Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
George_88

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από George_88 »

Καλησπερα,

περσι δεν θυμαμαι να εκλεισα ραντεβου απλα πηγα νωρις Φρουραρχειο και υπηρχε εξαιρετικη οργανωση με χαρτακια κλπ. Φετος που τους πηρα μου ειπαν οτι πιθανοτατα η διαδικασια θα ειναι ιδια μεχρι μεθαυριο που θα παω εγω.

papasgiorgos41
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 4:04 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από papasgiorgos41 »

Καλησπέρα,

Εγώ πάντως που τους κάλεσα μόλις στο φρουραρχείο, μου είπαν να πάω συγκεκριμένη ώρα και μέρα, παρουσιάζομαι 14 και μου είπαν να πάω την Παρασκευή

Αντωνης

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Αντωνης »

papasgiorgos41 έγραψε:Καλησπέρα,

Εγώ πάντως που τους κάλεσα μόλις στο φρουραρχείο, μου είπαν να πάω συγκεκριμένη ώρα και μέρα, παρουσιάζομαι 14 και μου είπαν να πάω την Παρασκευή



Και εγω 14 παρουσιαζομαι και ελεγα να παω Παρασκευη, τωρα θα παω σιγουρα. Τι ωρα σου ειπαν να πας; Αφησες ονομα σαν να'ναι ραντεβου;

George_88

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από George_88 »

Μόλις επικοινώνησα κι εγώ και μου είπαν από αύριο οπότε θέλω πάω. Γενικά εγώ θα οπλιστω με υπομονή και θα πάω αύριο γιατί το άγχος έχει βαρέσει κοκκινο
papasgiorgos41
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 4:04 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από papasgiorgos41 »

Αντωνης έγραψε:Και εγω 14 παρουσιαζομαι και ελεγα να παω Παρασκευη, τωρα θα παω σιγουρα. Τι ωρα σου ειπαν να πας; Αφησες ονομα σαν να'ναι ραντεβου;


Μπα τίποτα απολύτως, μου είπαν να πάω κατα τις 8.00

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Ιούλ 07, 2021 5:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντωνης

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Αντωνης »

papasgiorgos41 έγραψε:Μπα τίποτα απολύτως, μου είπαν να πάω κατα τις 8.00


Σε ευχαριστω πολυ!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Ιούλ 07, 2021 5:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δημήτρης

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Γεια σας.Έχω πάρει τον ένα χρόνο για ψυχολογικούς λόγους και σε περίπου 3-4 μήνες θα πρέπει να παρουσιαστώ ξανά.

Γενικά θα το πάω για ι5.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ψυχίατρο όπου θα μπορέσω ανοιχτά να του πω τι θέλω και να με βοηθήσει; Αθήνα η Γιάννενα

Απαντήστε μου αν ξέρετε παρακαλω

xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από xristos1925 »

Δημήτρης έγραψε:Γεια σας.Έχω πάρει τον ένα χρόνο για ψυχολογικούς λόγους και σε περίπου 3-4 μήνες θα πρέπει να παρουσιαστώ ξανά.

Γενικά θα το πάω για ι5.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ψυχίατρο όπου θα μπορέσω ανοιχτά να του πω τι θέλω και να με βοηθήσει; Αθήνα η Γιάννενα

Απαντήστε μου αν ξέρετε παρακαλω

Αν ψαξεις για ιδιωτες ψυχιατρους στην περιοχη σου ή τριγυρω εστω κατι θα βρεις, αλλη λυση ειναι και απο το δημοσιο νοσοκομειο οπου εχει ψυχιατρο μπορεις να επικοινωνησεις και να κανονισεις να οας και να πεις το προβλημα σου και να σου δωσουν χαρτι...

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xristos1925 την Πέμ Φεβ 24, 2022 12:26 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Χρηστος

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Χρηστος »

Καλησπερα σας, εχω μπει εδω και καποιες μερες στρατο και επειδη ψυχολογικα δεν την παλευω ενδιαφερομαι να βγαλω ι5 απαλλαγη εχω και βυσμα το οποιο ισως μπορεσει να βοηθησει. Εγω θα θελα να ρωτησω απο καποιον που γνωριζει το θεμα ποσο δυσκολο ειναι να παρω το ι5 μονος ειτε με βυσμα ποσοθα διαρκεσει η διαδικασια και αν και που εχω κυρωσεις στη μετεπειτα ζωη μου.Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Xoup24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 22, 2021 7:32 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Xoup24 »

Καλησπέρα. Παρουσιαστικό πριν 6 μέρες. Αυτές τις 6 μέρες είμαι σκατα ψυχολογικά και τα βράδια κλαίω. Δεν την παλεύω εδώ μέσα δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ ούτε ν φάω δμε έχω όρεξη. Έχω βγάλει πόνους στο στήθος από το άγχος. Τι να κάνω. Δεν θέλω να μηλισω σε κανέναν για αυτό. Να πάω στον ψυχολόγο να το πω το πρόβλημα μου; Θα με διώξει από εδώ;
fsafsa

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από fsafsa »

Xoup24 έγραψε:Καλησπέρα. Παρουσιαστικό πριν 6 μέρες. Αυτές τις 6 μέρες είμαι σκατα ψυχολογικά και τα βράδια κλαίω. Δεν την παλεύω εδώ μέσα δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ ούτε ν φάω δμε έχω όρεξη. Έχω βγάλει πόνους στο στήθος από το άγχος. Τι να κάνω. Δεν θέλω να μηλισω σε κανέναν για αυτό. Να πάω στον ψυχολόγο να το πω το πρόβλημα μου; Θα με διώξει από εδώ;


Ναι θα σε στείλει σε ψυχίατρο και θα πάρεις αναβολής.

Εντάξει αρχηγέ λίγο υπερβολικός μου φαίνεσαι, είσαι σε νέο περιβάλλον θα προσαρμοστείς Πρέπει να κάνεις υπομονή , στη αρχή κανείς μας δεν την πάλευε.

Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Devilangel »

Καλησπέρα,

Εχω παρει αναβολή ετήσια για ψυχολογικούς λόγους με φαρμακευτική αγωγή Cipralex. Ο στρατιωτικος γιατρός θυμάμαι ότι είχε γράψει 341 πάθηση βάσει ΦΕΚ. Αν και στην δευτερη ετήσια γράψει πάλι 341, σημαίνει ότι δεν θα παρω απαλλαγή;

Αλέξανδρος

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλημέρα, Πριν από 2-3 χρόνια, πήρα ένα χαρτί από ιδιώτη γιατρό που λέει ότι έχω αγχώδη διαταραχή αλλά δεν χορήγησε κάποιο φάρμακο.

Πέρασα από επιτροπή, πήρα αναβολή και μου είπαν ότι για την επόμενη φορά θα χρειαστώ καινούργιο χαρτί που θα λέει αν υπήρχε καμία βελτίωση.

Τώρα, έχω περάσει 3 φορές από την επιτροπή με το ίδιο παλιό χαρτί, χωρίς να έχω χορηγηθεί κάποιο φάρμακο. Κάθε φορά, κοιτάνε το χαρτί για 10 δευτερόλεπτα, υπογράφουν και τέλος.

Η ερώτηση μου είναι: Τώρα που συμπληρώθηκαν 2 χρόνια αναβολής, είναι η διαδικασία απαλλαγής ίδια;

Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν την απαλλαγή χωρίς να χρειαστεί καινούργιο χαρτί ή θα πρέπει να πάω σε γιατρό και να πάρω καινούργιο;

Επίσης, τις τελευταίες φορές, η διαδικασία ήταν πιο γρήγορη λόγω covid. Έχει αλλάξει κάτι φέτος;

Stratioths13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2022 12:20 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Stratioths13 »

Είναι κάποιος εδώ μέσα που έβγαλε Ι5 και μετά έβγαλε κανονικά δίπλωμα; Απαντήστε μου σας παρακαλώ
Stratioths13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2022 12:20 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Stratioths13 »

Είναι κάποιος που έβγαλε Ι5 με ψυχολογικούς λόγους (ΓΑΔ) και έβγαλε δίπλωμα κανονικά ;Παρακαλώ απαντήστε μου.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες