ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Devilangel »

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, αν έχεις πάρει αναβολή για ψυχολογικούς λόγους Μπορεις να υπηρετήσεις ΕΛΔΥΚ;

Πχ ετήσια ή διετές αναβολή για ψυχολογικούς λόγους.

Μίλησα με στρατολογια και μου είπαν ότι λογικά γίνεται επειδή δεν έχει οριστεί το " Ι" (Γιώτα).

Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος από προσωπικη εμπειρία ή από κάποιον κοντινό του ανθρωπο ας απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ!

Γιαν

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Γιαν »

Καλησπερα,Ειμαι κατανεμημενος στο πολεμικο ναυτικο, ομως θελω να παω ελλδυκ. Πρεπει να στειλω μια υπευθυνη δηλωση, ωστε να γινει δεκτο το αιτημα μου για μεταφορα προς πεζικο σωμα. Τι θα ηταν καλο να γραψω ωστε να με δεχτουν 100%, να παω πεζικο και επειτα να παω ελλδυκ.

Ευχαριστω πολυ

kos13k
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 10, 2021 3:30 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από kos13k »

Να ρωτησω ελδυκ δεχονται 8μηνους; Επισης δεν εχω κανει τα χαρτια μου ακομα για μειωμενη .
kos13k
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 10, 2021 3:30 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από kos13k »

Επισης μπορεις να πας εθελοντης στην ελδυκ μονο οταν περασεις απο βασικη εκπαιδευση στις επιτροπες η και κατα την διαρκεια της θητειας σου ;
Παύλος

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Παύλος »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.'Εκοψα την αναβολή μου σήμερα που είχα λόγω σπουδών αλλά δεν υπήρχε κάπου να δηλώσω αν θέλω να υπήρετήσω ΕΛΔΥΚ, ούτε κάποιο βιογραφικό, μόνο μια βεβαιώση απο την σχολή που ήταν απαραίτητη;
Σε ποιό στάδιο γίνεται αυτό ξέρουμε;
Ευχαριστώ.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Παύλος έγραψε:Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.'Εκοψα την αναβολή μου σήμερα που είχα λόγω σπουδών αλλά δεν υπήρχε κάπου να δηλώσω αν θέλω να υπήρετήσω ΕΛΔΥΚ, ούτε κάποιο βιογραφικό, μόνο μια βεβαιώση απο την σχολή που ήταν απαραίτητη;
Σε ποιό στάδιο γίνεται αυτό ξέρουμε;
Ευχαριστώ.

Θα σε καλέσουν να καταταγείς με τη Β ΕΣΣΟ. Δηλαδή το Μάρτιο.

Μπες στο parousiasi.army.gr για να δηλώσεις αυτό που θες

Τζώρτζης

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Τζώρτζης »

Καλησπέρα φίλε, τελικά κατάφερες να πας ελδυκ; Είμαι στη ακριβώς στην ίδια φάση τώρα και εγώ. Παρουσιαζομαι την Τρίτη στο πεύκο. Αν τα κατάφερες σε παρακαλώ πολύ πες μου πως. Ίσως αν πω πρώτη μέρα δεν θέλω ειδικές δυνάμεις και με στείλουν σε κάνα Έβρο και μετά από εκεί να περάσει κλιμάκιο της Ελδυκ. Θα εκτιμούσα κάποια απάντηση σύντομα γιατί με πιέζει πολύ ο χρόνος. Ευχαριστώ πολύ.

Guest

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα παιδιά έχω α καταγωγή από Αλβανία και άκουσα ότι στην Κύπρο πλέον δεν περνούν Αλβανούς ισχύει κάτι τέτοιο ;

Dimitristaf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 6:59 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Dimitristaf »

Καλησπερα παιδιά, περασα τα αθλήματα για Ειδικές δυναμεις με πρωτη επιλογήΣτο χαρτι μετάθεσης που γραφει επιλεχθηκε ελδυκ και συγκεκριμένα ελδυκ3/1

Αυτο σημαίνει οτι με πήραν;

Dimitristaf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 6:59 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Dimitristaf »

Dimitristaf έγραψε:Καλησπερα παιδιά, περασα τα αθλήματα για Ειδικές δυναμεις με πρωτη επιλογή 35ΜΚΣτο χαρτι μετάθεσης που γραφει επιλεχθηκε ελδυκ και συγκεκριμένα ελδυκ3/1

Αυτο σημαίνει οτι με πήραν;

Dimitristaf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 6:59 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Dimitristaf »

Ισχύει φιλε μου, και ειδικά ειδικές δυνάμεις
Houdini
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 8:00 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Houdini »

Πλέον στην ΕΛΔΥΚ δέχονται και άτυπα 6μηνους.
nikosman94
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 03, 2022 8:22 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από nikosman94 »

Γεια σας, εμείς που είμαστε Β' ΕΣΣΟ (8 Μαρτίου) και πάμε Θήβα ώστε φύγουμε για ΕΛΔΥΚ Κύπρο δικαιούμαστε άδεια το Πάσχα; Ρωτάω γιατι μπαίνουμε 4 Απριλίου Θήβα από την άδεια ορκομωσιας μας και μου φαίνονται λίγες οι μέρες για να ξανά πάρουμε άδεια το Πάσχα
Λακωνας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2022 1:44 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Λακωνας »

Καλησπερα παιδια, εψαξα σε πολλες σελιδες του forum και δεν βρηκα κατι. Εμενα λήγει η αναβολη μου σε 20 μερες, απο εκει και υστερα εγω θελω να παω 35μκ στη κυπρο1) Πως μπορω να παω στην 35μκ

2) Επειδη το ονειρο μου ειναι να γινω στρατιωτικος μια μερα με νοαιζει πολυ η μοριοδοτηση αν παω 35μκ θα μετραει σαν να υπηρετησε Ειδ. Δυναμεις στην Ελλαδα; Δηλαδη για να παρω μορια.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες