Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
S. M.

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από S. M. »

Καλησπέρα!

Μπαίνω αρχές Μαρτίου (Β'ΕΣΣΟ) και είχα ευκαιρία και έκανα σήμερα ακτινογραφία θώρακος στο ΚΥ στην επαρχία που βρίσκομαι για διακοπές, γιατί με νοσοκομεία Αθήνας μέσα στην πανδημία δε πολυσυμφέρει. Χαρτί γνωμάτευσης με επισυναπτόμενη φωτογραφία πάνω σε αυτό και σφραγίδα ΚΥ και ακτινολόγου. Μου έδωσαν CD αντί για φίλμ, διότι το μηχάνημα είναι ψηφιακό. Δοκίμασα να κάνω επισκόπηση στο PC Μου και το αρχείο της ακτινογραφίας φαίνεται καθαρότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα θα ήθελα να μου απαντήσει υπεύθυνα στα παρακάτω:1) Υπάρχει κάποια χρονική ισχύς της ακτινογραφίας; Πχ αν δέχονται ακτινογραφία που να έχει γίνει εντός τριμήνου πιστεύω είμαι οκ,2) Υπάρχει πρόβλημα που είναι σε μορφή αρχείου σε CD αντί για φίλμ; Εννοώ είτε σε φίλμ είτε σε cd πρακτικά τη βλέπει κανένας ή απλά διαβάζουν το χαρτί της γνωμάτευσης; Φαντάζομαι pc έχουν στα ΣΥΠΟ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Jim

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Jim »

Εμένα παιδιά την φωτογραφία μου Την έβαλαν και την σφραγίσαν πάνω στην γνωμάτευση .λέτε να έχω θέμα που δν είναι πάνω στην ακτινογραφία;
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

S.M. έγραψε:Καλησπέρα!

Μπαίνω αρχές Μαρτίου (Β'ΕΣΣΟ) και είχα ευκαιρία και έκανα σήμερα ακτινογραφία θώρακος στο ΚΥ στην επαρχία που βρίσκομαι για διακοπές, γιατί με νοσοκομεία Αθήνας μέσα στην πανδημία δε πολυσυμφέρει. Χαρτί γνωμάτευσης με επισυναπτόμενη φωτογραφία πάνω σε αυτό και σφραγίδα ΚΥ και ακτινολόγου. Μου έδωσαν CD αντί για φίλμ, διότι το μηχάνημα είναι ψηφιακό. Δοκίμασα να κάνω επισκόπηση στο PC Μου και το αρχείο της ακτινογραφίας φαίνεται καθαρότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα θα ήθελα να μου απαντήσει υπεύθυνα στα παρακάτω:1) Υπάρχει κάποια χρονική ισχύς της ακτινογραφίας; Πχ αν δέχονται ακτινογραφία που να έχει γίνει εντός τριμήνου πιστεύω είμαι οκ,2) Υπάρχει πρόβλημα που είναι σε μορφή αρχείου σε CD αντί για φίλμ; Εννοώ είτε σε φίλμ είτε σε cd πρακτικά τη βλέπει κανένας ή απλά διαβάζουν το χαρτί της γνωμάτευσης; Φαντάζομαι pc έχουν στα ΣΥΠΟ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Βασικά πάνω στην ακτινογραφία πρέπει να υπάρχει φωτογραφία σου με σφραγίδα.

Ωστόσο μπορείς να πας στο ΣΥΠΟ με αυτή που έχεις ήδη ... Και Εάν δεν τους κάνει αυτό (που προφανώς δεν θα το δεχθούν) θα σε παραπέμψουν δίπλα στο στρατιωτικό νοσοκομείο να βγάλεις ξανά μια ακτινογραφία... Μικρό το κακό...

Άβαταρ μέλους
Vasilis.gk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 2:58 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Vasilis.gk »

Εγω που την εκανα στο 401 δεν ζητησαν καθολου φωτογραφια. Εβαλαν μια σφραγιδα στο σημειωμα καταταξης μου και εγραψαν οτι δεν υπηρχαν ευρηματα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες