ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Avatar »

Οκ ευχαριστω αχιλλεα αν μπορεις κιολας οταν μπεις ενημερωσε μας για το πως βλεπεις εσυ απο την μερια σου τα πραγματα εκει. Μηπως δεν πηγαν λοκ (βουνα κλπ ρεντινα ναουσα και δραμα εχει) και πηγαν μακ (που ειναι σε θαλασσα) ; Μπερδεμενος ειμαι και προσπαθω να δω που θα παω. Πιστευω πως οι λοκ μου τεριαζουν γαντι στο χιονι εκπαιδευση καλη κλπ αλλα αν με ριξουν αλλου... Δεν γουσταρω...
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Εγω δήλωσα ναουσα ρεντινα δραμα και με φερανε χιο. Οπως και οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι μαζι μου στη χιο ειχανε δηλωσει ειτε ορεινοι ειτε πεζοναυτες. Αν ομως εχεις βυσμα τοτε λογικα θα πας εκει που θελεις
ACDC 46
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ACDC 46 »

Γειας και χρονια πολλα, μηπως ξερει κανεις τι ακριβως κανεις στην ''θαλασσια'';
Γιάννης

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα... Είμαι 17 χρονών και πήγα πρόσφατα στα γραφεία της στρατολογίας επειδή με κάλεσαν για το δελτίο απογραφής. Μαζί με την επιλογή για στρατό ξηράς δήλωσα και Ειδικές Δυνάμεις. Το ύψος μου είναι 1.78 και είμαι 68 κιλά. Έχω απορία πάνω στο θέμα της εκπαίδευσης. Βασικά εγώ θέλω ΛΟΚ. Η εκπαίδευση των ΛΟΚατζίδων είναι μόνο σε ξηρά η περιέχει και κολύμβηση ή κάτι τέτοιο; Θέλω πάρα πολύ να υπηρετίσω εκεί και θέλω περισσότερες πληροφορίες. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει! Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Johnnis_E.D
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2012 2:18 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Johnnis_E.D »

Καλησπέρα... Είμαι 17 χρονών και πήγα πρόσφατα στα γραφεία της στρατολογίας επειδή με κάλεσαν για το δελτίο απογραφής. Μαζί με την επιλογή για στρατό ξηράς δήλωσα και Ειδικές Δυνάμεις. Το ύψος μου είναι 1.78 και είμαι 68 κιλά. Έχω απορία πάνω στο θέμα της εκπαίδευσης. Βασικά εγώ θέλω ΛΟΚ. Η εκπαίδευση Των ΛΟΚατζίδων είναι μόνο σε ξηρά η περιέχει και κολύμβηση ή κάτι τέτοιο; Θέλω πάρα πολύ να υπηρετίσω εκεί και θέλω περισσότερες πληροφορίες. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει! Ευχαριστώ.
mr jim
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2012 12:19 pm
Τοποθεσία: βυρωνας
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από mr jim »

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορυμ και θελω να κανω θητεια στα λοκ και θα ηθελα να ρωτησω αν στα λοκ εχει αλματα; Και εγω θελω να κανω θητεια κυπρο εχω ακουσει οτι ειναι αρκετα μαχιμα ισχυει; Και αν οχι που εχει κεντρα ποθ να ειναι αρκετα μαχιμα !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για τους αλεξιπτωτιστές υπάρχουν ξεχωριστά θέματα
νικος

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από νικος »

Greek_Army έγραψε:Για τους αλεξιπτωτιστές υπάρχουν ξεχωριστά θέματα


ναι αλλα δε μου απανταει κανεις εκει εδω και μερες...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

νικος έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Για τους αλεξιπτωτιστές υπάρχουν ξεχωριστά θέματα


ναι αλλα δε μου απανταει κανεις εκει εδω και μερες...



και επειδή δεν σου απαντάνε θα πάρεις σβάρνα τα υπόλοιπα θέματα;

Υ. Γ συνέχιζε να ρωτάς άσχετα πράγματα αλλά μην έχεις την απαίτηση να τα δημοσιεύω

ΑΚΗΣ20
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2012 9:03 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΑΚΗΣ20 »

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. στης ειδικες δυναμεισ λ. ο. κ τι περιλαμβανει το καθημερινο προγραμμα πχ. ποσα χιλιομετρα τρεχουν την ημερα, ποσες καμψεις κανουν την ημερα και τι αλλες ασκησεις κανουν. κ. τ. λ. π. ευαχριστω εκ των προτερων!
Άβαταρ μέλους
jimaras
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 4:22 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από jimaras »

Φίλε δεν υπάρχει στάνταρ απάντηση σε αυτό που ρωτάς. ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ είναι το μόνο που μπορώ να σου πώ. Απο τι; Κυρίως απο τη μονάδα που θα είσαι και απο το πρόγραμμα εκπαίδευσης της ημέρας. Άλλοι είναι χαλαρά και άλλοι τρέχουν και τσιμπάνε κάμψεις μέχρι να καούν...
javi

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από javi »

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κανω τις εξης ερωτησεις:
1. Ο πατερας μου υπηρετησε 2 χρονια λοκατζης το '70 και μου ειπε οτι τοτε η εκπαιδευση ηταν πολυ δυσκολοτερη απο τη σημερινη. Μου ειπε επισης οτι μαθαιναν καρατε, ζιου ζιτσου κλπ, ενω τωρα δεν μαθαινουν τετοιες τεχνες. Ισχυει;
2. Η εκπαιδευση των λοκ σε συγκριση με το 4ο μηνο των εφεδρων αξιωματικων είναι πολυ δυσκολοτερη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Τώρα σου μαθαίνουν σκοπέτο - σφουγγάρισμα και εκπαίδευση στο όρος πατάτα Εικόνα

2. ΔΕΑ ή Ειδικές Δυνάμεις;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης