ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Λακωνας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2022 1:44 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Λακωνας »

Καλησπερα παιδια, εψαξα σε πολλες σελιδες του forum και δεν βρηκα κατι. Εμενα λήγει η αναβολη μου σε 20 μερες, απο εκει και υστερα εγω θελω να παω 35μκ στη κυπρο1) Πως μπορω να παω στην 35μκ

2) Επειδη το ονειρο μου ειναι να γινω στρατιωτικος μια μερα με νοαιζει πολυ η μοριοδοτηση αν παω 35μκ θα μετραει σαν να υπηρετησε Ειδ. Δυναμεις στην Ελλαδα; Δηλαδη για να παρω μορια.

Άβαταρ μέλους
SotJake
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2021 8:32 pm
Τοποθεσία: Υποδεκανέας
Ενδιαφέροντα: Μαθηματικά, προγραμματισμός, video games, τραγούδι, κιθάρα
Επάγγελμα: Μαθηματικός
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από SotJake »

1) Δηλώνεις ότι θες να πας ελδυκ και όταν κόβεις την αναβολή σου και όταν έρθει το κλιμάκιο και γενικά όποτε σε ρωτήσουν σχετικά με αυτό και κάποια στιγμή θα έρθει κλιμάκιο ειδικών δυνάμεων για να δηλώσετε συμμετοχή και να περάσετε από αθλήματα. Δηλώνεις και εκεί προτίμηση προφανώς!

2) Ναι

Κώστας

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Κώστας »

Παρουσιαστηκα Δ ΕΣΣΟ τεθωρακισμενα στη Νεα ΣανταΜενω μονιμα Κυπρο εδω και 4 χρονακια

Εχω δηλωσει για ελδυκ

Ξερει κανεις τι παιζει η καμια βοηθεια

miltos99
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 02, 2022 8:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από miltos99 »

Έβαλα να παρουσιαστώ χίο γίνεται να αλλάξω και να πάω ΕΛΔΥΚ;
αεκ21

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από αεκ21 »

Ρε παιδια καλησπερα έχω κανει χειρουργειο ρηξης χιαστου, μπαίνω κύπρο ;

KostantinosKek

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από KostantinosKek »

Καλησπερα, παρουσιαζομαι το Νοεμβριο και θελω πολυ να δηλωσω ελδυκ. Οι γονεις μου ομως εχουν χωρισει απο το 2002, μπορει γι αυτο το λογο να μην με δεχτουν;
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από apricot99 »

KostantinosKek έγραψε: Δευ Οκτ 24, 2022 8:34 pm Καλησπερα, παρουσιαζομαι το Νοεμβριο και θελω πολυ να δηλωσω ελδυκ. Οι γονεις μου ομως εχουν χωρισει απο το 2002, μπορει γι αυτο το λογο να μην με δεχτουν;
Ρε παιδια καλησπερα έχω κανει χειρουργειο ρηξης χιαστου, μπαίνω κύπρο ;
Στο πρωτο οχι γιατι με χωρισμενους γονεις εχεις (νομιζω κιολας) 9μηνη μειωμηνη θητεια και ΕΛΔΥΚ εαν θυμαμαι καλα δεν πας εαν εισαι για 6μηνη μειωμενη θητεια.

Επισημα τουλαχιστον πας κανονικα ΕΛΔΥΚ (εαν και καποιοι εχουν πει οτι εαν εισαι αοπλος δεν πας) τωρα εαν καποιος εχει προσφατες πληροφοριες εας με διορθωσει.
Manthos2004
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 09, 2023 4:43 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Ενδιαφέρομαι για ΕΛΔΥΚ
Επάγγελμα: Έχω τελειώσει από ΕΠΑΛ ψυκτικός
Επικοινωνία:

Re: ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Manthos2004 »

Καλησπέρα σας, παρουσιαζομαι 24 του μήνα στην Τρίπολη για την αεροπορία και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω πως για ΕΛΔΥΚ. Αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει παρακαλώ πολύ !
Edwwww

Re: ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Edwwww »

ΕΛΔΥΚ έχει μόνο ο στρατός ξηράς.
Επισκέπτης

Re: ΕΛΔΥΚ: Εθελοντική ή υποχρεωτική κατάταξη;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το κλασσικο σεναριο ειναι οντως οτι πας εθελοντικα και θα σε ρωτησουν οταν παρουσιαστεις στο στρατοπεδο, αλλα εχει γινει και σε αλλα παιδια που ξερω να τους εχουν επιλεξει απο την αρχη για ΕΛΔΥΚ (δλδ να τους το λεει στο χαρτι καταταξης σαν κι εσενα). Δεν προέκυψε δηλαδη επειδη επρεπε η εκανες κατι εσυ. Γενικα οσοι πανε ΕΛΔΥΚ απο οσο ξερω Θηβα παρουσιαζονται για βασικη εκπαιδευση και μετα τους στελνουν Κυπρο.
[/quote]


μπορούν να σε κόψουν στην εκπαίδευση στην θυβα?


Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Πέμ Ιουν 15, 2023 12:32 pm.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες