Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Απάντηση

Είστε υπέρ της δημιουργίας περίφραξης στα σύνορα;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Οκτ 13, 2022 11:40 am

Ναι, θα έχει αποτέλεσμα
100
72%
Ναι, αν και δεν βλέπω σημαντικά αποτελέσματα
22
16%
Όχι, δεν θα έχει αποτέλεσμα
10
7%
Όχι, για ανθρωπιστικούς λόγους
7
5%
 
Σύνολο ψήφων: 139

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Giannis Ni »

Για μένα πάντως είναι βήμα προς την σωστή κατεύθυνση. Χρειάζονται και άλλα. Το κορυφαίο ήταν σήμερα που είδα τον Παυλόπουλο να εκφέρει και άποψη επι του θέματος όταν επι ιδίου τα θαλάσσια σύνορα είχαν καταντήσει ξέφραγο αμπέλι και στον Αγαθονήσι οι λαθρομετανάστες ήταν περισσότεροι από τους κατοίκους. Για να μην μιλησω για το ιστορικό κέντρο της Αθήνας επι υπουργείας Παυλόπουλου... Η αντιμετώπιση του προβλήματος επιβάλει σωστό μακροπρόθεσμο σχεδιασμό με έμφαση στις μαζικές απελάσεις ξένων και έχοντας Ως στόχο την ποσόστωση Στο 3% του πληθυσμού.

Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Giannis Ni »

dimitris mak έγραψε:Μπραβο στην κυβερνηση του πασοκ που επιτελους ενα κομμα πηρε την αποφαση να παρει σοβαρα μετρα για το θεμα λαθρομεταναστες και γενικα το θεμα μεταναστες κλπ. Στον εβρο θα μπει το υσχηρο τοιχος που δεν θα ενοιγει με ενα χερι φυσικα και στο αιγαιο ειναι η φροντεξ που εχει ελλατοσει 80% την λαθροματαναστευση. Ο υπουργος ομως ειπε και για αλλα μετρα! ...
Έίναι μέτρο είπαμε προς την σωστή κατεύθυνση αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Και δεν θα μπει στον Έβρο θα τοποθετηθεί σε συγκεκριμένο σημείο. Οσο για το ΠΑΣΟΚ αυτό είναι που διώχνει πανεύκολα Αστυνομικούς επειδή χειροδικούν απέναντι σε "αθώους" αλλοδαπούς συν αυτά που είπε ο Signaller.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Signaller »

Giannis Ni έγραψε:Για μένα πάντως είναι βήμα προς την σωστή κατεύθυνση. Χρειάζονται και άλλα. Το κορυφαίο ήταν σήμερα που είδα τον Παυλόπουλο να εκφέρει και άποψη επι του θέματος όταν επι ιδίου τα θαλάσσια σύνορα είχαν καταντήσει ξέφραγο αμπέλι και στον Αγαθονήσι οι λαθρομετανάστες ήταν περισσότεροι από τους κατοίκους. Για να μην μιλησω για το ιστορικό κέντρο της Αθήνας επι υπουργείας Παυλόπουλου...
Συμφωνώ. Ο Παυλόπουλος δεν πρέπει να μιλάει. Γενικότερα η ΝΔ, ειδικότερα αυτός. Βέβαια, υπήρχαν και άλλοι λόγοι γι'αυτή τη στάση
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από dn24 »

Φτασαμε να επιβραυεβουμε το ΠΑΣΟΚ που δινει Ελληνικη ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ Και οχι απλα υπηκοοτητα στους μεταναστες, πολιτικη ψηφο σε οσους τους ταζουν ευκολες διαδικασιες ιθαγενοποιησης,(απορω με τι αλλα κριτηρια ψηφιζουν), επειδη ανακοινωθηκε η κατασκευη ενος τειχους. Καταρχην ας γινει πρωτα, να δουμε την αποτελεσματικοτητα του, τον σκοπο κατασκευης του (ψηφοθηρικοι; Να δικαιολογησουν τις θεσεις των συνοριοφυλακων που εχουν μαζευτει στο κεντρο της αθηνας αποσπωντας τους παλι εκει που θα επρεπε να ανηκουν;) ... ... ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Giannis Ni »

dn24 έγραψε:Φτασαμε να επιβραυεβουμε το ΠΑΣΟΚ που δινει Ελληνικη ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ Και οχι απλα υπηκοοτητα στους μεταναστες, πολιτικη ψηφο σε οσους τους ταζουν ευκολες διαδικασιες ιθαγενοποιησης,(απορω με τι αλλα κριτηρια ψηφιζουν), επειδη ανακοινωθηκε η κατασκευη ενος τειχους. Καταρχην ας γινει πρωτα, να δουμε την αποτελεσματικοτητα του, τον σκοπο κατασκευης του (ψηφοθηρικοι; Να δικαιολογησουν τις θεσεις των συνοριοφυλακων που εχουν μαζευτει στο κεντρο της αθηνας αποσπωντας τους παλι εκει που θα επρεπε να ανηκουν;) ... ...
Συμφωνώ απόλυτα φίλε με τα οσα πολύ σωστά είπες.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από yandr »

Πάλι σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ χωριστήκατε; Δεν μπορείτε να συζητήσετε χωρίς τα χρωματιστά γυαλάκια;
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Giannis Ni »

yandr έγραψε:Πάλι σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ χωριστήκατε; Δεν μπορείτε να συζητήσετε χωρίς τα χρωματιστά γυαλάκια;
Δεν γίνεται ρε φίλε. Να μην καταδείξουμε την πηγή του προβλήματος; Εμείς ευθύνομαστε ή αυτά τα δύο κόμματα και οσοι τα ψηφίζουν; Πως να μιλήσουμε για αυτό το ζήτημα που καίει την πατρίδα μας χωρίς να πούμε πως αυτά τα κόμματα άνοιξαν τα σύνορα και διέλυσαν τον κοινωνικό ιστό;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από yandr »

Συλλαλητήριο κατά του φράχτη στον Έβρο και της διατήρησης των κέντρων υποδοχής μεταναστών θα πραγματοποιηθεί στα Προπύλαια στις 14:00 το Σάββατο από αντιρατσιστικές οργανώσεις, κινήσεις μεταναστών, συνδικάτα, φοιτητικούς συλλόγους και καλλιτεχνικούς φορείς, που αντιδρούν στα σχέδια της κυβέρνησης. Παράλληλα, θα πραγματοποιηθεί συναυλία στις 16:00 στον Αγ. Παντελεήμονα.

ΤΑ ΝΕΑ
Δεν είμαι σίγουρος ότι ο Αγ. Πανελεήμονας είναι το καταλληλότερο μέρος για μία τέτοια εκδήλωση.

Μήπως να γινόταν στα βόρεια προάστια καλύτερα;
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Giannis Ni »

Μήπως να μην γινόνταν καθόλου;
Έλεος πια.
Απλά εγώ να θέσω ένα ερώτημα όλοι αυτοί οι αριστεροί που θα κατέβουν στους δρόμους πόσους μετανάστες έχουν στα σπίτια τους; Γιατί δεν γίνεται να υποστηρίζεις κάποιον κάνοντας το θεωρητικά και όχι έμπρακτα. Ή τουλάχιστον γιατί δεν ανοίγουν ένα τραπεζικό λογαριασμό για να βάλουν χρήματα για να τους στεγάσουν και να τους εξασφαλίσουν και σίτιση; Γιατί ο Αλβανός όχι συγνώμη Αλαβάνος δεν τους βάζει σε ένα ξενοδεοχείο του; Που είναι η έμπρακτη στήριξη; Αλλά είναι τέτοιοι υποκριτές που βολεύονται. Εύχομαι τα καμάρια μου στα ΜΑΤ και την ΔΕΛΤΑ να τους ρίξουν πολύ ξύλο. Για να μην αναφερθώ και στους άλλους τους φίλους μου. Εμένα για παράδειγμα μου αρέσει ο στρατός. Δεν τον υποστηρίζω μόνον από τα φόρουμ και τα περιοδικά που εργάζομαι αλλά είμαι μέλος της ΛΕΦΕΔ και του Συνδέσμου Εφέδρων Καταδρομέων Λέσβου συμμετέχοντας ενεργά στα δρώμενα των ενόπλων δυνάμεων.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Signaller »

Giannis Ni έγραψε:Μήπως να μην γινόνταν καθόλου;
Έλεος πια.
Απλά εγώ να θέσω ένα ερώτημα όλοι αυτοί οι αριστεροί που θα κατέβουν στους δρόμους πόσους μετανάστες έχουν στα σπίτια τους; Γιατί δεν γίνεται να υποστηρίζεις κάποιον κάνοντας το θεωρητικά και όχι έμπρακτα.
Σωστά. Εγώ, χωρίς πλάκα, θα εξανάγκαζα με νόμο Κάποια κόρη κανενός από δαύτους, να παντρευτεί κάποιον πακιστανό
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
12θεϊστής

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Signaller έγραψε:
Giannis Ni έγραψε:Μήπως να μην γινόνταν καθόλου;
Έλεος πια.
Απλά εγώ να θέσω ένα ερώτημα όλοι αυτοί οι αριστεροί που θα κατέβουν στους δρόμους πόσους μετανάστες έχουν στα σπίτια τους; Γιατί δεν γίνεται να υποστηρίζεις κάποιον κάνοντας το θεωρητικά και όχι έμπρακτα.
Σωστά. Εγώ, χωρίς πλάκα, θα εξανάγκαζα με νόμο Κάποια κόρη κανενός από δαύτους, να παντρευτεί κάποιον πακιστανό
Πάντως χωρίς πλάκα, μια κοπελιά Αραβικής καταγωγής την παντρευόμουν άνετα!

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Signaller »

12θεϊστής έγραψε:
Signaller έγραψε:
Giannis Ni έγραψε:Μήπως να μην γινόνταν καθόλου;
Έλεος πια.
Απλά εγώ να θέσω ένα ερώτημα όλοι αυτοί οι αριστεροί που θα κατέβουν στους δρόμους πόσους μετανάστες έχουν στα σπίτια τους; Γιατί δεν γίνεται να υποστηρίζεις κάποιον κάνοντας το θεωρητικά και όχι έμπρακτα.
Σωστά. Εγώ, χωρίς πλάκα, θα εξανάγκαζα με νόμο Κάποια κόρη κανενός από δαύτους, να παντρευτεί κάποιον πακιστανό
Πάντως χωρίς πλάκα, μια κοπελιά Αραβικής καταγωγής την παντρευόμουν άνετα!

Εννοείται ! Και εγώ. Το αντίθετο μάλλον δε συμβαίνει. Μια ελληνίδά να παντρευτεί άραβα. Εκτός κι αν είναι πετρελαιάς

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Φράχτης στον Έβρο - Λαθρομετανάστευση

Δημοσίευση από Signaller »

«Ναι» λένε έξι στους δέκα στην κατασκευή φράχτη

Εικόνα Υπέρ του σχεδίου της κυβέρνησης τάσσονται οι πολίτες, σύμφωνα με την Public Issue Σύμφωνοι με το σχέδιο της κυβέρνησης για κατασκευή φράχτη στον Εβρο, ως μέτρο ανάσχεσης της παράνομης μετανάστευσης, εμφανίζονται 6 στους 10 Ελληνες, σύμφωνα με τα αποτελέσματα έρευνας με τίτλο «Η κοινή γνώμη απέναντι στο «τείχος» του Εβρου», που διενήργησε η Public Issue για την «Καθημερινή» της Κυριακής. Από τα αποτελέσματα της έρευνας προκύπτει πως το θέμα της παράνομης μετανάστευσης απασχολεί έντονα την κοινή γνώμη, καθώς και πως οι πολίτες θεωρούν ότι είναι αναγκαίο η χώρα μας να προχωρήσει στη λήψη μέτρων για την αντιμετώπιση του προβλήματος.

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες