ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιώργος

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Αχαχαχα σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Ελπίζω να τα καταφέρω!
panos7

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από panos7 »

Γειά σας παιδιά, μπαίνω 24/10 κεεδ και θελω να παω λοκ, εχω ομως καποιες απορίες.

1. Αν για καποιον λογο θελεις να φυγεις απο ε. Δ. Μπορεις; Απλα το λες και σε διωχνουν η δεν ειναι τοσο απλα;

2.O μονος ενδιασμος που εχω είναι ότι έχω ένα προβληματακι με τα υψη. Και μάλλον σε μερικα εμποδια στο στοιβο μαχης και στον πυργο θα εχω προβλημα... Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; Με διωχνουν η με καμπανιαζουμε μεχρι να τα καταφερω

Ευχαριστω πολύ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

panos7 έγραψε:Γειά σας παιδιά, μπαίνω 24/10 κεεδ και θελω να παω λοκ, εχω ομως καποιες απορίες.

1. Αν για καποιον λογο θελεις να φυγεις απο ε. Δ. Μπορεις; Απλα το λες και σε διωχνουν η δεν ειναι τοσο απλα;

2.O μονος ενδιασμος που εχω είναι ότι έχω ένα προβληματακι με τα υψη. Και μάλλον σε μερικα εμποδια στο στοιβο μαχης και στον πυργο θα εχω προβλημα... Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; Με διωχνουν η με καμπανιαζουμε μεχρι να τα καταφερω

Ευχαριστω πολύ...


1. Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

2. Θα τρως καψόνι μέχρι να τα καταφέρεις Εικόνα

panos7

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από panos7 »

Όταν λες καψωνι; Κάμψεις;
Άβαταρ μέλους
NikosSTD
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 02, 2011 5:33 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από NikosSTD »

Όχι, εννοεί σεξ με τον Πάγκαλο. ΕικόναΕικόνα

panos7

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από panos7 »

Άμα είναι να ειμαι ενεργητικος δεχομαι... Εικόνα
George

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από George »

Τι εκπαιδευση εχουν τα ΛΟΚ; Ειχα ενα φιλο που ειχε παει στην Αλεξανδρουπολη και καναν κατι ασκησεις οπως ο Αραπης, Ταρζαν τους ξυπνουσαν το πρωι και πηγεναν 9 ωρες πανω στο βουνο. Επισης ψαχναν σε μια δοκιμασια κατι τοπογραφικες τοποθεσιες και επεφταν απο κατι μπαλκονακια με σχοινια. Ειναι στους ΛΟΚ ολα αυτα; Επισης ακουσα οτι στα ΛΟΚ σε ριχνουν σε μια πισινα μεχρι να λιποθυμισεις και μετα σε επαναφερουν, αλλα αυτο το παιδι που λεω δεν εκανε κατι τετοιο.
MikaelStanne

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από MikaelStanne »

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι παίζει με τη χειμερινή διαβίωση στα ΛΟΚ;

Κατ' αρχάς υφίσταται κάτι τέτοιο; Αν ναι, υφίσταται για όλους; Είναι μέρος της ΠΕΝ;
Πότε γίνεται; Ποιους μήνες ας πούμε;
Πότε πρέπει να παρουσιαστείς για να «πέσεις πάνω της» και πότε για να τη γλυτώσεις;

Ρωτάω επειδή σε αντίστοιχο forum κάποιος ανέφερε ότι οι σειρές του Φλεβάρη και του Νοέμβρη γλυτώνουν χειμερινά σκοινάκια.

Δηλαδή πότε «πρέπει» να μπει κάποιος που έχει θέληση να περάσει από χειμερινή διαβίωση/σκοινάκια; Το Μάη και τον Αύγουστο;
KostasK93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Οκτ 17, 2011 3:32 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από KostasK93 »

Παιδια ειμαι νεος στο φορουμ και εχω μια απορια γιατι σε λιγες μερες με καλουνε για θητια... Λοιπον, σκοπευω να δηλωσω ειδικες δυναμεις συγκεκριμενα

ΛΟΚ... Λοχος Ορεινων Καταδρομων...

Αλλα εχω ενα θεματακι με τα υψη...

Και θελω να ξερω στα ΛΟΚ η πτωση με αλεξιπτωτο ειναι υποχρεωτικη; Και αν εχει πτωση μπορω αν θελω να μην κανω χωρις να με διωξουν απτα ΛΟΚ... ;

ευχαριστω εκ τον προτερων

teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από teolok »

Φιλε ψαξε λιγο το forum, το ερωτημα σου εχει απαντηθει και για τα υψη και για τις πτωσεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

MikaelStanne έγραψε:Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι παίζει με τη χειμερινή διαβίωση στα ΛΟΚ;



Χειμερινή Διαβίωση: Εκπαίδευση στη δράση, σε χιονοσκεπείς περιοχές



ΠΕΝ περνάει κάθε σειρά οπότε δεν έχει σχέση με την χειμερινή διαβίωση

Σχοινάκια πάνε όλες οι σειρές, απλά μερικοί με το που πάνε στην μονάδα φεύγουνε για τα σχοινάκια

Συνήθως γίνονται τον Φεβρουάριο και το καλοκαίρι

MikaelStanne

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από MikaelStanne »

Το έχω δει αυτό Greek_Army,thanks.

Βασικά μ' ενδιαφέρει να μάθω πιο πρακτικά πράγματα, όπως αν την περνούν όλοι οι Ορεινοί Καταδρομείς ανεξαιρέτως, ή όσοι μπαίνουν σε κάποια συγκεκριμένη σειρά, ή σε δύο ας πούμε, ή και οι Αμφίβιοι, ή με τίποτα οι Αμφίβιοι.

Παρουσιάζομαι τη Δευτέρα στο ΚΕΕΔ και μπορώ να πω ότι θέλω να την περάσω.

Πρέπει να μπει σε συγκεκριμένη ΕΣΣΟ κάποιος; Μετά το Πεύκο να πάει Ρεντίνα/Νάουσα/Δράμα αλλιώς μπα;

Κρατάει πολλές μέρες;

Τέτοιου είδους πληροφορίες θα 'θελα να μάθω, στο βίντεο είναι ένας τύπος μόνος του που «παραληρεί».

Και ξαναλέω πως σε αντίστοιχο φόρουμ, κάποιος ανέφερε ότι στις σειρές του Φλεβάρη και του Νοέμβρη γλυτώνεις τα χειμερινά σκηνάκια και αναρωτιέμαι πώς γίνεται κάποιος που μπαίνει Οκτώβρη/Νοέμβρη και πάει στη μονάδα του Νοέμβρη/Δεκέμβρη, να γλυτώνει χειμερινές ασκήσεις, είτε αυτό είναι σκηνάκια, είτε χειμερινή διαβίωση.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα που η θητεία είναι 9μηνη

Δεν γνωρίζω τι γράφουνε σε άλλα φόρουμ, εγώ που υπηρέτησα το 2008 κανένας δεν μπορούσε να γλυτώσει τέτοιες ασκήσεις (με τον τρόπο που εννοείς εσύ)

Στο 12μηνο έκανες 12ημέρες σχοινάκια τώρα κάνεις 4ημέρες, οπότε λογικά θα έχουνε αλλάξει πολλά πράγματα

Ρώτα κάποιον παλιό την δευτέρα που μπαίνεις

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Avatar »

Καλησπερα, ειμαι 17 χρονων και ενδιαφερομαι για λοκ αλλα εχω ψιλο απογοητευτει και αναρωτιεμαι μηπως καποιος πιο εμπειρος ξερει να μου απαντησει. Εχω δει πολλα πραγματα και σε αυτο το σιτε αλλα και γενικα στο ιντερνετ που ψαχνω τωρα τελευταια. Θελω να μπω λοκ (ορεινα) αλλα τι πιθανοτητες ειναι να με παρουν; Απο οσο ακουσα παιρνουν περισσοτερο απο βορεια ελλαδα επειδη ειναι πιο κοντα τα στρατοπεδα ενω εμας τους αθηναιους και κατω παμε στους μακ (καπως ετσι) . Επισης ακουσα οτι πλεον οι αγγαριες παιζουν τον κυριο ρολο του καθε φανταρου... Δηλαδη χρονος για εκπαιδευση δεν μενει...

Τι απο αυτα πιστευετε εσεις οτι ισχυει; Που διαφωνειτε και που συμφωνειτε;

Διαβασα το ολο θεμα αλλα δεν πηρα την ακριβες απαντηση που θελω με σιγουρια...
Άβαταρ μέλους
Achilles
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:06 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Achilles »

Από εκπαίδευση δεν ξέρω να σου πω ακόμα μιας και μπαίνω τώρα τον Νοέμβριο. Πάντως ξέρω πολλά φιλαράκια μου από Αθήνα που παρουσιάζονται ΚΕΕΔ μαζί μου... Και άλλοι που ήταν ΛΟΚ. Δεν έχει να κάνει και τόσο με το που μένεις, ίσως όμως να είναι ένα πλεονέκτημα όσοι είμαστε από Βόρεια Ελλάδα!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες