ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
javi

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από javi »

EΥχαριστω πολυ Greek Army! Να πω την αληθεια, αρχικά νόμισα μηπως ειρωνικά μου είπες το 1.
Αλλα βρηκα και αλλα posts σου που λες παρομοια και καταλαβα οτι τα εννοεις. Κριμα που δεν γινεται καλη εκπαιδευση. Δεν ξερω θελω να παω ΛΟΚ οπως και ο πατερας μου, αλλα αν ειναι να κανω αγγαρειες και να βαρεθω τη ζωη μου, χωρις να μαθω τιποτα απο πολεμικες τεχνες, θα το σκεφτω πολυ...

Πολλα συγχαρητηρια για το forum που απ οτι καταλαβαινω εισαι ο διαχειριστης.Εικόνα
Kωστας

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Kωστας »

Γεια σε ολους

μια καθαρη απαντηση μπορει, επιτελους, να δωσει καποιος ;

Αξιολογη στρατιωτικη εκπαιδευση, στα ΛΟΚ εχει ;

Αν ο κανονικος στρατος ξηρας εχει, ας πουμε,1 στα 10 τα ΛΟΚ ποσο ;και γιατι ;

Ευχαριστω πολυ για οποια απαντηση
typos

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από typos »

Ειναι καλυτερα απο πεζικο, αλλα μη περιμενεις παπατζιλικια που βλεπεις στις ταινιες γιατι θα απογοητευτεις οικτρα. Ετοιμασου επισης για πολλες φωνες και το κυριοτερο πολυ περισσοτερη αγκαρια.

SeJo

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από SeJo »

Γεια σας, ειμαι νεος εδω, θα ηθελα να ρωτησω στα Λ. ΟΚ, Περιχει ασκησεις με θαλασσα και υψος
Ενταξει για την θαλασσα δεν καιγομαι και πολυ, αλλα εχω υψοφοβια, τι ασκησεις κανουν περιπου;
Pantelis

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Pantelis »

Γεια σας Είμαι 18 Χρονών Και Ενδιαφέρομε Να παω στα Λ. Ο. Κ
Έχω Να κανω της εξης Ερωτήσεις
Ξερει κανεις αν στα Λ. Ο. Κ Περιεχέι Ασκήσεις Με Κολύμπι Και Υψος
Γιατι εχω Ακούσει Οτι Υπάρχουν Τέτοιες Ασκήσεις

Δεν εχω κανενα Πρόβλημα Με το νερο, αλλα με το υψος, Γιατί Εχω υψοφοβια

μπορεί Κανεις να με πει τι ακριβως Κάνουν Εκει, Ειδος Ασκήσεων, Διάβασα Τα Παραπάνω Σχόλια Και Βρήκα Το εξης

1. Περίπολα μάχης/αναγνώρισης

2. Εκπαίδευση ορεινού αγώνα (αναρρίχηση-καταρρίχιση σε βράχο δλδ)

3. Στίβο μάχης

4. Εντατική γυμναστική κάθε πρωϊ πρίν απο το πρωϊνο γεύμα (τρέξιμο, κάμψεις, κοιλιακούς, μονόζυγα, ασκήσεις αλεξιπτωτιστού κλπ.)

5. Διάβαση υδάτινου κολύματος (δλδ. Πώς να περάσεις απο ένα ποτάμι)

6. Βραδυνές πορείες

7. Λύση/συναρμολόγηση Μ16

8. Βολή με Μ16 και Colt 1911

9. Νυχτερινή Βολή

10. Χώροι Χ. Α. Και Π. Χ. Α και στήσιμο σκηνής

Αν Είναι Αλήθεια Ας το Επιβεβαίωση Κάποιος

Άβαταρ μέλους
jimaras
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 4:22 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από jimaras »

Ναί φίλε. Εμείς στην Έ ΜΚ τα κάναμε όλα αυτά και Περισσότερα (αντάρτη, εληκοπτερία, αεροπρογεφυρόματα,5νθημερα βολών και άλλα πολλά), τα οποία αν και 9 μήνες η θητεία αν πάς σε μάχiμη μοίρα όπως 35ΜΚ ή Ε΄ΜΚ (οχι πως οι άλλες δεν είναι, αλλα αυτές οι δύο... Ξεφέυγουν) θα τα κάνεις.

Όσο αφορά κολύμπι και ύψος:
Κολύμπι, απο ασκήσεις μόνο στα υδάτινα κολύματα, αλλα και πάλι δε χρειάζεται κατα τη γνώμη μου να είσαι και πρωταθλητής... Απλα να επιπλέεις. Απο την άλλη μπορεί να σου τύχει ειδικότητα χελ όπως εμένα, και να κάνεις μπανάκι σχεδον καθε μερα στα όμορφα νερά του μεγάλου πεύκου Εικόνα
Ύψος, στον ορεινό αγώνα και στα ελικόπτερα θα συναντίσεις, εκτός κ αν εννοείς ύψος τα 3 ή 4 μέτρα σε κάποια εμπόδια στο στοίβο μάχης.

Treliaris2544

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Treliaris2544 »

Γεια σας παιδια, κλεινω τα 18 σε λιγο καιρο και σκεφτομαι να δηλωσω ειδικες δυναμεις και πιο ειδικα ΛΟΚ. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι καψονια μπορει να παιζουν εκει μεσα... Τι εχετε ακουσει εσεις απο γνωστους σας, ή αν ειχατε προσωπικες εμπειριες. Τι μπορει να σου κανωουν δηλαδη; Επισης οι διαστασεις μου ειναι 1.75υψος,60 κιλα βαρος αλλα οσον αφορα σε αποδοση σε ελξεις, καμψεις, και κοιλιακους εχω αρκετα καλη αποδοση... Τα δοκιμαστικα τουλαχιστον δηλαδη τα περναω με περισση ανεση!Εικόνα Λετε να αντιμετωπισω προβλημα λογω του οτι ειμαι πολυ λεπτος; Δε νομιζω να αντιμετωπισω τοσο μεγαλο προβλημα. Τι λετε;
Vitruvius

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Vitruvius »

Καλησπέρα στην παρέα!
Ιανουάριο παρουσιάζομαι και επιθυμώ να δηλώσω Ειδικές Δυνάμεις. Κλίνω προς Λ. Ο. Κ. Λόγω χειμερινών διαβιώσεων κ. Λπ. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μιας και θα παρουσιαστώ Ιανουάριο, υπολογίζω ότι θα τελειώσω το Π. Ε. Ν. Περίπου στα μέσα Μαρτίου. Πιστεύετε ότι θα προλάβω την άσκηση της χειμερινής διαβίωσης; Υπάρχει κάποια άσκηση που θα χάσω λόγω εποχής;
Ελπίζω να ανάφερα τους προβληματισμούς μου στη σωστή θεματική ενότητα.
Σας ευχαριστώ.
αρχηγος των ατακτων

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από αρχηγος των ατακτων »

Καλησπερα και χρονια πολλα! Στις 20|1|2015 παρουσιαζομαι στο κεεδ στο Μ. Πευκο και θελω να παω στα ΛΟΚ η απορια μου ειναι αν οι μοιρες Δραμα Ναουσα Ρεντινα εχουν καποια διαφορα η μια με την αλλη δλδ σε θεμα εκπεδευσης... Θα ηθελα να υπηρετησω στην πιο (δυσκολη) πιο μαχιμη ας πουμε...
μιχαλης

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από μιχαλης »

Παδια μπενω 27/1/2015 γρεβενα και θελω ν παω ε. Δ ποσα πουσαπς θελει ποσους κοιλιακους ποσες ελξης και τι τρεξιμο ; Σας παρακαλς καποιος που γνςριζει ας μ απαντηση

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

μιχαλης έγραψε:Παδια μπενω 27/1/2015 γρεβενα και θελω ν παω ε. Δ ποσα πουσαπς θελει ποσους κοιλιακους ποσες ελξης και τι τρεξιμο ; Σας παρακαλς καποιος που γνςριζει ας μ απαντηση



Αθλήματα για κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις

Διάβασε και δώσε βάση κυρίως στα τελευταία μηνύματα.

Άβαταρ μέλους
nick33alex
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Οκτ 22, 2014 1:05 pm
Τοποθεσία: Νικολαος
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από nick33alex »

D.Y.K ειμαι σιγουρος οτι θα με βρισεις κ θα σου ανεβει η πιεση. αλλα δ βρισκω που αλλου να ρωτησω και εχω διαβασει ολα τα ποστ... , του σαιτ. απο σεπτεμβρη διαβαζω σιγα σιγα. καθε μερα. ας ρωτησω εδω που δ βρηκα καπου αλλου. η σειρα του γεναρη. που μπαινω κ εγω 28 στο πευκο. 336. Εφοσον περνει μπερε λογικα, πρωτα ο θεουλης, μεσα μαρτιου. θα παρελασουμε μερικα ατομα απο εμας την 25η. Η' οι προηγουμενη εσσο, μονο; ! ; ρωτω γιατι θελω πολυ. φιλικα παντα και συγνωμη. Για το ακυρο!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

nick33alex έγραψε:D.Y.K ειμαι σιγουρος οτι θα με βρισεις κ θα σου ανεβει η πιεση. Αλλα δ βρισκω που αλλου να ρωτησω και εχω διαβασει ολα τα ποστ... , του σαιτ. Απο σεπτεμβρη διαβαζω σιγα σιγα. Καθε μερα. Ας ρωτησω εδω που δ βρηκα καπου αλλου. Η σειρα του γεναρη. Που μπαινω κ εγω 28 στο πευκο.336. Εφοσον περνει μπερε λογικα, πρωτα ο θεουλης, μεσα μαρτιου. Θα παρελασουμε μερικα ατομα απο εμας την 25η. Η' οι προηγουμενη εσσο, μονο; ; Ρωτω γιατι θελω πολυ. Φιλικα παντα και συγνωμη. Για το ακυρο!


Καλά κάνεις και ρωτάς αλλά σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω αυτή την στιγμή μιας και εξαρτάται από την τότε δύναμη των λόχων και φυσικά την επιθυμία του Διοικητή της οποιασδήποτε μονάδας και αν υπηρετείς εκείνη την περίοδο για την συγκρότηση των ουλαμών.

Λογικά όμως σε όποια μονάδα και αν υπηρετείς θα έχεις την τιμή και την ευκαιρία να παρελάσεις και εσύ την 25η Μαρτίου όπως και τα περισσότερα παιδιά.

Να είσαι καλά και καλή θητεία να έχεις κομάντο Εικόνα

tsad92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2015 7:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από tsad92 »

Η εκπαίδευση στα λοκ πόσο κρατάει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες