ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΥΕΑ. ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΛΔΥΚ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ; ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Anonymous

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά μόλις τελείωσα το Λυκείο και σκέφτομαι να καταχθώ πριν τις σπουδές μου, το πρόβλημα ειναι πως δν ξέρω πολλά πράγματα απο τον στρατό και απο βύσμα δεν παιζει τίποτα.. τι πρεπει να κάνω γαι να εχω πιθανότηττες να υπηρετήσω στην Κύπρο.. Υπάρχει σημαντικός λογος που το θέλω.. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων γαι το χρόνο και τις απαντήσεις σας..

stergios
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 12:03 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από stergios »

Ξέρει κανεις να μου πει ποια είναι τα κριτήρια για να πάω για ΕΛΔΥΚ!!

Καλησπερα σε όλους!!
Πολύ καλό φόρουμ!!
Ειμαι σε διλλημα και δεν μπορω να αποφασισω!!
Μπορει καποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από yandr »

Δεν υπάρχουν ιδιαίτερα κριτήρια. Αν δηλώσεις λογικά θα σε πάρουν

stergios
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 12:03 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από stergios »

yandr έγραψε: Δεν υπάρχουν ιδιαίτερα κριτήρια.

Αν δηλώσεις λογικά θα σε πάρουν



Ρωτάω γιατί θα ηθελα να παω Κύπρο, αλλα έχω υπερμετρωπια με 3 βαθμούς!! Η οπτική μου οξύτητα είναι τέλεια 10/10, και στα δύο μάτια, συμφωνα με τον οφθαλμιατρο!!

Ποσος είναι ο μισθός και αλλάζει απο περιοχη σε περιοχη στη Κυπρο; Αλλο στη Λαρνακα και αλλο στη Λευκωσία;
Anonymous

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Σχετικά με το θέμα ΕΛΔΥΚ, θέλω να ρωτήσω, τι προϋποθέσεις πρέπει να πληρεί κάποιος για να πάει; ξέρω ότι πρέπει να είσαι κάτω από 25, εγώ αν μπω με την Γ ΕΣΣΟ '09 (όπως υπολογίζω), θα είμαι 24 , αλλά μέχρι να τελειώσω θα είμαι 25, μήπως αυτό με αποκλείει ;
Θέλει βύσμα ;
Γιατί, όπως διαβάζω εδώ, πολλοί που ήθελαν να πάνε δεν τους πήραν, ενώ κάποιους άλλους τους πήραν με το ζόρι; μήπως απλά δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις ;
Και τι σημαίνει "είχαν ένδειξη"; ... (είμαι άσχετος με τα της θητείαςΕικόνα), αυτή η ένδειξη δεν προκύπτει και με το αν δήλωσε κανείς εθελοντής γιά ΕΛΔΥΚ; Θα μου πεις στρατός είναι αυτός, δεν υπάρχει λογική... Εικόνα
Και γενικότερα επειδή με ενδειαφέρει να πάω, υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω γι 'αυτό ;
Αυτά τα ολίγα είχα να ρωτήσω... Εικόνα thanx

Anonymous

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε μαγκες, τοσες φορες το ειπαμε. ΑΝ δηλωσεις εθελοντης, οπως εκανα, κατα 90% σε παιρνουν στο νησι. Οι προυποθεσεις δν ειναι τπτ απολυτως το τραγικο, αρκει να μην εισαι Ι3 απο οτι θυμαμαι αοπλο κλπ. Η Κυπρος θεωρειται παραμεθοριος, ελεος, αυτονοητο ειναι. Αρα δεν χρειαζεται να το < < Δηλωσεις σαν παραμεθωριο> > , πρωτη φορα το ακουω αυτο. Οσο για αδειες κ εισητηρια, διαβαστε ενα προηγουμενο μνμα μου εδω πιο πισω, μη πνιγεστε αδικα. Αυτα
Anonymous

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σε όλους,

Υπάρχουν κάποιες σειρές που πάνε έτσι και αλλιώς Κύπρο... Γιατί έχω ακούσει ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Ξέρετε ποίον μήνα αυτοί που παρουσιάζονται πάνε Κύπρο. Γιατί εγώ παρουσιάζομαι Αύγουστο και δεν θέλω να πάω Κύπρο...

Ευχαριστώ πολύ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

πειραιωτης έγραψε:στελνουν 9μηνιτες κυπρο;


Ναι παίρνουν και 9μηνίτες.
...
Anonymous

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

πειραιωτης έγραψε: στελνουν 9μηνιτες κυπρο;


ναι φιλε μου στελνουν, αν κ ακουγα οτι θα σταματησει αυτο.
...
Fantarina
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 08, 2010 5:46 pm
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Fantarina »

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν στην Κυπρο παει καποιος που κανει 8μηνη 8ητεια κ οχι 9μηνη... Αν εχει κανει τα χαρτια του για μειωμενη ενω εχει ηδη δηλωσει ΕΛΔΥΚ πηγαινει κυπρο; Κ αν αλλαξει γνωμη στην πορεια τι γινεται;
ΠΑΝΟΣ

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ »

Μηπως ξερει κανενας... Εγω που ειμαι προστατης μπορω να δηλωσω για κυπρο;8μηνιτης ειμαι
ΠΑΝΟΣ

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ »

Παιδια καλησπερα... Ξερει κανεις να μου πει για κυπρο που θελω... ; Επειδη ειμαι 8μηνιτης μπορω να παω;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες