Απαλλαγή από τη θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vasileios
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 8:20 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από vasileios »

Χαιρετώ με σεβασμό κι ενθουσιασμό την ιστοσελίδα, τους δημιουργούς και διαχειριστές της και τους αναγνώστες και μέλη της.
Κάνετε υπέροχη δουλειά!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την απαλλαγή: Είμαι γυιός μίας μητέρας διαζευγμένης από τον πατέρα μου, που έχει διεγνωσμένη 67% αναπηρία λόγω σκλήρυνσης κατά πλάκας. Δικαιούμαι απαλλαγή;
Περιμένω απάντησή σας.
Συνεχίστε την καλή δουλειά!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από yandr »

Υπάρχουν και δύσκολες περιπτώσεις απαλλαγής πάντως

Εικόνα

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε:Υπάρχουν και δύσκολες περιπτώσεις απαλλαγής πάντως Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

τί σκαρφίζονται!

Είναι αλήθεια άραγε ;

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
PROZAC
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 3:48 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από PROZAC »

Καλησπερα παιδια. Δεν ξερω αν το ανοιγω στο σωστο μερος το θεμα. Αλλα ακουστε με σας παρακαλω και αν καποις μπορει να με βοη8ησει θα το εκτμησω. Και εχω αντι8ετες αποψεις με το 8εμα στρατου. Προσοχη δεν κατακρινω καποιον που γουσταρει τν φαση του στρατου, περι ορεξεος κολοκηθοπιτα.8ελω να παρω ι5 με κα8ετροπο και δεν με ενδιαφερει τι 8α γραφει πανω το χαρτι. Απλα να απαλαγω. Εχω παρει 1 χρονου αναβολη, και 6μηνη και τωρα η μαιο η αυγουστο 8α παροθσιαστω για 4η φορα Για να εξεταστω για απαλαγη. Σκεφτηκα, κα8ως και τν τελευταια φορα που κατεβηκα και δηλωσα οτι εκτος απο προβληματα οικογενειακα κ οικονομικα (που οντος εχω αλλα δεν προκιται να με απαλαξουν για κατι τετοιο) ειπα οτι ειμαι χρηστης κοκας και χορτου. Δεν με καναν εξετασεις στα ουρα και μου δωσαν την 6μηνη αναβολη. Τωρα ομως την 4ηφορα 8α πω ξανα οτι ειμαι χρηστης των2 οθσιων και στανταρ 8α με παροθν ουρα. Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι εγω σχεση με ναρκωτηκα δεν εχω εχω, απλα εχωκανει στην ζωη μου 3 φορες χορτο και 1 κοκα, τα ουρα 8α με βγαλουν κα8αρο. Ετσι σκεφτηκα 1 μερα πριν να κανω χρηση κανονικα και των 2 και Να δωσω ουρα απλα 8α το βγαζει το τεστ η μερα πριν ; Συγνωμη για τα ορ8ογραφικα λα8ηΕικόνα και ευχαρστω εκ τω προτερων
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από yandr »

PROZAC έγραψε: Προσοχη δεν κατακρινω καποιον που γουσταρει τν φαση του στρατου, περι ορεξεος κολοκηθοπιτα.8ελω να παρω ι5 με κα8ετροπο και δεν με ενδιαφερει τι 8α γραφει πανω το χαρτι.
Φίλε μου μπορείς να κάνεις ό, τι Θέλεις, αλλά στο παρόν site οι πιθανές απαντήσεις θα διαγραφούν άμεσα και θα επιβληθούν οι σχετικές κυρώσεις προς τους χρήστες, καθώς δεν ενθαρρύνουμε την παρανομία - ούτε και την ανεχόμαστε.

spiritgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 10:57 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από spiritgr »

Καλησπέρα,

θα Ήθελα Να Ρωτήσω Τι Πρέπει Να Κάνω Εφοσον.

Πήγα Φαντάρος 1 Μηνά Μετα Πέθανε Η Μανά Μου, δεν Πήρα Αναβολη Συνέχισα Κανονικα... Μετά Απο 3 Μήνες Θητείας... Ο Πατέρας Μου Έδωσε Χαρτιά Και Πήγε Για Εξέταση Στα Ιωάννινα Να δουν Ότι Όντως Εχει Πρόβλημα Καρδιάς... Επίσης Στιν Ιδία Περίοδο Ο Αδερφός Μου που Έχει Χαρτια Αναπηρίας Και Έχει Νοητικη επιμονοτικι Ψυχασθενια Έκλεψε Λεφτα Από Τον Πατέρα Μου Αναγκαστικά Πιρα Ετησία Αναβολή Να Πάω Να βρω Δουλειά Για να τα Βγάλουμε Περα... Μετά Απο 4 Μήνες Πεθανε ο Πατέρας Μου (τα Περασμένα Χριστουγεννα) και Έχω Μια Αδερφή... Τώρα Να τα Βγάλουν Περα Μόνη Τους δεν Πεζή. Τι Πρέπει Να Κάνω... ; Είμαι Υποχρεος να Πάω Φαντάρος Να Συνεχίσω; Η Μπορώ Να Υποστηρίξω Τα Αδέλφια Μου;

ευχαριστώ Για το Χρόνο Σας.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καλησπέρα φίλε δικαιούσαι απαλλαγή αν ισχύει το παρακάτω

Ο μόνος γιος ή ο μεγαλύτερος γιος οικογένειας που έχουν πεθάνει οι γονείς, εφόσον υπάρχει τουλάχιστον ένα άγαμο και ανήλικο ή άγαμο και ανίκανο για κάθε εργασία αδερφός ή αδερφή

spiritgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 10:57 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από spiritgr »

Ξέρετε Τι Χαρτιά Χρειάζονται να Παραδώσω Στιν Στρατολογία?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Greek_Army »

spiritgr έγραψε:Ξέρετε Τι Χαρτιά Χρειάζονται να Παραδώσω Στιν Στρατολογία;


1. Ληξιαρχική Πράξη Θανάτου Πατέρα, Μητέρας
2. Χαρτί από δημόσιο (λογικά) νοσοκομείο ότι ο αδερφός σου είναι ανίκανος να εργαστεί
3. Βεβαίωση ότι η αδερφή σου είναι άγαμη

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινώνησε με το στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου

Καλή δύναμη και ελπίζω να την πάρεις την απαλλαγή!

884!!!

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από 884!!! »

Καλησπερα εχω κανει τρια χειρουργια ενα στα γενετικα μου οργανα και δυο στην κοιλια μηπως μπορει κανεις να μου πει αν θα κάνω κανονικα την θητεια μου;
κώστας

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από κώστας »

Αν είσαι υγιείς τώρα θα Κάνεις κανονικά τι θητεία σου.

Δεν μας λες τι έκανες; Αν σου άφησε κουσούρι τότε θα το κρίνουν οι γιατροί. Και αναλόγως θα αποφασίσουν.

Αλλά μην ανησυχείς το ότι έκανες χειρουργείο δεν σημαίνει κάτι, όποιος έχει πρόβλημα αυτός παίρνει αναβολή αν χρειάζεται θεραπεία Και έπειτα τον επανεξετάζουν.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2011 11:57 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ99 »

Μου στείλανε ένα χαρτί που λέει πότε πρέπει να πάω για να με δούνε αν μπορώ να πάω στο στρατό και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να μην πάω καθόλου στρατό?
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2011 11:57 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ99 »

ο καιρος γαρ εγγυσ έγραψε:μονο σαν ι5...


είμαι 18

Επίσης πάσχω από νευροπάθεια και πίεση.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ99 έγραψε:
ο καιρος γαρ εγγυσ έγραψε:μονο σαν ι5...


είμαι 18

Επίσης πάσχω από νευροπάθεια και πίεση.



Ψάξε στο ΦΕΚ Να βρεις τις παθήσεις που έχεις, αν τις βρεις δίπλα θα αναφέρουν και την σωματική ικανότητα (Ι/1, Ι/2 κοκ) που θα έχεις στο στρατό

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης