ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης 94Γ/575ΤΠΝ

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Γιάννης 94Γ/575ΤΠΝ »

Από που και ως που από πλευράς δυσκολίας οι Πεζοναύτες είναι το πιο εύκολο σώμα στις ΕΔ του Στρατού Ξηράς;

Οι ασκήσεις είναι ίδιες, εκτός από τις πτώσεις σου αλεξιπτωτιστές, αλλά βέβαια και οι αυτοί δεν κάνουν αποβάσεις. (αν δεν τις έχεις ζήσει δεν τις καταλαβαίνεις!)

Σε κάθε περίπτωση στις περισσότερες διασυμαχικές ασκήσεις του ΝΑΤΟ στέλνουν Πεζοναύτες, φαντάζομαι αυτό κάτι σημαίνει.

Anonymous

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Και κατι τελευταιο... Απο αποψη μαχητικής αξιας ποιοι ειναι ανώτεροι; ΛΟΚ ή Πεζοναύτες; Εαν μμω πεζοναυτης τον Μαιο που θα παρουσιάστω; Βόλο ή Αυλώνα ή Μ. Πεύκο;(ειχα δηλώσει πεζοναύτης στο περιοδεύον το 2004)
Άβαταρ μέλους
paris1810
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2009 7:43 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από paris1810 »

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ έγραψε: Και κατι τελευταιο... Απο αποψη μαχητικής αξιας ποιοι ειναι ανώτεροι; ΛΟΚ ή Πεζοναύτες; Εαν μμω πεζοναυτης τον Μαιο που θα παρουσιάστω; Βόλο ή Αυλώνα ή Μ. Πεύκο;(ειχα δηλώσει πεζοναύτης στο περιοδεύον το 2004)
Οχι, δε παιζει τιποτα τετοιο. Τους Πεζοναυτες πηγαν να τους βγαλουν εκτος Ειδ. Δυναμεων λογω. Καλου στον εγκεφαλο. Αφου γουσταρεις να φορεσεις τον τιμημενο πρασινο μπερε, χωρις σκεψη και φοβο, καντο! Οταν ειχα παρουσιαστει στους Πεζοναυτες το Μαιο του '08, με ειχαν καλεσει στο 505 Τ Π/Ν στο Βολο. Τωρα ακουσα ομως οτι σταδιακα το 505 Τ Π/Ν το μετατρεπουν απο Κεντρο Εκπαιδευσης σε κανονικο Ταγμα Κρουσεως (οπως τα 521 Τ Π/Ν και 575 Τ Π/Ν), οποτε ειναι πιθανο να παρουσιαστεις και Μ. Πευκο (οπως γινοταν παλια). Τωρα οσο αφορα το ποιοι ειναι πιο μαχιμοι, Καταδρομεις η' Πεζοναυτες, αυτο ειναι λιγο δυσκολο να το πεις με σιγουρια καθως, οπως γραφω και λιγο πιο πανω, εχουν διαφορετικο ρολο/φιλοσοφια/αποστολη.
ohhh nooo

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ohhh nooo »

Μετάνοιωσα που δεν δήλωσα πεζοναυτής, γιατι ακουσα Οτι στην Αυλώνα είναι γαμάτα. Δυστηχώς πήγα καταδρομέας είμαι στην Β΄ Μοιρα στην Ναουσα και έχει τρέξιμο...

Πεζοναυτης !

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Πεζοναυτης ! »

Μην στενοχωριέσαι καλά είσαι στη Β' ΜΚ. Η Αυλώνα έχει αρκετό τρέξιμο, εκπαίδευση, εμπλοκή και αναβολή. Έχω υπηρετήσει στο 575 και ξέρω τί λέω. Απολύομαι 18 Μαρτίου.

Θαρσείν Χρή Παντού και Πάντα...
Γιαννης

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Γιαννης »

Γεια σας μαγκες θελω να καταταγω η στους πεζοναυτες η στους καταδρομεις που μου νομιζετε οτι ειναι πιο καλα
peter1992
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από peter1992 »

Απο πλευρας εκπαιδευσης Καλυτερα λοκ αλλα αν εννοεις πιο χαλαρα πεζοναυτες απο οτι λένε

kwstas

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από kwstas »

Καλησπερα παιδια, ειχα δηλωσει αρχικα για πεζοναυτης, αλλα μετα απο όριμη σκεψει αποφάσισα, μεσα στον αυλωνα να δηλώσω καταδρομέας για λόγους αποστασης απο την οικία μου δηλαδη με μια επιδίωξη για μετάφεση στην Δράμα. Αν και αυτο το ενδεχόμενο ηταν 50-50, αλλα μετά απο όσα διαβασα για την εκπαίδευση των πεζοναυτων, θα ελεγα οτι δεν εμεινα και τοσο ενθουσιασμενος. Και η ερώτηση είναι: Αξίζει να το κανω ή οχι;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kwstas έγραψε:Καλησπερα παιδια, ειχα δηλωσει αρχικα για πεζοναυτης, αλλα μετα απο όριμη σκεψει αποφάσισα, μεσα στον αυλωνα να δηλώσω καταδρομέας για λόγους αποστασης απο την οικία μου δηλαδη με μια επιδίωξη για μετάφεση στην Δράμα. Αν και αυτο το ενδεχόμενο ηταν 50-50, αλλα μετά απο όσα διαβασα για την εκπαίδευση των πεζοναυτων, θα ελεγα οτι δεν εμεινα και τοσο ενθουσιασμενος. Και η ερώτηση είναι: Αξίζει να το κανω ή οχι;
Αξιζει να μην Πας Δραμα. Πανε Βερροια πανε οπου αλλου θες. Και στο διαολο να πας που λεει ο λογος καλυτερα θα ειναι!
kwstas

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από kwstas »

Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kwstas έγραψε: Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

Ρε στραβαδι! Δες το ονομα μου Δες το συνθηματακι απο κατω απο το ποστ 10τη Μοιρα Αμφιβιων λεει οχι 5η... Δεν εχω παει και ουτε θελω να παω Να πατε εσεις στο βασιλειο του πονου. Οταν ημουν μεσα ηταν για λυπηση παντως Η παροιμια που λεει η Δραμα ειναι ΔΡΑΜΑ δεν εχει βγει τσαμπα. Αν εχεις τα κοτσια πηγαινε να το διαπιστωσεις

kwstas

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από kwstas »

Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kwstas έγραψε: Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

Κοιτα τον ψαρακα... Ακομη δεν εβαλε παραλαγη και σπαζετε! Σπαστηκες νεο; ΚΟΨΟΥ! Εγω δεν συφιλιασα, ουτε τρελαθηκα. Εγω πηγα κομμαντο, ειδα, τραβηξα οτι τραβηξα, ακουσα και ιστοριες απο δικα μου ατομακια και συμβουλευω εσας.

Εσυ παλι προσεχε τι ευχεσαι γιατι μπορει και να σου ερθειΕικόνα

kwstas

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από kwstas »

Να σπαστω; Χαχαχα γιατι να σπαστω αντεχω τις χαζομαρες των αλλων. Το τι θα παθει ο καθενας ειναι επιλογη του ετσι; Εγω λεω να επιλέξω τα δυσκολα γιατι ετσι το γουσταρω... Και ο θεος βοηθως. ΣΩΣΤΟΣ Η ΟΧΙ ;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης