να σου πώ με σιγουριά επειδη δν το είδα με τα μάτια μου. Οπως γράφω και σε παλαιοτερο post καλό θα είναι να μπείς κατα τις 12.30-1 παρά για να γλυτώσεις extra ταλαιπωρία που θα υποστείς αν πας νωρίς. Καλή θητεία και να θυμάσαι οτι το επόμενο καλοκαιράκι θα κάνεις τα μπανια σου ελεύθερος σε κάποιο νησάκι.:) 309 ΑΠΟΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΛΕ.
Και πάλι ευχαριστω! Καλή συνέχεια!
κωστας

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από κωστας »

Ρε παιδια επειδη μπαινω αυριο στη θηβα πως θα ερθω με το αμαξι; Υπαρχει καποιο σαιτ που να λεει πως να παμε ακριβως στο στρατοπεδο; Αλλοι μου λενε απο την παλια εθνικη να παω καλυτερα και οχι απο τη καινουρια; Μπορω να παω απο κει που παμε για κορινθο βγαινεις και για θηβα?
asxetos222
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Σεπ 06, 2011 2:10 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από asxetos222 »

Ποση ωρα ειναι ρε παιδια η Θηβα απο την Αθηνα με λεωφορείο;
παρουσιαζομαι στις 25/10 κ εγω και ειμαι απο Κρητη οποτε λεω να ταξιδεψω στις 24 με το καραβι και να παω το πρωινο λεωφορειο απο Κηφισο για Θηβα.
και το στρατοπεδο απο τα κτελ ειναι μακρυα;
καθε πληροφορια ευπροσδεκτη
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από Palioseira »

asxetos222 έγραψε:Ποση ωρα ειναι ρε παιδια η Θηβα απο την Αθηνα με λεωφορείο;
παρουσιαζομαι στις 25/10 κ εγω και ειμαι απο Κρητη οποτε λεω να ταξιδεψω στις 24 με το καραβι και να παω το πρωινο λεωφορειο απο Κηφισο για Θηβα.
και το στρατοπεδο απο τα κτελ ειναι μακρυα;
καθε πληροφορια ευπροσδεκτη


Υπολογιζε καπου στα 90 λεπτα με ΚΤΕΛ. Το στρατοπεδο θελει ταξι για να πας.

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Δημοσίευση από egweimai »

Δε βολεύει καλύτερα το τραίνο; Είναι μία ώρα απ' ό, τι βλέπω. Εγώ πάντως επειδή δεν τα πάω καλά με τα λεωφορεία, θα το προτιμήσω.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες