Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
tourkofagos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 30, 2015 2:35 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από tourkofagos »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου... Επειδη τις δυνατοτητες μου τις ξερω πλεον καλα (25 χρονων γαιδαρος ειμαι), τα αλεξιπτωτα ειναι η μονη μοναδα που δεν θα τα καταφερω, οχι οτι εχουν πιο σκληρη εκπαιδευση απο τους αλλους -ισα ισα εχουν και πιο πολλες μερες εξω- αλλα επειδη εχω θεμα με τα υψη...
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από samloxias »

tourkofagos έγραψε:Ευχαριστω πολυ φιλε μου... Επειδη τις δυνατοτητες μου τις ξερω πλεον καλα (25 χρονων γαιδαρος ειμαι), τα αλεξιπτωτα ειναι η μονη μοναδα που δεν θα τα καταφερω, οχι οτι εχουν πιο σκληρη εκπαιδευση απο τους αλλους -ισα ισα εχουν και πιο πολλες μερες εξω- αλλα επειδη εχω θεμα με τα υψη...


Μήν φοβάστε όλα είναι σχετικά.Εικόνα
michaliskou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 15, 2014 11:55 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από michaliskou »

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια. Σαν φανταρος και εγω ενω δηλωσα απο την αρχη ειδικες δυναμεις για την στ εσσο του 15 με στειλανε τθ στον αυλωνα ππερασα τα αθληματα και δηλωσα πζν στον αυλωνα και το 521 στον βολο. Τελειωνω την βασικη μου και μαθαινω απο το Γες οτι ειμαι για βολο. Φτανω αυλωνα μετα την αδεια και με στελνουν σπαρτη με ειδικοτητα οδηγος αυτοκινητου διαβιβαστης. Αυτες τις μερες αφου ειχα και αδεια παιρνω τηλεφωνο στην ταξιαρχια να ρωτησω τι ακριιβως θα κανουμε εμεις που θ ερθουμε τωρα και μου λενε οτι παω στον 32 λδβ. Τι ειναι αυτο ρε παιδια; Εμεις θα παρουμε κανονικα μπερε; Θα περασουμε πεν με τν επομενη εσσο; Θα ειμαστε λοχο διοικησεως η θα μεινουμε εκει; Ειναι καθολου μαχιμοι ή θα ναι παιδικη χαρα σαν τν σπαρτη; Σας ευχαριστω και περιμενω την απαντηση σας.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από dn24 »

michaliskou έγραψε: Καλησπερα παιδια και καλη χρονια. Σαν φανταρος και εγω ενω δηλωσα απο την αρχη ειδικες δυναμεις για την στ εσσο του 15 με στειλανε τθ στον αυλωνα ππερασα τα αθληματα και δηλωσα πζν στον αυλωνα και το 521 στον βολο. Τελειωνω την βασικη μου και μαθαινω απο το Γες οτι ειμαι για βολο. Φτανω αυλωνα μετα την αδεια και με στελνουν σπαρτη με ειδικοτητα οδηγος αυτοκινητου διαβιβαστης. Αυτες τις μερες αφου ειχα και αδεια παιρνω τηλεφωνο στην ταξιαρχια να ρωτησω τι ακριιβως θα κανουμε εμεις που θ ερθουμε τωρα και μου λενε οτι παω στον 32 λδβ. Τι ειναι αυτο ρε παιδια; Εμεις θα παρουμε κανονικα μπερε; Θα περασουμε πεν με τν επομενη εσσο; Θα ειμαστε λοχο διοικησεως η θα μεινουμε εκει; Ειναι καθολου μαχιμοι ή θα ναι παιδικη χαρα σαν τν σπαρτη; Σας ευχαριστω και περιμενω την απαντηση σας.
Λόχος Διαβιβάσεων στην μονάδα των πεζοναυτών που παρουσιάζεσαι. Οδηγός αυτοκινήτου διαβιβαστής, για αυτό σε στέλνουν και Σπάρτη.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Θανος

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Θανος »

Κανενας απο 99 Ε ΕΣΣΟ 505 τπ/ν υπαρχει; Διαβιβαστης πευκο χαιδαρι 505
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από wolver »

Καλησπερα παιδια τ χρονου εχω σκοπο να παω ειδικες δυναμεις για πεζοναυτης ειμαι απο βολο και πολυτεκνος εχω πιθανοτητες να ερθω βολο; Ή παιζει να με στειλουν και αυλωνα; Ευχαριστω εκ των προτερων!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όπου θέλουν σε στέλνουν. Το ότι είσαι πολύτεκνος δεν παίζει κάποιο ρόλο για το που θα τοποθετηθείς.

Εννοείται πως για να υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις θα πρέπει να είσαι 9μηνος ή 8μηνος. Αυτό υποθέτω ότι το γνωρίζεις ήδη.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από wolver »

Αυτο το γνωριζω ναι απλα αναρωτιομουν αμα γινεται και στις ειδικες δυναμεις να παρεις μεταθεση απο ενα ταγμα σε αλλο μηπως και εγω μπορω να κανω αιτηση για να ερθω βολο. Αν και εχω ακουσει πως πλεον για οικονομια σε πανε πιο κοντα στον τοπο διαμονης σου!
Riz_Stelios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 8:22 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Riz_Stelios »

Πήρα φύλλο πορείας για 521 Τάγμα Πεζοναυτών στο Βόλο. Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται το στρατόπεδο και πως μπορώ να μετακινηθώ εκεί?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από wolver »

Στην νεα ιωνια βρισκεται δεν ειανι ακριβως στον βολο. Οταν φτασεις εαν ρωτησεις τον οποιωδηπωτε θα σου πει πως θα φτασεις εκει! Καλη θητεια να εχεις !
Riz_Stelios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 8:22 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Riz_Stelios »

Στρατόπεδο Γεωργούλα; Από ότι βλέπω στο google earth αυτό είναι μέσα στη πόλη επί της ουσίας.

Ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από wolver »

Αυτο ειναι ναι! Επειδη μενω βολο σ λεω με σιγουρια οτι ενα δρομο κατω περναει αστικο λεωφορειο υπαρχει περιπτωση να περναει και ακριβως μπροστα απο τ στρατοπεδο ;)
Riz_Stelios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 8:22 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Riz_Stelios »

Σε ευχαριστώ πολύ wolver! Τι αστικό, μέχρι το κέντρο του βόλου φαίνεται να ναι κανά 2 χιλιόμετρα. Όσο κάναμε να κατεβούμε από τους θαλάμους στην πύλη της αυλώνας!:D
Θαλασσινός

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Θαλασσινός »

Να σας ρωτησω Μπορείτε να. μου. πειτε με τι εχει. να. κανει η Εκπαίδευση στους πεζοναυτες;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θαλασσινός έγραψε:Να σας ρωτησω Μπορείτε να. Μου. Πειτε με τι εχει. Να. Κανει η Εκπαίδευση στους πεζοναυτες;


Πεζοναύτες: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες