ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΟΡΕΣΤΗΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Μαρ 03, 2010 11:44 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από ΟΡΕΣΤΗΣ »

Θελουν το χαρτι με το α. Φ. Μ που μου εδωσαν στην εφορια; το ροταω γιατι αυτο τ χαρτι ειναι επισημο εγγραφο και μου ειπαν να μην το δωσω πουθενα! Μηπως πρεπει να παω να το βγαλω φοτοτυπεια και να το επικυρωσω στην αστυνομια; Η απλα θελουν να το δουν και μετα θα μου το ξαναδοσουν πισω;/

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Λοιπον εγω θα παρω μαζι μου ταυτοτητα ακτινογραφια (αν προλαβω να βγαλω) και χαρτι απο το σχολειο, θελει κατι ακομα; Καποιος μου ειπε οτι θελει αφμ!
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Τεληκα πρεπει να παρω μαζι μου και το ΑΦΜ?
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Μανώλης

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από Μανώλης »

Να ρωτήσω κάτι, αν στην κατάταξη δεν κρατάς την αστυνομική ταυτότητα (π. Χ. Την έχεις χάσει), θα υπάρχει πρόβλημα αν παρουσιαστείς με φωτοτυπία ταυτότητας;
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από yandr »

Είναι καλύτερα να δηλώσεις την απώλεια στο αστυνομικό τμήμα και να κρατάς μαζί σου προσωρινή ταυτότητα, βεβαίωση ή ότι άλλο δίνουν.

Δεν θα τιμωρηθείς κιόλας, αλλά πρέπει να εξακριβωθούν τα στοιχεία σου.

SENOR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από SENOR »

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. Πρώτον, την αστυνομική ταυτότητα, θα την κρατήσουν την ημέρα κατάταξης και θα μας την παραδώσουν όταν απολυθούμε;(Συγνώμη αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, απλά το άκουσα) και δεύτερον: Επειδή θα χρειαστώ την αστυνομική μου ταυτότητα για διοικητικές υπηρεσίες εκτός στρατού, γίνεται να παραδώσω το διαβατήριό μου την ημέρα κατάταξης; *Ρωτώ διότι, και στα στοιχεία μου είναι γραμμένος ο ΑΔΤ και όχι ο αριθμός διαβατηρίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

SENOR έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. Πρώτον, την αστυνομική ταυτότητα, θα την κρατήσουν την ημέρα κατάταξης και θα μας την παραδώσουν όταν απολυθούμε;(Συγνώμη αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, απλά το άκουσα) και δεύτερον: Επειδή θα χρειαστώ την αστυνομική μου ταυτότητα για διοικητικές υπηρεσίες εκτός στρατού, γίνεται να παραδώσω το διαβατήριό μου την ημέρα κατάταξης;*Ρωτώ διότι, και στα στοιχεία μου είναι γραμμένος ο ΑΔΤ και όχι ο αριθμός διαβατηρίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων


απ'όσο γνωρίζω δεν μπορείς να παραδώσεις διαβατήριο αντί για ταυτότητα

Υ. Γ δεν χρειάζεται να γράφεις το ίδιο μήνυμα σε άλλα θέματα
Y. Γ1 Το λέει εδώ καθαρά Απαιτούμενα έγγραφα για κατάταξη

...
Μανώλης

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από Μανώλης »

Δεν έχω χάσει την ταυτότητα απλώς έλεγα να αποφύγω να την παραδώσω, για δικούς μου, προσωπικούς λόγους. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
SENOR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από SENOR »

Greek_Army έγραψε:
SENOR έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. Πρώτον, την αστυνομική ταυτότητα, θα την κρατήσουν την ημέρα κατάταξης και θα μας την παραδώσουν όταν απολυθούμε;(Συγνώμη αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, απλά το άκουσα) και δεύτερον: Επειδή θα χρειαστώ την αστυνομική μου ταυτότητα για διοικητικές υπηρεσίες εκτός στρατού, γίνεται να παραδώσω το διαβατήριό μου την ημέρα κατάταξης;*Ρωτώ διότι, και στα στοιχεία μου είναι γραμμένος ο ΑΔΤ και όχι ο αριθμός διαβατηρίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
απ'όσο γνωρίζω δεν μπορείς να παραδώσεις διαβατήριο αντί για ταυτότητα Υ. Γ δεν χρειάζεται να γράφεις το ίδιο μήνυμα σε άλλα θέματα Y. Γ1 Το λέει εδώ καθαρά ...
Καλώς. Ευχαριστώ πολύ
LaCatascopa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 28, 2010 6:00 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από LaCatascopa »

Πήγα σήμερα στην ΔΟΥ μου να ζητήσω μια βεβαίωση και με κλάσανε κανονικά.Και ρωτάω τώρα εγώ : Αν τους πάω μια φωτοτυπία του εκκαθαριστικού στα οποία φαίνεται ξεκάθαρα το ΑΦΜ και η ΔΟΥ μου, το δέχονται ή θα μου την πούνε;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από yandr »

Γιατί σε κλάσανε; Τι είπαν δηλαδή;

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και με το εκκαθαριστικό, ειδικά αν είναι επικυρωμένο.
LaCatascopa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 28, 2010 6:00 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από LaCatascopa »

Αυτή που ήταν εκεί είπε πως το μόνο που μπορούσε να κάνει είναι να μου εκτυπώσει ότι έβλεπε στην οθόνη εκείνη τη στιγμή.Το πήρα βέβαια, αλλά μου φαίνεται πολύ "ξεπέτα", τι να πω...

kerkuraios
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 8:23 am
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από kerkuraios »

Παιδια να ρωτησω κατι; Χρειαζεται οπωσδηποτε αφμ; Δεν βρισκω το προτοτυπο, απο ενα κεπ μπορω να το παρω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

kerkuraios έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι; Χρειαζεται οπωσδηποτε αφμ; Δεν βρισκω το προτοτυπο, απο ενα κεπ μπορω να το παρω;


δεν χρειάζεται όχι
Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΑΦΜ και δελτίο ταυτότητας για κατάταξη

Δημοσίευση από Snip3r »

Καλα... Οντως χρειαζονται ΑΦΜ και ποινικο μητρωο οπως λεει εδω ; Εικόνα

Φανταζομαι απο την στιγμη που καταθετει κανεις αποδεικτικα σπουδων ειναι περιττο το απολυτηριο λυκειου. Σωστα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες