ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

dimitris mak έγραψε:Δεν μπορω να καταλαβω που κατεληξε η συζητηση; Οτι ο ενας ειναι εποπ και ο αλλος εμθ; Χαχαχαχα


αχαχαχαχαχαχα ΕικόναΕικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

REPAINER έγραψε:Αν και ειναι λιγο χαζο να τσακωνονται μεταξυ τους τα κατωτερα στελεχη, αφου θα επρεπε να μοιραζονται τις ιδιες ανυσηχιες, μιας και το ιδιο πραγμα ειναι με αλλη ταμπελα ωστοσο ο μιας και ο κυριος emth βγαζει τοσο εμπαθεια, λες και του φαγαν το ψωμι, να πω και γω την αποψη μου (ως εφεδρος υπηρετησαντας) οτι πραγματικα ειδα ΕΠΟΠ να τρεχουν και να βγαζουν δουλεια, οποια και αν ηταν αυτη, δε λεω οτι εσκαβαν αλλα εκαναν δουλεια, οι ΕΜΘ ολο σε καθε φιδοτρυπες ηταν βολεμενοι, και απο τη κορφη μεχρι τα νυχια μυριζαν καραβαναδες

ας κοιταει ο καθενας την καμπουρα τουΕικόνα

κυριε ΕΜΘ Και μενα αποψη μου ετσι; Μη πεις Παλι το αφοπλιστικο ''αποψη σου''



ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TEIN »

Καλως η κακως Δεν εχουν τις ιδιες ανησυχιες, πιστευω με αλλη προοπτικη μπηκανε οι ΕΠΥ-ΟΠΥ και με αλλη οι ΕΠΟΠ... Νομιζω οι πρωτοι μπηκανε για να συπληρωσουνε καποιες τρυπες απο τους υπξκους και δε δευτεροι να αντικαταστησουνε σιγα-σιγα τους στρτες, γιαυτο μειωθηκε η θητεια και να κανουνε εναν καλο ημιεπαγγελματικο στρατο!

Οποτε δυστυχως παντα θα υπαρχουν κοντρες μεταξυ τους διοτι ο ενας θεσμος "εξαρτατε¨απο τον αλλο σε πολλα θεματα, οπως πχ υπηρεσιες...

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εγώ έχω άψογη συνεργασία μέχρι στιγμής.

Να υπενθυμήσω βέβαια ότι εγώ είμαι και υπερθεσπέσιος.Εικόνα
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

dimitris mak έγραψε:Δεν μπορω να καταλαβω που κατεληξε η συζητηση; Οτι ο ενας ειναι εποπ και ο αλλος εμθ; Χαχαχαχα
εγω δεν μπορεσα να βγαλω ακρη. Αν μπορει κανενας αλλος ας το κανειΕικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

REPAINER έγραψε:Αν και ειναι λιγο χαζο να τσακωνονται μεταξυ τους τα κατωτερα στελεχη...
Αστους να τσακονονται σα τα τους νεοσυλεκτους φανταρους, τα ποντικια ΕικόναΕικόναΕικόνα σαρδελα μια ζωη και σημερα, ποσες Ολυμπιαδες εχουν μεχρι να απολυθουν;

Αρκετα. Και οι 2 θεσμοι ειναι αποτυχημενοι λειτουργικα και μονο για 1 λογο: σε 15 χρονια θα εχει γεμησει ο Στρατος παλαιουρες Επιλοχιες που δεν θα βαριουνται να ξυσουν το ποδι τους. Νεοι ΕΠΟΠ δεν θα υπαρχουν, λογω της υπογεννητικοτητας και αν δεν αρχησουμε να παιρνουμε και πακιστανοπουλα στο Στρατευμα ουτε φανταροι θα υπαρχουν, και θα δουμε το εξης τραγελαφικο. Ο νεος Λοχιας απο τη ΣΜΥ να τσακωνεται με τον 4-5 Ολυμπιαδες Επιλοχια για το ποιος θα κανει το 2-4 στη σκοπια στον Ορχο

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TEIN »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
REPAINER έγραψε:Αν και ειναι λιγο χαζο να τσακωνονται μεταξυ τους τα κατωτερα στελεχη...
Αστους να τσακονονται σα τα τους νεοσυλεκτους φανταρους, τα ποντικια ΕικόναΕικόναΕικόνα σαρδελα μια ζωη και σημερα, ποσες Ολυμπιαδες εχουν μεχρι να απολυθουν;

Αρκετα. Και οι 2 θεσμοι ειναι αποτυχημενοι λειτουργικα και μονο για 1 λογο: Σε 15 χρονια θα εχει γεμησει ο Στρατος παλαιουρες Επιλοχιες που δεν θα βαριουνται να ξυσουν το ποδι τους. Νεοι ΕΠΟΠ δεν θα υπαρχουν, λογω της υπογεννητικοτητας και αν δεν αρχησουμε να παιρνουμε και πακιστανοπουλα στο Στρατευμα ουτε φανταροι θα υπαρχουν, και θα δουμε το εξης τραγελαφικο. Ο νεος Λοχιας απο τη ΣΜΥ να τσακωνεται με τον 4-5 Ολυμπιαδες Επιλοχια για το ποιος θα κανει το 2-4 στη σκοπια στον Ορχο

Θα διαφωνισω λιγο φιλε μου...

Εχω δει αρκετες Περιπτωσεις που πχ ενας ΕΜΘ Αλχιας, που ποσο χρονων και Ποσα χρονια εχει ο ανθρωπος, κανει δουλειες απο οδηγος, τεχνιτης, δχστης, μεχρι και αγγαρια μπορουνε να τον βαλουμε και σκεφτητε τωρα εναν με τα αντιστοιχα χρονια απο ΣΜΥ, αυτο εχω να πω μονο...

...
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από emth »

Θα συμφωνησω με τον TEIN.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

TEIN έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
REPAINER έγραψε:Αν και ειναι λιγο χαζο να τσακωνονται μεταξυ τους τα κατωτερα στελεχη...
Αστους να τσακονονται σα τα τους νεοσυλεκτους φανταρους, τα ποντικια ΕικόναΕικόναΕικόνα σαρδελα μια ζωη και σημερα, ποσες Ολυμπιαδες εχουν μεχρι να απολυθουν;

Αρκετα. Και οι 2 θεσμοι ειναι αποτυχημενοι λειτουργικα και μονο για 1 λογο: Σε 15 χρονια θα εχει γεμησει ο Στρατος παλαιουρες Επιλοχιες που δεν θα βαριουνται να ξυσουν το ποδι τους. Νεοι ΕΠΟΠ δεν θα υπαρχουν, λογω της υπογεννητικοτητας και αν δεν αρχησουμε να παιρνουμε και πακιστανοπουλα στο Στρατευμα ουτε φανταροι θα υπαρχουν, και θα δουμε το εξης τραγελαφικο. Ο νεος Λοχιας απο τη ΣΜΥ να τσακωνεται με τον 4-5 Ολυμπιαδες Επιλοχια για το ποιος θα κανει το 2-4 στη σκοπια στον Ορχο

Θα διαφωνισω λιγο φιλε μου...

Εχω δει αρκετες Περιπτωσεις που πχ ενας ΕΜΘ Αλχιας, που ποσο χρονων και Ποσα χρονια εχει ο ανθρωπος, κανει δουλειες απο οδηγος, τεχνιτης, δχστης, μεχρι και αγγαρια μπορουνε να τον βαλουμε και σκεφτητε τωρα εναν με τα αντιστοιχα χρονια απο ΣΜΥ, αυτο εχω να πω μονο...
Με αντιστοιχα χρονια ο εκ ΣΜΥ ειναι Αξ και δεν τον πιανει... Εγω ομως ειπα σε 15 χρονια οχι τωρα... και αγγαρια τι εννοεις; θα τον στηλεις καλλιοπες?

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TEIN »

Αυτο θελω να πω και εγω, οτι δεν τον πιανει, ενω τον αλλον τον πιανει για τα καλα!

Εχω δει πχ να φορτωνουν διαφορα οχηματα, το κανει αυτο κανενας με τα αντιστοιχα χρονια απο ΣΜΥ;

Οπου βρουνε τρυπα βαζουνε ΕΜΘ, οτι και ποστο να ειναι, ενω απο ΣΜΥ μονο σε "προνομιουχα¨ποστα μπαινουνε!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:Αυτο θελω να πω και εγω, οτι δεν τον πιανει, ενω τον αλλον τον πιανει για τα καλα! Εχω δει πχ να φορτωνουν διαφορα οχηματα, το κανει αυτο κανενας με τα αντιστοιχα χρονια απο ΣΜΥ;

Οπου βρουνε τρυπα βαζουνε ΕΜΘ, οτι και ποστο να ειναι, ενω απο ΣΜΥ μονο σε "προνομιουχα¨ποστα μπαινουνε!



φιλε μου, δεν οδηγει καπου η κουβεντα, διοτι μονο αντιπαραθεσεις Θα δημηουργουνται. Ο καθενας εχι την διαφορετικοτητα του, κ για αυτο "κουβαλαει" κ διαφορετικο σκεπτικο κ την συντασει. Ετσι ειναι το συστημα οι εκ ΣΜΥ να μπαινουνε σε επιτελικες η τεχνικες θεσεις. Απο τι βγαζεις το συμπερασμα οτι ειναι προνομιουχοι (αφου μπαινουν κ σε προνομιουχα ποστα); Αφου τους αποδιδεται η θεση επιτελικου/τεχνιτη μολις βγουν απο τη σχολη, τοποθετουνται σε αντιστοιχες θεσεις. Προσωπικα "τρωνε πακετα" κ αυτοι γιατι δεν ειναι οτι πιο ευκολο να αναλαβεις ενα γραφειο κινησεως η την Δχση του κψμ. Καρκινος ειναι. Οι εμθ (παλιοτερα σε πιο μεγαλο βαθμο κ τωρα σε μικροτερο λογω των εποπ) καλως η κακως, φορτωναν οχηματα, ενω καποιοι αλλοι συντονιζαν πχ τα τιμολογια, αυτης της φορτωσεως, μιλουσαν με ταξιαρχια για την παραλαβη της φορτωσης. Ολα "πακετα" ειναι, το καθενα απο τη μερια του. Του ενος ποναει η μεση, του αλλου το μυαλο και η ψυχικη αντοχη, μιλωντας με Δκτες, ταξιαρχους (ενδεχομενως), Λγους. Αυτη ειναι η τοποθετηση μου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TEIN »

Συμφωνω εν μερη αλλα το θεμα ειναι οτι ενας ΕΜΘ μπορει να κανει απο αγγαρεια μεχρι και δχστης, με οτι αυτο συνεπαγεται, ενω ο ΣΜΥ μονο το δχστικο κομματι κανει...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:Συμφωνω εν μερη αλλα το θεμα ειναι οτι ενας ΕΜΘ μπορει να κανει απο αγγαρεια μεχρι και δχστης, με οτι αυτο συνεπαγεται, ενω ο ΣΜΥ μονο το δχστικο κομματι κανει...


δεν ξερω, μαλλον εχουμε διαφορετικες παραστασεις/εικονες απο τον στρατο. Προσωπικα εχω δει Μ. Επχια (ΣΜΥ) Δχστη κψμ να κουβαλαει "σαν τρελος" για να φορτωσει την καναδεζα η το stayer για να φυγουν οι κινησεις. Οχι παντα, αλλα πολυ συχνα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TEIN »

NΑι αλλα εγω δε λεω για τον νεο επχια της ΣΜΥ, αυτο ελειπε να μην κουβαλαει!Εικόνα

Στα ποιο πανω ποστ μιλαω μετα απο καμια 15-20 χρονια ενος ΕΜΘ με εναν της ΣΜΥ...

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες