Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tp
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2015 8:04 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από tp »

Σωστό και αυτό. Εξαρτάται όπωε είπες βέβαια το που θα κάνεις τη θητεία σου
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kolegas »

KΑλησπέρα είχα κόψει την αναβολή μου 19-6-2015 και έπειτα στις 21-7-2015 έκανα ανάκληση της αναβολής εάν πάω να κόψω την αναβολή μου τώρα υπάρχει περίπτωση να καταταχθώ με την ΕΣΣΟ του Σεπτεμβρίου;Eπίσης για να κόψω την αναβολή μου χρειάζεται να πάω στην Στρατολογία λόγω ότι είχα κάνει ανάκληση της αναβολής ή μπορώ κανονικά μέσω ΚΕΠ να την διακόψω;Mέχρι πότε μπορεί να την διακόψει κανείς για να καταταχθέι τον Σεπτέμβριο;

Eυχαριστώ εκ των προτέρων!

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από oldsoldier »

Καλύτερα να πας στη στρατολογία. Όπως και αν έχει θα πας στην επόμενη ΕΣΣΟ και όχι σε αυτή που είναι για Σεπτέμβριο.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kolegas »

Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι μπορώ να την κόψω μέσω ΚΕΠ και ότι πάω για Νοέμβρη τελικά... Πόσο καιρό κάνει να τα στείλει το ΚΕΠ στην στρατολογία τα χαρτιά λέτε να έχω κανένα πρόβλημα και να μην τα έχουν στείλει μέχρι τέλη του μήνα που είναι η περίοδος διακοπής για κατάταξη τον Νοέμβρη;

Eυχαριστώ πολύ

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από oldsoldier »

Θα τα στείλουν. Να τους το πεις και στο ΚΕΠ.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kolegas »

Ακομα να μου την κοψουν παντως στο σαιτ καθε ποτε ενημερωνεται γνωριζει κανεις?
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από oldsoldier »

Κάθε που βγαίνει σειρά για κατάταξη.
3η ΜΑΛ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2015 5:17 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από 3η ΜΑΛ »

Ενημερωτικά, όταν πήγα στα ΚΕΠ της πόλης μου, δεν είχαν και πολλή ιδέα για στρατολογικά θέματα. Να φανταστείτε υπέγραψα κάτι χαρτιά τα οποία με μια γρήγορη ματιά που έριξα δεν είχαν 6 ΕΣΣΟ. Δεν με ρώτησαν αν θα ήθελα ειδικές δυνάμεις. Όλα έγιναν μπαμ μπαμ. Επίσης καλό είναι να μην πάτε τελευταίες μέρες να κόψετε την αναβολή. Ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να γίνει. Εγώ επειδή πήγα τελευταίες μέρες παραλίγο να χάσω την ΕΣΣΟ επειδή ήταν πολλά τα άτομα.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kolegas »

Και πως μπορω να μαθω εαν τελικα πηγαν τα χαρτια μου απο την αιτηση που ειχα κανει μεσω του κεπ την προηγουμενη εβδομαδα; Εστειλα τα χαρτια μου στις 11 αυγουστου θα με παρουν με την εσσο του νοεμβριου σιγουρα;

Νομιζω οτι η ενημερωση στο σαιτ γινεται πριν την καταταξη παντως γιατι ειχα κανει διακοπη της αναβολης και οταν ειχα κανει ανακληση και μπηκα απο περιεργια στο σαιτ το ειχαν ενημερωσει ενω δεν ειχαν βγει οι καταταξεις για εκεινη την εσσο ακομα

Ioulios

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Ioulios »

Καλησπέρα, είχα προγραμματίσει για την τετάρτη να κάνω διακοπή, ώστε να μπω τον Νοέμβριο και βλέπω σήμερα στο site της στρατολογίας το παρακάτω:

Προθεσμίες για τον Προγραμματισμό Κατάταξης Στρατευσίμων με την 2015 ΣΤ' ΕΣΣΟ (Νοέμβριος 2015)

Σας ενημερώνουμε ότι με την 2015 ΣΤ' ΕΣΣΟ στον Στρατό Ξηράς, θα προγραμματισθούν για κατάταξη οι στρατεύσιμοι των κλάσεων 1992 έως και 2017 (έτη γέννησης 1971 έως και 1996), των οποίων οι λόγοι υποχρέωσης για κατάταξη δημιουργήθηκαν στο διάστημα από 27 Ιουνίου 2015 έως 14 Αυγ 2015 (και όχι έως 31 Αυγ 2015).

Ως εκ τούτου, οι στρατεύσιμοι που διακόπτουν την αναβολή τους από 15 έως 31 Αυγ 2015, θα προγραμματιστούν για κατάταξη με την 2016 Α' ΕΣΣΟ (Ιαν 2016).
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να λέει ότι τελικά θα καταταχθούν όσοι έχουν κάνει τα χαρτιά τους μέχρι 14 Αυγούστου και να βγάζουν την ανακοίνωση 18 Αυγούστου! Θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο, αλλά δεν νομίζω να μου πουν κάτι διαφορετικό τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kolegas »

Εγω που εκοψα την αναβολη μου στις 12 αυγουστου αλλα σημερα πηγαν τα χαρτια μου στην στρατολογια λετε να εχω προβλημα; Τι μετραει ποτε εκοψα την αναβολη μου στο κεπ η ποτε θα πανε τα χαρτια;

ευχαριστω

Μανος

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Μανος »

Καλησπερα, για Ιανουαριο μεχρι ποτε εχω το χρονικο περιθωριο να κοψω την αναβολη; Τελη Σεπτεμβρη;
tp
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2015 8:04 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από tp »

Για να μπω στη ΕΣΣΟ Μαρτίου πρεπει να κόψω την αναβολή αρχες Γενάρη;
Άβαταρ μέλους
nickbar
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 9:55 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από nickbar »

2. Με τη Β'/ΕΣΣΟ (Μάρτιος) -> Από 1 Νοεμβρίου του προηγούμενου της κατάταξης έτους μέχρι 1 Iανουαρίου του έτους κατάταξης

Κοινώς μην το καθυστερήσεις και παρα πολύ. Κατά το Δεκέμβρη πήγαινε και διέκοψε τη,κατά 99% θα σε πάρουνε Μάρτιο.
tp
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2015 8:04 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από tp »

Έχω διαβάσει στην ιστοσελίδα του στρατού αν θες να πας στην προηγούμενη ΕΣΣΟ εφοσον η κανονική ΕΣΣΟ που πρεπει να πας αργει μπορείς να πας σε αυτην αν χρειάζονται άτομα. Ειναι εφικτο αυτό;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες