Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
KostasKriti
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2014 3:46 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από KostasKriti »

DrakoDa έγραψε:Ρε παιδιά εγώ όταν κατέβηκα από Αυλώνα-Πειραιά δεν άλλαξα τρένο (με άφησε ακριβώς έξω από το λιμάνι) γιατί από Πειραιά-Αυλώνα πρέπει να κατέβω σταθμό Λαρίσης; Δεν πάει απευθείας;


Πάει απευθείας. Απο πειραιά παίρνεις το τραίνο και σε αφήνει Άγιο Θωμά, υπολόγισε μια ώρα και ένα τέταρτο διαδρομή με κάθε γραμμή να ξεκινάει κάθε και μισή (5.30,6.30,7,30 κτλ). Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τον trainose και μου το είπαν. Επίσης μου είπε (για όσους είναι άσχετοι απο αθήνα όπως εγώ) οτι η είσοδος για τα τραίνα είναι ακριβώς έξω απο τα jumbo στο λιμάνι του πειραιά.

Τέλος, τα έξοδα προς τα ΚΕΝ είναι καλυμμένα απο το στρατό. ΑΠλώς απευθυνθείτε στο φρουραρχείο της περιοχής σας για καταστάσεις επιβίβασης. Εγώ παρουσιάζομαι 20/01 ΚΕΤΘ απο κρήτη, πήγα στο φρουραρχείο και μου έβγαλαν μια κατάσταση επιβίβασης ακτοπλοικώς ηράκλειο-πειραιάς και μια για το τραίνο αθήνα-αυλώνας. Μάλιστα στο καράβι έχω και καμπίνα, πςςςςςςς.

Ούτε ταξίαρχος να μουν και ακόμα δεν παρουσιάστηκα Εικόνα

tasos

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από tasos »

Μία ερώτηση.

Το 1ο δρομολόγιο από το μετρό στο Ελληνικό βλέπω είναι 05.30 και από Σταθμό Λαρίσης έχει δρομολόγιο το τραίνο 05.50. Θα το προλάβω για να είμαι στις 07.00 που πρέπει μέσα;

Είναι η 1η φορά που θα κάνω το δρομολόγιο κ φοβάμαι μήπως το μετρό κάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι Στ. Λαρίσης κ δεν το προλάβω.

Μήπως να μην το ρισκάρω και να πάω με αμάξι;

Ευχαριστώ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Nassos »

Με το τραίνο από Σταθμό Λαρίσης προς Άγιο Θωμά άνετα προλαβαίνεις, υπολόγιζε 40 με 50 λεπτά.
harris1986
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 20, 2014 6:54 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από harris1986 »

tasos έγραψε:Μία ερώτηση.

Το 1ο δρομολόγιο από το μετρό στο Ελληνικό βλέπω είναι 05.30 και από Σταθμό Λαρίσης έχει δρομολόγιο το τραίνο 05.50. Θα το προλάβω για να είμαι στις 07.00 που πρέπει μέσα;

Είναι η 1η φορά που θα κάνω το δρομολόγιο κ φοβάμαι μήπως το μετρό κάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι Στ. Λαρίσης κ δεν το προλάβω.

Μήπως να μην το ρισκάρω και να πάω με αμάξι;

Ευχαριστώ.
Δύσκολο το βλέπω να προλάβεις το τρένο των 05.50 άμα πάρεις το μετρό των 05.30.

tasos

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από tasos »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Στο παρακάτω link λέει ότι το πρώτο δρομολόγιο μετρό στον Στ. Λαρίσης είναι 05.44, αλλά χλωμό μου φαίνεται από Ελληνικό μέχρι Στ. Λαρίσης να κάνει μόνο 14 λεπτά!

http://www.athenstransport.com/2014/01/first-last-trains/

Ξέρει κανείς αν το καλοκαίρι αλλάζουν τα δρομολόγια του μετρό και ξεκινάνε πιο νωρίς;
05.30 μου φαίνεται πολύ αργά... Πίστευα ότι θα έχει από τις 05.00...

Δε βλέπω να το γλυτώνω το αμάξι...
TheGreat

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από TheGreat »

Καλησπέρα. Στην Οινόη το τραίνο φτάνει 4.11 το πρωί και απ ότι βλέπω στον Αγ. Θωμά φτάνει 5:36. Εκεί έχει τίποτα να κάτσουμε μέχρι της 8;(κάποιο μαγαζί - καφέ κλπ) ή θα σερνόμαστε στους δρόμους;
Manolis

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Manolis »

Γειά σας. Στις 30/5 πρέπει να πάω στο κετθ Αυλώνα.
Αφού φτάσω Αθήνα (μένω σε νησί), θα πρέπει να πάω Αυλώνα.

Είδα βέβαια ότι πρέπει να πάρω τρένο για Άγιο Θωμά. Αλλά αφού φτάσω, πως θα πάω στο κετθ ; Σε ποιό σημείο είναι ; Υπάρχει κάποιο μέσο για να πάω απο Αγ. Θωμά σε Αυλώνα, στο κέντρο ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Nassos »

Το Στρατόπεδο είναι στον Άγιο Θωμά, όχι στον Αυλώνα. Στο τραίνο πάντα λεέι η ανακοίνωνση "Επόμενη στάση Άγιος Θωμάς - Στρατόπεδο".

Η πύλη του κέντρου είναι περίπου 50 μέτρα από τον Σιδηροδρομικό Σταθμό του Άγιου Θωμά.
Manolis

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Manolis »

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Υπάρχουν ξεχωριστές στάσεις για Άγιο Θωμά ; Μια ''Αγ. Θωμάς (σκέτο) '' και μια ''Αγ. Θωμάς-στρατόπεδο'' ;

Συγνώμη που κάνω πολλές ερωτήσεις (ίσως χαζές) αλλά δεν είμαι απο εκεί γύρω και δεν ξέρω. Εχω που έχω άγχος, αν κάνω και κάποιο λάθος με τα δρομολόγια...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, μία στάση είναι. Απλά επειδή πολύς κόσμος όταν ακούει ΚΕΤΘ νομίζει ότι είναι στον Αυλώνα και για να μην δημιουργείται μπέρδεμα λένε το παραπάνω.

Manolis

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Manolis »

Έγινε, κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ!
Νικος

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Νικος »

Παιδιά, άυριο παρουσιάζομαι στο ΚΕΤΘ σαν οργανικός μετά από μετάθεση παραμεθορίου... Μένω Χολαργό και επειδή ότι έχω κοιτάξει από ΜΜΜ δεν βολεύει ωστε από το ένα να προλάβεις το άλλο (μετρο Χολαργός - στ λαρίσης - τρένο, μετρό χολαργός - πλακεντίας - προαστιακός, β5 - στ λαρίσης - τρένο) και να είσαι στρατόπεδο στις 7 το πρωί, γνωρίζει κανείς που παρουσιάστηκε (ή ήταν εξοδούχος στο κετθ) από αντίστοιχη περιοχή κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΥΓ: Στην Πλάτη είχαμε λεωφορείο στελεχών που έπερνε και στρατιώτς... Ισχυει κατι αντίστοιχο για ΚΕΤΘ και αν ναι, από που κάνει αφετηρία;
Άβαταρ μέλους
lephleg
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από lephleg »

Παρουσιαζομαι 18/9 Αυλωνα.Απο Θεσ/νικη - Αγ. Θωμα δεν βγαζει δρομολογια στο site του ΟΣΕ.

Παλια ειχε και τα σταματησαν; Τι φαση;

Εναλλακτικα οπως εγραψαν και πισω Θεσσαλονικη - Οινοη και μετα Οινοη - Αγ. Θωμα, αλλα παλι δεν βγαζει νυχτερινο για 1:30. Εχει μονο στις 23:00 που φτανει υπερβολικα νωρις κατω (4:00 το χαραμα). Τρως 4 ωρες αναμονη για να ανοιξει η πυλη, δεν ξερω κατα ποσο αξιζει...

Οι υπολοιποι απο βορρα πως σκεφτεστε να κατεβειτε;

Anonymous

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Και εγώ δεν μπορώ να βρω το δρομολόγιο στο site του ΟΣΕ.

Παρουσιάζομαι 17/9 από Θεσ/νικη. Ξέρει κανένας αν ισχύει ακόμα το Θεσσαλονίκη - Οινόη - Αγ. Θωμάς.

Ευχαριστώ πολύ.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μετακίνηση προς ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από Nassos »

Θα πάρεις Θεσσαλονίκη - Οινόη (intercity) και μετά άλλο τραίνο για Άγιο Θωμά.

Επέλεξε "Θεσσαλονίκη - Οινόη" στις 16/09 και "Οινόη - Άγιο Θωμά" στις 17/09

https://tickets.trainose.gr/dromologia/
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες