Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ίλαρχος

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Ίλαρχος »

Άρης έγραψε:Σε 20 μέρες επαναπατρίζομαι και γυρίζω Ελλάδα με 15 μέρες άδεια. Νοσοκόμος Τραυματιοφορέας. Ημουν στο ΣΤΕΠ 24/24Χ7 και τους 5 μήνες. Η μετάθεση μου είναι στο ΓΕΣ. Πώς θα είναι τα πράγματα εκεί για τις 20 μέρες που απομένουν (αφαιρώντας τις 15 μέρες άδεια) ;


Καλά θα περάσεις νέοπα. Μην αγχώνεσαι. Άλλωστε, καλά πέρασες και πριν.

fsafas

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από fsafas »

Άρης έγραψε:Σε 20 μέρες επαναπατρίζομαι και γυρίζω Ελλάδα με 15 μέρες άδεια. Νοσοκόμος Τραυματιοφορέας. Ημουν στο ΣΤΕΠ 24/24Χ7 και τους 5 μήνες. Η μετάθεση μου είναι στο ΓΕΣ. Πώς θα είναι τα πράγματα εκεί για τις 20 μέρες που απομένουν (αφαιρώντας τις 15 μέρες άδεια) ;


Έλα πες την αλήθεια για πλάκα ρώτησες. Τι ρωτάς πως είναι για 5 μέρες; Σοβαρά τώρα; Εικόνα

Άρης

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Άρης »

AΛήθεια ρωτάω. Το ΓΕΣ με αγχώνει σαν άκουσμα. Όλη η αφρόκρεμα είναι συγκεντρωμένη εκεί. Συν του οτι εχω να κάνω σκοπιά περιπολο από τα ΣΠΕΝ. Σχεδόν τα έχω ξεχάσει.
Άρης

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Άρης »

Με 35 μέρες έρχομαι Κυπρο εκ των οποιων οι 15 ειναι τιμητικές.20 μέρες θα είμαι όχι 5
Άβαταρ μέλους
th0d0ris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 26, 2019 4:06 pm
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από th0d0ris »

Γεια σας! Λόγο σπουδών τρέχω τώρα να μπω παράλληλα με τη σχολή στρατό. Θελω μήπως γνωρίζετε για οπουδήποτε Αττική, στρατόπεδο με ας πούμε έξοδο κάθε μέρα στις 14:00 ή να πηγαίνουν οι μέρες μέσα 1-2 (παράδειγμα) κάποιος συγκεκριμένα που να έχει υπηρετήσει σε ένα από αυτά ή να έχει γνωστό του, και να ξέρει σίγουρα! Δεν με ενοχλεί όσο ζορικες υπηρεσίες κι να έχει μέσα. Σας ευχαριστώ (Σημ. δεν έχω πτυχίο)

pavlos.gr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 22, 2019 10:01 am
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από pavlos.gr »

Συγνώμη επειδή δεν μου βγάζει που να γράψω το μνμ μου γράφω εδώ αλλά όχι σαν απάντηση στον φίλο. Το δικό μου θέμα είναι ότι θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις και παρακαλώ πολύ αν κάποιος είναι αυτή την στιγμή μέσα και εάν όχι αν ξέρετε απαντήστε μου διότι το θέμα μου είναι επείγον.1) Ήταν να παρουσιαστώ πριν έναν χρόνο. Δεν πηγα. Πριν κάνα δυο μήνες μου ήρθε χαρτί από την αστυνομία να παρουσιαστώ στο Ρουφ. Πηγε κάποιος δικός μου να μάθει αν με έχουν κυρηξει ανυπότακτο κλπ. Ειπαν όχι.2)Θέλω να ρωτήσω στο στρατιωτικό μουσείο διαβιβάσεων Χαϊδαρίου αν τελικά πάω τι ακριβώς θα κάνω; Στο συστημένο γράμμα ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς μου γράφουν αλλά από τον κωδ. στο γράμμα δια μέσω ίντερνετ βρήκα οτι με καλούν εκεί να πάω. Σημερα το πρωί θα μάθω τι ακριβώς μου γράφουν.3)Να υποθέσω ότι θα κάνω την υπηρεσία μου και θα φεύγω για το σπίτι μου μετά;4)Να προσθέσω ότι είχα πάρει δύο αναβολές λόγω σπουδών και μια αναβολή για λόγους υγείας. Περσυ είχα φάει πρόστιμο 6.000 χιλ. και με είχαν βγάλει ανυπότακτο αλλά τα διέγραψαν όλα διότι ήταν από λάθος στο σύστημα.5)Αν πάω υπάρχει περίπτωση να με στείλουν μετα στην άκρη του κοσμου π. χ. στον Έβρο; η θα κάνω την θητεία μου εδώ; Σας ευχαριστώ. Οποιαδηποτε πληροφορία θα με βοηθήσει.
Χρήστος ανυπότακτος

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Χρήστος ανυπότακτος »

ΚαλησπεΚα και καλή χρονιά θέλω να ρωτήσω το εξης είμαι 40 χρόνων πατέρας δύο παιδιών ρκαβα διακοπή ανυποταξιας και παρουσιαζομαι στης 13 Ιανουαρίου επιδει βλέπω να μην μου δίνουν αναβολή η απαλλαγή για το λόγο ότι η μικρή μου η κόρη έχει ένα θέμα με τα ποδαράκια τις και κάνει φυσικοθεραπείες και είναι κάθε μήνα ένα σεβαστό ποσό και επιδει δουλεύω εγώ και βοήθεια από γονείς δεν υπάρχει πόσο εθυκτο είναι να κάνω την υπόλοιπη θητεία μου σε κάποιο στρατόπεδο στην αθηνα έτσι ώστε να μπορώ να δουλευω να συντηρώ την οικογένεια μου, παρουσιαζομαι στην θηβα πηροβολικο διαβηβαστης γραφει το χαρτί μου, εάν γνωρίζει καπιοςκ ας μου πει μπορώ να πάω σε στρατόπεδο στην Αθήνα 6 μήνες θα υπηρετησω , ευχαριστώ εκ το πρότερον...
FloRal

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από FloRal »

Καλησπέρα. Είμαι 364 και ψάχνω να βρω καμία μονάδα ως ΕΜ για να επιστρέψω σπίτι. Μένω κέντρο και οι επιλογές μου δεν είναι πολλές. Βύσμα δεν έχω, οπότε ψάχνω απλά κάπου να μπω που να είναι τουλάχιστον καλός ο κόσμος (τα στελέχη)
Άβαταρ μέλους
perfectstranger1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2020 4:49 pm
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από perfectstranger1 »


Καλησπερα παιδια,
Ετοιμαζομαι να κοψω την αναβολη μου για τον Σεπτεμβριο Και θα δηλωσω Ειδικες δυναμεις. Ηθελα να ρωτησω αμα μετα το ΚΕΕΔ υπαρχουν μοναδες ειδικων δυναμεων στην Αθηνα η καπου κοντα Και ποιες ειναι αυτες . Ξερω οτι υπαρει Η ΣΧΑΛ στο μεγαλο πευκο αλλα υπαρχουν και αλλες μοναδες η σχολεια εκει απο αλλους κλαδους; Μπορω επισης οσο Ειμαι στην βασικη εκπαιδευση να δηλωσω προτιμηση για το που θελω να παω;Τελος Το οτι εχω πτυχιο και μεταπτυχιακο απο εξωτερικο μετραει ποθυενα Η οχι;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

1. Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων που εδρεύεουν εντός Αττικής και υπηρετούν Στρατεύσιμοι είναι η 2α ΜΑΛ που εδρεύει στον Ασπρόπυργο και το 575 Τ/ΠΖΝ στον Αυλώνα. Πλην του μικρού αριθμού Στρατιωτών που παραμένουν στο ΚΕΕΔ.2. Η ΣΧΑΛ εδρεύει στον Ασπρόπυργο μαζί με την 2α ΜΑΛ.

3. Ναι δηλώνεις προτίμηση για το που θέλεις να μετατεθείς.

4. Αυτό για τα πτυχία. Εξαρτάται, ίσως. Δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιιγουριά.

Άβαταρ μέλους
perfectstranger1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2020 4:49 pm
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από perfectstranger1 »

Σ ευχαριστώ πολ'υ για την απάντηση σου... Από 'ολα αυτά ποιο θα μου πρότεινες να επιλέξω;
1. Επίσης απο ότι καταλαβαίνω δυνάμεις λοκ δεν υάρχουν εντος Αττικής;
2. Η 2η Μαλ και η ΣΧΑΛ δεν ειναι περίπου το ίδιο; Δηλαδή υπαρχουν και μη αλεξιπτωτιστές στην Μαλ;
3. Και τέλος αυτοί που μένουν στο ΚΕΕΔ τι κάνουν ακριβώς;
Έχω αρκετή εμπειρία σε βουνά με αναβασεις κτλ αλλα σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω άτι καινούργιο
Επισκέπτης

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ξέρει κανείς πώς είναι στο 301 ΕΒ στους Αγίους Αναργύρους από υπηρεσίες, συνθήκες κλπ;
Spyrous

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Spyrous »

Αν ξερει κάνεις τι παίζει πολεμικό Μουσείο Αθήνας και πως είναι όντως τα πράγματα εκεί ας γράψει
Maxlas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2020 11:56 pm
Επικοινωνία:

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Maxlas »

Καλησπέρα θα καταταγω στρατό ξηράς το Σεπτέμβριο και αφού ορκιστώ και περάσω το σπεν θα ήθελα να ρωτήσω ποια θεωρείτε ότι είναι καλή μονάδα κοντά στο κέντρο της Αθήνας;
Αντιστράτηγος;

Στρατιωτικές Μονάδες στην Αττική (μεταθέσεις)

Δημοσίευση από Αντιστράτηγος; »

Μπες στρατό και βλέπουμε.. αλλά κατά βάση οι πιο βυσματικές είναι το υπεθα, ΓΕΕΘΑ, γες, στυαδ Χαϊδάρι, πολεμικό μουσείο, γεωγραφική υπηρεσία στρατού,401 κτλ..
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες