ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΠΑΝΟΣ2
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Δεκ 14, 2005 11:33 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ2 »

Να ρωτησω κατι λ. ο. κ για να γινεις εκπαιδευτης ποσο καιρο χρειαζεται εκπαιδευση;

...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από yandr »

Εκπαιδευτής χωρίς να είσαι μόνιμος;

Δεν νομίζω ότι προβλέπεται κάτι τέτοιο.

Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

προβλεπεται να γινεις εκπαιδευτης, μετα τα πεν (προχωρημενη εκπαιδευση νεοσυλλεκτων) και αν εισαι απο τους καλυτερους η' κωλοφαρδος η' βυσμα!
...
honor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:09 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από honor »

ekpaideutis mporei na ginei opoiosdipote..sigoura paizei rolo opos eipe o ksaderfos,o xaraktiras to visma i kolofardia..pantws na kserete oti mporei na min exete ypiresies opos skopies ktl ktl..mporei na min exete oplo alla i euthini einai megali..kata prosopiki mou apopsi thelw na ginw k gw ekpaideutis
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Για σε ολους σημερα περασα περιοδευον και διλοσα λοκατζις ποσο δισκολη ειναι η εκπεδευση; Και πως σε περνουν;

302 amaliada
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 3:04 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 302 amaliada »

ΠΕΝ οσοι πανε στα λοκ περναμε στο πευκο η στη μοναδα;
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από eleni sti »

O αδερφος μου τα ΠΕΝ τα περασε στο Μεγαλο Πευκο πριν τα Χριστουγεννα
ΤΣΙΜΠΕ

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΤΣΙΜΠΕ »

λοιπον παιδια σας λεω να πατε στα ΛΟΚ οσοι δεν εχετε παει ειναι και ***** τις εμπειριες οπλα ασκησης συνεχεια σας λεω χανεται αν δεν πατε εγω ημουν στο πευκο και μετα στην ναουσσα πανεμορφο στρατοπεδο 52. ΛΟΚ 292 λελε και αφιστε τα τζιτζικια τους παλιο γιοταδες να καιγονται στον ηλιο... Εικόνα

Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοιτα να δεις φιλε. Δεν ειμαι κανενας γνωστης ουτε εχω παει στους χιονοδρομους. Απλα επειδη μενω στους προποδες του Ολυμπου (οπου βρισκεται και το ΚΕΟΑΧ) μπορω να σου αναφερω οσα πηρε το αυτι μου. Τα φανταρακια τα ελαχιστα που ανεβαζουνε πανω στο ΚΕΟΑΧ ειναι για να κανουνε τις αγγαρειες και τα σκοπετα για τα στελεχη που περνανε σχολεια εκει. Ολα αυτα με επιφυλαξη, παρε και μια δευτερη+τριτη αποψη.

Υ. Γ - Κανενα νεο για Ρεντινα ρε μαγες η ο, τι εχει να κανει με αλεξιπτωτα;
Μην ντρεπεστε ποσταρετε Εικόνα
ntinoscrypton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 21, 2008 8:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ntinoscrypton »

Γεια σας! Με την σειρα μου θελω να κανω και εγω καποιες ερωτησεις. Μπορει καποιος να μας πει πως ειναι μια μερα στα ΛΟΚ. Δλδ; Τι ωρα ξυπνανε το πρωι; Τι ωρα κοιμουντε; Τι ωρα τρωνε; Τις ασκησης που κανουν καθημερινα; Ποσες αδειες περνουν; Τι οπλισμο εχουν; Και γενικα πως περναει τις δυσκολες μερες ενας Λοκατζης. Ευχαριστω πολυ!
Στεργος

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Στεργος »

Παιδια καλησπερα, σημερα εκοψα την αναβολη μου και δηλωσα ΛΟΚ και θα
ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με το τι κανουν οι λοκτζηδες γιατι οσους ρωταω μου λενε μην πας και δεν αξιζει και θα κανεις ολο αγγαρρειες και δεν ειναι οπως παλια.

Ευχαριστω εκ των προτερων
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια ας μου απαντησει καποιος που ξερει! Για να γινεις εκπαιδευτης πρεπει να εισαι δεα η μπορει να γινει εκπαιδευτης Ενας απλος φανταρος; Σαν εκπαιδευτης εχεις και καποιον βαθμο η οχι;
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σε ολους.

1)Φεύγω τον Νοέμβριο φαντάρος κ έχω δηλώσει πεζικό. Θέλω να παω ΛΟΚ, διάβασα οτι αυτό μπορεί να γίνει στα ΚΕΝ, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω κάτι για να παώ απευθείας στο Μεγάλο Πεύκο.

2)Αν πολυ δεν μπορει να γινει τιποτα κ αναγκαστικα πρεπει στο ΚΕΝ να δηλωσω για ειδικες δυναμεις, ποιες ειναι οι πιθανοτητες να μη με παρουν, η εστω να μη παω στα ΛΟΚ.

3)Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν οι σωματικες ασκησεις ειναι τοσο αστειες οσο διαβασα εδω μεσα, (εννοω για να σε παρουν στισ Ε. Δ.)
4)Επισης οντως οι ασκησεις ειναι περισσοτερο ψυχολογικες απο οτι σωματικες;

5)Τελος, ενα 8εμα που μου το ανεφεραν παρα πολλοι, ειναι οτι εκτος απο τα πολλα καψονια-αγγαρειες-σκοπιες που μαλλον 8α συναντησω στις ειδικες δυναμεις (οντως ειναι ετσι; )

6)ειναι οτι εκει 8α συναντησω πολλους με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο, προβλημα στον εγκεφαλο κ στρατογκαβλους. θεωρω ηλιθιο αυτο κ δε 8ελω να προσβαλλω κανεναν που ενδεχομενως εχει υπηρετησει η' σκεφτεται να παει, αλλα το τελευταιο μου το ανεφεραν κ πολλα ατομα που ηπηρετησαν στισ Ε. Δ. κ ομολογω οτι ειναι ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι να "μη παω"

Προσωπικα βλεπω τις Ε. Δ. σαν ενα προσωπικο στοιχημα κ μια εμπειρια ζωης.

Ευχαριστω για το χρονο που διαθεσατε για να διαβασετε το post μου.
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

2 Ακομα ερωτησεις αν κ κουρασα

7) οσο αφορα το καπνισμα, καπνιζω εδω κ 7 χρονια, τωρα ειμαι στο 1,5 πακετο τις 2 μερες. θα εχω χοντρο προβλημα στα ΛΟΚ με την εκπαιδευση κ το τρεξιμο; η΄απλως αν το μειωσω δε θα εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα;

8) οσο αφορα το πτυχιο μου στα οικονομικα, διπλωμα ΙΧ, ξενες γλωσσες κ Η/Υ παιζουν κανενα ρολο στις Ε. Δ.

ευχαριστω
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Πολλές οι ερωτήσεις σου. Θα σου πω κάποια πράγματα. Καταρχήν γαι να πας ειδικές δυνάμεις από το πεζικό πρέπει να περάσεις 3 δοκιμασίες,1χλμ 5 λεπτά,20 καλές κάμψεις,4 έλξεις. Όλα αυτά με κάποια ελαστικότητα Γιατί χρειάζονται άτομα. Στο στρατό θα συναντήσεις όπου κι αν πας το καλύτερο άνθρωπο και τον χειρότερο, το πιο μορφωμένο και τον πιο αμόρφωτο ακόμα και στις ειδικές δυνάμεις. Θα πρέπει να μάθεις να ζεις με όλους. Κόψε το κάπνισμα γιατί θα σε κουράζει γενικά όχι μόνο στο τρέξιμο. Δεν σε κόβουν όμως κι αν μείνεις λίγο πίσω στο τρέξιμο. Τα πτυχία σου θα παίξουν ρόλο αν θες να μπεις σε κάποιο γραφείο και να είσαι βοηθός κάποιου λοχαγού, αλλά θα χάνεις αρκετή από την εκπαίδευση. Αυτά τα λίγα, μην αγχώνεσαι, πήγαινε και θα δεις και μόνος σου το τι παίζει.
Κανείς δεν ξεχνά. Τίποτα δεν ξεχνιέται. Ι ΜΑΚ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης