ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
freebil
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2014 7:37 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από freebil »

Παιδια καλησπέρα. Γνωριζει κανεις αν η εκπαιδευση και οι ασκησεις γινονται με τα αρβυλα ή μπορείς να βαλεις αθλητικα;
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Avatar »

Άρβυλα εννοείται, μόνο η γυμναστική μπορεί να γίνει με αθλητική ενδυμασία
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
freebil
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2014 7:37 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από freebil »

Ευχαριστω για την απαντηση. Γυμναστικη τι εννοεις; Το πρωινο τρεξιμο και τις καμψεις, ελξεις κλπ;
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Soap »

Ναι αυτό εννοεί αλλά μη το θεωρείς κι απίθανο να σας πουν να φορέσετε άρβυλο και παραλλαγή... Εμείς στο Τ/ΠΕΝ τρέχαμε με αρβυλάκι, παραλλαγή και κοντομάνικο μπλουζάκι παραλλαγής από πάνω
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Soap »

Αν εννοείς τη βασική εκπαίδευση ώστε να πάρεις το πράσινο μπερέ (κοινώς Τ/ΠΕΝ) συνήθως 3 εβδομάδες, σπανίως αλλά ΠΟΛΥ σπανίως όμως μπορεί να διαρκέσει και 4 αντί για 3 εβδομάδες
Αγγελος

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Αγγελος »

Ειμαι 15. Μεχρι να δηλωσω για Ε. Δ. (ΛΟ. Κ./Λ. Ο. Κ.) θα εχω παρει μαυρη ζωνη στο παγκρατιον. Παιρνω 25-30 καμψεις 30+κοιλιακους.50% ταχυτητα τρεξιμο αντεχω πολυ ωρα και κανω πεζοπορεια/τεξιμο στο βουνο (Ολυμπος) απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου... Και συνεχιζω να γινομαι καλυτερος. Κανω για ΛΟΚ ;
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από samloxias »

Καλός είσαι μήν ανησυχείς, συνέχισε
Άβαταρ μέλους
RyderSku
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 1:15 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από RyderSku »

Εγω φιλε βγαζω 20 ελξεις ανοιχτες και με λαμα στο χερι.
Λοκατζής

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Λοκατζής »

Καλησπέρα

Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει κανείς να υπηρετήσει στις ΕΔ ως Λοκατζής έχω ακούσει ότι η εκπαίδευση τους είναι αρκετά απαιτητική και πως ο κύριος σκοπός της είναι να κάνει σκληρούς μαχητές (όποιος γνωρίζει λεπτομέρειες ας μου τις πει).

Πόσο διαρκεί η εκπαίδευση των Λοκατζήδων στο ΚΕΑΠ και μετά πως συνεχίζουν την εκπαίδευση τους μέχρι την ήμερα της απόλυσης γιατί έχω ακούσει πως στις ΕΔ μέχρι και την τελευταία μέρα της απόλυσης σου κάνεις ασκήσεις, αγκαρίες κτλπ.

Τι γνώσεις αποκτά ένας Λοκατζής σε σχέση πάντα με τον ορεινό αγώνα αλλά και όχι μόνο;

Είναι αλήθεια πως οι Λοκατζήδες κάνουν ειδική εκπαίδευση στο πώς να αντιστέκονται σε μια ανάκριση από τον εχθρό;

Τι ειδικότητες υπάρχουν και πόσο χρόνο χρειάζεται για να τις αποκτήσεις;

Οι Λοκατζήδες αν δεν κάνω λάθος χωρίζονται σε ομάδες 8-10 άτομα. Οι ομάδες αυτές κάνουν διάφορες ασκήσεις πάνω στο βουνό όπως για παράδειγμα περιπολίες, διαβίωση, καταρρίχηση-αναρρίχηση κτπλ;

Τα μέσα που χρησιμοποιούνται για την μεταφορά τους από το κέντρο στο σημείο εμπλοκής είναι Επίγεια η χρησιμοποιούν και πτητικά μέσα;

Αυτά

Ελπίζω να μην σας κούρασα

rambo

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από rambo »

Στην θητεια στις ειδικές δυνάμεις κάνουν ανταρτοπολεμο;
rambo

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από rambo »

Ξερει κανενας;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σαν έφεδρος εάν είσαι τυχερός πλέον μπορεί και να προλάβεις αντάρτη. Εάν όχι τότε απλά μαθαίνεις κάποια σχετικά αντικείμενα κυρίως σε θεωρητικό επίπεδο.
rambo

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από rambo »

Γιατι να μην προλαβω; Και τη ακριβως θα μαθω?

Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από samloxias »

D.Y.K έγραψε:Σαν έφεδρος εάν είσαι τυχερός πλέον μπορεί και να προλάβεις αντάρτη. Εάν όχι τότε απλά μαθαίνεις κάποια σχετικά αντικείμενα κυρίως σε θεωρητικό επίπεδο.


Δέν το κατάλαβα καλλά αυτό το εάν είσαι πλέον τυχερός; Εικόνα Δηλαδή ποιός κάνει τώρα τέτοια DYK; Για πές μας.
Kάποτε δέν χρειαζότανε να είσαι κάν λοκ!Εικόνα
f_awesome

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από f_awesome »

Ειμαι γιωτας αμα δεν κανω την 50αρα; Θεωρω οτι δεν σου προσφερει εκπαιδευση αλλα μονο σακατεμα... Χιλιες φορες να περναγες περισσοτερες φορες τον στοιβο μαχης πχ. Τι αποψη εχετε;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες