ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Nassos »

Αν πήγαινες σε ένα οιοδήποτε Στρατόπεδο της Ελληνικής επικράτειας ίσως να καταλάβαινες το γιατί.

Όπως θα καταλάβαινες τη διαφορά ενός ΕΠΟΠ πριν μπεί έκανε στρατιωτική θητεία και ενός που μπήκε κατευθείαν. Δεν ισχύει για όλους τους ΕΠΟΠ βέβαια.Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

SREK έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι υπάρχει τέτοια αντιπάθεια μεταξύ ΕΠ. ΟΠ κ Ε. Μ. Θ. Αφου ουσιαστικά είναι ακριβώς το ίδιο πραγμα. Μπήκαν με την ίδια διαδικασία - προκυρηξη- και έχουν σχεδον την ίδια καριέρα. Δηλαδη ενας βαθμός πανώ στην κατάταξη κ στην αποστρατεία δεν μου φαινεται λογικό να δημιουργεί τέτοια διαμαχη. Τουλάχιστον στην αστυνομία οι αστυφύλακες (ΜΠΣ) προ των πανελληνίων που ουσιαστικά ειναι το ιδιο με τους Ειδικους Φρουρους δεν έχουν καμία αντιδικία με αυτους. Ειναι συμβιβασμένοι οτι ειναι το ιδιο. Εκτελουν σχεδον ιδια καθήκοντα. Δηλαδοι οι Επ. Οπ με τους ΕΜΘ γιατι είναι στα μαχαιρια ;
και εγω παντα αυτη την απορια ειχα κ εχω... Ειναι ακριβως το ιδιο, κ στην αστυνομια κ στον στρατο κ στον στρατο σφαζονται! Τουλαχιστον στην αστυνομια ειναι πιο συνειδητοποιημενοι, ολοι θεωρονυται μεταξυ τους συναδερφοι, στον στρατο δεν ισχυει, δεν εχουν συναδερφικη αλληλεγγυη κ ειναι κριμα διοτι ολοι μαζι πασχιζουν για το καλο της χωρας τους, ολοι μαζι κανουν τα ιδια καθηκοντα καθημερινα κ αντι να ειναι δεμενοι μεταξυ τους αυτοι βγαζουν το ματι του αλλου...

Δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν ταμπελες κ προκαταληψεις σε εναν εργασιακο χωρο, εχουν κοινο σκοπο κ αυτη η αντιπαλοτητα δεν φερνει ευεργετικα αποτελεσματα... Ειναι λυπηρο αυτο κ ειναι πολυ εντονο το φαινομενο αυτο κυριως μεταξυ εμθ κ εποπ
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από alexissak »

Παντώς είναι εντελώς γελοίο ένας λοχιας Επ. Οπ να τσακωνεται με έναν επιλοχία ΕΜΘ για το ποιος ειναι καλύτερος κ ολοι μαζι να τα βαζουν με τους μόνιμους υπαξ. Μιλάμε για ΜΕΓΑΛΟ κόμπλεξ. Μου έχει τύχει το περιστατικο σε συζήτηση σε καφετέρια κ ήταν για γέλια κ για κλάματα. Το ασχημο είναι οτι δεν καταλαβαινουν οτι βραζουν στο ιδιο καζάνι κ αντι να ειναι ενωμένοι ωστε να υπερασπίσουν τα οποια δικαιώματα τους απο κοινου τσακωνοντε σαν μικρά παιδιά. Δυστυχώς Αυτα βλέπουν οι αξιωματικοί κ δεν σας παιρνουν στα σοβαρα...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Και εγω αυτο λεω, ειναι ακριβως στην ιδια μοιρα κ συνηθως οι εμθ εχουν εμπαθεια προς τους εποπ εν ωστην ουσια δεν αντιλαμβανονται οτι ειναι ακριβως το ιδιο... Ενταξει δεν μπορουμε να τους βαλουμε ολους στο ιδιο καζανι, υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις! Ωστοσο οπως ειπες κ εσυ πρεπει να ειναι ενωμενοι κ αυτοι τσακωνονται σαν τον σκυλο με τη γατα... Ειναι εκει για εναν σκοπο, εναν στοχο κ τον χανουν τον στοχο αυτο με αυτες τις μικροπρεπειες
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kampf »

Να διατυπωσω ενα ερωτημα; Η τιτανομαχια ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ σε ποιον τομεα γινεται; Στον τομεα του ποιος ειναι μεγαλυτερος ξυσαρχιδας?
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kampf έγραψε:Να διατυπωσω ενα ερωτημα; Η τιτανομαχια ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ σε ποιον τομεα γινεται; Στον τομεα του ποιος ειναι μεγαλυτερος ξυσαρχιδας?
Σε γενικες γραμμες θεωρω, απο οτι ειχα δει οτι οι μονιμα στελεχοι χρειαζονται στις Καταδρομες, γιατι αν δεν υπηρχαν οι ΕΜΘ στην Μοιρα τοτε ΒΑΥΔΜ θα εκαναν οι και εφεδροι Λοχιες (χα χα... εκει να δεις σπασιμο τα δεκανικια χα χα...) Απο κει και περα λιγο προσοχη στο ποσο εριστικος γινεσαι... μπορει κ να σου σβησουν το μηνυμα αν εισαι πολυ προσβλητικος!
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kampf »

Εχεις δικιο γιατι οπως λεει μια αραβικη παροιμια "πριν πεις σε καποιον την πικρη αληθεια αλειψε τη γλωσσα σου με μελι" Εικόνα
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από POLITHS »

kampf έγραψε:Να διατυπωσω ενα ερωτημα; Η τιτανομαχια ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ σε ποιον τομεα γινεται; Στον τομεα του ποιος ειναι μεγαλυτερος ξυσαρχιδας;
σοβαρα μιλας; Πιστευεις οτι στον στρατο ξυνουμε τα αρ... Μας για ελα μια Βολτα να δουμε Και μην μου πεις οτι υπηρετησες και τα ειδες αστο αυτα αλλου οκ; Η μηπως εισαι Κανενας αξκος Ατσαλωκοτος του γραφειου που σπαζεσαι γιατι θες 3 εμθ και 5 επ. Οπ για βοηθους στο γραφειο; Ας προσεχουμε τι λεμε και τι γραφουμε ας κοιταξουμε πρωτα την καμπουρα μας και μετα να κρινουμε τους Υπολοιπους Καθε στελεχος του στρατου ανεξαρτητος θεσμου και βαθμου ειναι Διαφορετικη προσωπικοτητα και Μοναδα εαν ολοι κοιταξουν να κανουν την δουλεια που τους αναλογει χωρις γκρινια και μιζερια ολο το προγραμμα θα βγαινει και ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι ελεος πια ολοι στον ιδιο στρατο ειμαστε οσο για καποιους πολιτες Εαν νομιζουν οτι στο στρατο ειμαστε χλιδα και καλοπερναμε Τοτε γιατι δεν μπαινουν και αυτοι και Καθονται εξω καλο βραδυ...
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από POLITHS »

kampf έγραψε:Εχεις δικιο γιατι οπως λεει μια αραβικη παροιμια "πριν πεις σε καποιον την πικρη αληθεια αλειψε τη γλωσσα σου με μελι" Εικόνα
Μαλλον η γλωσσα σου τρεχει πιο γρηγορα απο το μυαλο σου και δεν ξερεις τι λες για να μην πω τιποτε αλλο...
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kampf »

Μπα στρατιωτης ειμαι.311 σειρα, αυριο απολυομαι. Δεν ξερω τι λεω; ΑΧα χα χαΧαχαχαχαχαχα στειλε καναν φανταρο να σου παρει καφε και ασε τα περι ηθικης. Τα χουμε δει απο κοντα και τα χουμε νιωσει στο πετσι μας. Αμα γουσταρεις σου αραδιαζω και ενα κατεβατο παραδειγματα που ειδα και βιωσα. Μαρεσει που σπαζεσαι κιολας.

Αμα δεν περνας καλα στο στρατο σηκω φυγε. Δεν σας εβαλε κανενας με το ζορι. Με οσους εποπ και εμθ εχω κατσει να κουβεντιασω για τα λεφτα και μονο για αυτα μπηκαν και επειδη δεν ειχαν κατι αλλο να κανουν. Ασε που με τους περισσοτερους μαλωσα γιατι στο τελος με βγαλανε και φασιστα γιατι τους ελεγα για τις ημερες και τα εργα των τουρκαλαδων. Λολ. Απο εποπ και εμθ που εχω γνωρισει μονο 4 ατομα αξιζαν πραγματικα το σεβασμο και ηταν παλληκαρια. Ευγενεστατοι, δεν χωναν τον απλο φανταρο σε τιποτα, κοιτουσαν την δουλεια τους και προπαντων τιμουσαν την στολη. Αμα ηταν ολοι σαν αυτα τα παιδια υπηρετουσα και 3 χρονια. Αλλα επειδη ειναι ετσι οπως ειναι τα πραγματα και οι 9 μηνες που εκανα κοντεψαν να με κανουν αναρχικο και αρνησιπατρι.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kampf έγραψε: Μπα στρατιωτης ειμαι.311 σειρα, αυριο απολυομαι. Δεν ξερω τι λεω; ΑΧα χα χαΧαχαχαχαχαχα στειλε καναν φανταρο να σου παρει καφε και ασε τα περι ηθικης. Τα χουμε δει απο κοντα και τα χουμε νιωσει στο πετσι μας. Αμα γουσταρεις σου αραδιαζω και ενα κατεβατο παραδειγματα που ειδα και βιωσα. Μαρεσει που σπαζεσαι κιολας.

Αμα δεν περνας καλα στο στρατο σηκω φυγε. Δεν σας εβαλε κανενας με το ζορι. Με οσους εποπ και εμθ εχω κατσει να κουβεντιασω για τα λεφτα και μονο για αυτα μπηκαν και επειδη δεν ειχαν κατι αλλο να κανουν. Ασε που με τους περισσοτερους μαλωσα γιατι στο τελος με βγαλανε και φασιστα γιατι τους ελεγα για τις ημερες και τα εργα των τουρκαλαδων. Λολ. Απο εποπ και εμθ που εχω γνωρισει μονο 4 ατομα αξιζαν πραγματικα το σεβασμο και ηταν παλληκαρια. Ευγενεστατοι, δεν χωναν τον απλο φανταρο σε τιποτα, κοιτουσαν την δουλεια τους και προπαντων τιμουσαν την στολη. Αμα ηταν ολοι σαν αυτα τα παιδια υπηρετουσα και 3 χρονια. Αλλα επειδη ειναι ετσι οπως ειναι τα πραγματα και οι 9 μηνες που εκανα κοντεψαν να με κανουν αναρχικο και αρνησιπατρι.
Αντε ρε! καλος πολιτης!!! ειδες πως περασε ο καιρος; ποτε ηταν Αυγουστος, ποτε ηρθε φλεβαρης... Ετσι ειναι οπως το ειπες 3-4 ατομα κ εγω ξεχωρισα... και αυριο στη ζωη σου 3-4 ατομα θα ειναι κοντα σου... Αυτο ειναι ο στρατος, μια μικρογραφια της ζωης... γεματη μαλακες. Εγω δεν ξερω εαν οι δικοι μου 4 τιμουσαν τη στολη τους, αλλα σιγουρα ηταν επαγκελματιες στην ειδικοτητα τους.
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από POLITHS »

kampf έγραψε: Μπα στρατιωτης ειμαι.311 σειρα, αυριο απολυομαι. Δεν ξερω τι λεω; ΑΧα χα χαΧαχαχαχαχαχα στειλε καναν φανταρο να σου παρει καφε και ασε τα περι ηθικης. Τα χουμε δει απο κοντα και τα χουμε νιωσει στο πετσι μας. Αμα γουσταρεις σου αραδιαζω και ενα κατεβατο παραδειγματα που ειδα και βιωσα. Μαρεσει που σπαζεσαι κιολας.

Αμα δεν περνας καλα στο στρατο σηκω φυγε. Δεν σας εβαλε κανενας με το ζορι. Με οσους εποπ και εμθ εχω κατσει να κουβεντιασω για τα λεφτα και μονο για αυτα μπηκαν και επειδη δεν ειχαν κατι αλλο να κανουν. Ασε που με τους περισσοτερους μαλωσα γιατι στο τελος με βγαλανε και φασιστα γιατι τους ελεγα για τις ημερες και τα εργα των τουρκαλαδων. Λολ. Απο εποπ και εμθ που εχω γνωρισει μονο 4 ατομα αξιζαν πραγματικα το σεβασμο και ηταν παλληκαρια. Ευγενεστατοι, δεν χωναν τον απλο φανταρο σε τιποτα, κοιτουσαν την δουλεια τους και προπαντων τιμουσαν την στολη. Αμα ηταν ολοι σαν αυτα τα παιδια υπηρετουσα και 3 χρονια. Αλλα επειδη ειναι ετσι οπως ειναι τα πραγματα και οι 9 μηνες που εκανα κοντεψαν να με κανουν αναρχικο και αρνησιπατρι.
κατ΄αρχην καλος πολιτης ευχομαι οτι καλυτερο γιατι πιστευω οτι η θητεια δεν ειναι τιποτα μπροστα στα προβληματα που εχει να λυσει στην καθημερινη του ζωη ο εφεδρος που απολυεται. Στο θεμα μας τωρα εγω ειλικρινα ποτε δεν εχω στειλει φανταρο να μου παρει καφε η φαγητο το θεωρω μεγαλη γαιδουρια οτι το κανουν συναδελφοι μου ειναι αληθεια ομως δεν θα απολογηθω γι΄΄αυτους. Ολοι μας εργαζομαστε για τα λεφτα δεν νομιζω οτι καποιος δουλευει και δεν τον νοιαζουν τα χρηματα εγω αγαπαω αυτο που κανω και ειμαι περηφανος που φοραω την στολη και υπηρετω στις καταδρομες δεν ντρεπομαι κοιταω να κανω την δουλεια μου Οσο καλυτερα μπορω και καθε μερα να γινομαι και καλυτερος Το ξερω οτι πολυ στον στρατο εχουν λαθος νοοτροπια αλλα δεν μπορουμε να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι η δουλεια μας ειναι δυσκολη και εχει πολλες κακες στιγμες Τις Οποιες καποιοι αντι να τις αποροφησουν τις μεταφερουν προς τα κατω ειτε στους επ. Οπ ειτε στους εφεδρους δεν δικαιολογουμαι. Αυτα σεβομαι την γνωμη σου αλλα σου ξαναλεω μην τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι καλο βραδυ και καλος πολιτης.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

POLITHS έγραψε:... η δουλεια μας ειναι δυσκολη και εχει πολλες κακες στιγμες...
Λαθος! πρωτων δεν ειναι δουλεια σας (δουλειά=δουλεία), δεν ειστε δουλοι, ειναι υπηρεσια, προσφερετε υπηρεσιες, προς τη σημαια, και προς τον Ελληνικο λαο, και δεν παιρνεται μισθο, αλλα αποδοχες(=αποδεχομαι, αποδεχεστε το αντιτιμο των υπηρεσιων που προσφερετε), ετσι δεν λεει το χαρτι που παιρνετε καθε μηνα; Δευτερον δεν ειναι δυσκολη, ειναι ψυχοφθορα. Τριτον δεν εχει πολλες κακες στιγμες, εχει παρα πολλες, αλλα δυστυχως ολοι αποφορτιζετε προς τα κατω στον καημενο τον εφεδρο που καποια στιγμη θα απολυθει.
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από POLITHS »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
POLITHS έγραψε:... Η δουλεια μας ειναι δυσκολη και εχει πολλες κακες στιγμες...
Λαθος! Πρωτων δεν ειναι δουλεια σας (δουλειά=δουλεία), δεν ειστε δουλοι, ειναι υπηρεσια, προσφερετε υπηρεσιες, προς τη σημαια, και προς τον Ελληνικο λαο, και δεν παιρνεται μισθο, αλλα αποδοχες (=αποδεχομαι, αποδεχεστε το αντιτιμο των υπηρεσιων που προσφερετε), ετσι δεν λεει το χαρτι που παιρνετε καθε μηνα; Δευτερον δεν ειναι δυσκολη, ειναι ψυχοφθορα. Τριτον δεν εχει πολλες κακες στιγμες, εχει παρα πολλες, αλλα δυστυχως ολοι αποφορτιζετε προς τα κατω στον καημενο τον εφεδρο που καποια στιγμη θα απολυθει.
α) φιλε μου οπως βλεπεις Δεν βαζω τονους στα μηνυματα μου αν απο αυτα που γραφω πιστευεις οτι αισθανομαι δουλος τοτε κανεις μεγαλο λαθος. Ειμαι απο τα 18 στην υπηρεσια αγαπαω αυτο που κανω τιμαω Την στολη που φοραω και την σημαια Εαν δεν την αγαπουσα θα ειχα φυγει εδω Και αρκετο καιρο. Β) ειναι δυσκολη διοτι τα δεδομενα αλλαζουν καθε στιγμη και πρεπει να προσαρμοζεσαι γρηγορα σε διαφορετικες καταστασεις οσο για το ψυχοφθορα δεν το συζητω. Στο γ) συμφωνω απολυτα μαζι σου κατι που ειναι λαθος μας αλλα μερικοι εφεδροι τραβαν με την συμπεριφορα τους την αποφορτιση υπαρχουν ομως και καποιοι που την πληρωνουν χωρις να φταινε δυστυχως. Οπως ειπες και εσυ ο στρατος ειναι μικρογραφια της κοινωνιας οποτε καποια πραγματα και καποιες συμπεριφορες που υπαρχουν εξω αναγκαστικα υπαρχουν και στον στρατος απο εκει και περα οπως ειπα δεν ειναι ολοι ιδιοι καλο βραδυ

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΕΜΘ vs ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

POLITHS έγραψε:α) φιλε μου οπως βλεπεις Δεν βαζω τονους στα μηνυματα μου αν απο αυτα που γραφω πιστευεις οτι αισθανομαι δουλος τοτε κανεις μεγαλο λαθος. Ειμαι απο τα 18 στην υπηρεσια αγαπαω αυτο που κανω τιμαω Την στολη που φοραω και την σημαια Εαν δεν την αγαπουσα θα ειχα φυγει εδω Και αρκετο καιρο. Β) ειναι δυσκολη διοτι τα δεδομενα αλλαζουν καθε στιγμη και πρεπει να προσαρμοζεσαι γρηγορα σε διαφορετικες καταστασεις οσο για το ψυχοφθορα δεν το συζητω. Στο γ) συμφωνω απολυτα μαζι σου κατι που ειναι λαθος μας αλλα μερικοι εφεδροι τραβαν με την συμπεριφορα τους την αποφορτιση υπαρχουν ομως και καποιοι που την πληρωνουν χωρις να φταινε δυστυχως. Οπως ειπες και εσυ ο στρατος ειναι μικρογραφια της κοινωνιας οποτε καποια πραγματα και καποιες συμπεριφορες που υπαρχουν εξω αναγκαστικα υπαρχουν και στον στρατος απο εκει και περα οπως ειπα δεν ειναι ολοι ιδιοι καλο βραδυ
Αν το παρατηρησες κ εσυ ουτε εγω βαζω και το περι δουλειά=δουλεία ηταν διευκρινηση και ετυμολογια οχι παρατηρησηΕικόνα και φυσικα ολο το α) ηταν μια διαπιστωση κ επεξηγηση για το οτι οι ενστολοι δεν δουλευετε αλλα υπηρετειτε, και φυσικα δεν ειστε υπαλληλοι της ΔΕΗ ουτε Δημοσιοι υπαλληλοι γενικοτερα και δεν πρεπει να το βλεπετε ετσι... οσο για το γ) δεχτειτε οτι ολα τα δαχτυλα του χεριου δεν ειναι ιδια αρα γιατι να ειναι κ ολοι οι ανρθωποι ιδιοι. Αν με καποιον δεν ταιριαζεις η σου σπαει τα νευρα, απλα μην ασχολησε με αυτον.

Εμενα με εβαλαν καποια στιγμη να κουβαλησω κατι βαρη, χωρις εμφανεις λαβες και πολυ πολυ ακριβο. Ειπα οχι γιατι α) δεν ηταν ουτε στην ειδικοτητα μου το συγκεκριμμενο αντικειμενο, κατα συνεπεια ουτε στις υποχρεωσεις μου, και φυσικα β)εαν μου επεφτε, δεν ειχα καμια ορεξη να το πληρωσω. Απο κεινη την ημερα αρχησα να εχω καποια προβληματα με ορισμενους... βαλε και το γεγονος οτι ειμαι κ εφ. λοχιας... ποιος φταιει για σενα στην ολη μαλ@κισμενη συμπεριφορα που ανεχομουν εκτοτε?

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες