Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Στονεοπου

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Στονεοπου »

Τι 2μιλια ρε σε 7 λεπτά; Πάτε καλά; Έχετε τρέξει ποτε σας;1μιλι είναι σε 7.30 και μετά από 2 βδομάδες πρέπει να το βγάλεις σε 7.00 όλα υπάρχουν στην σελίδα του στρατού.
2η μαλ

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 2η μαλ »

2 μίλια είναι σε χρόνο χρόνο 16'36" και μετά την βασική εκπαίδευση 3 εβδομάδων είναι 1 μίλι σε 7'00"
Στονεοπου

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Στονεοπου »

Δεν παίζει αυτό που λες σταματά να παραπληροφορεις τον κόσμο. Στο site του στρατού έχει ακριβώς τα όρια στα αθλήματα. Που τα ακούτε αυτά και τα πιστεύετε; Πραγματικά κάτι γιώταδες σαν εσένα χαλάνε την πιάτσα. Θα είσαι η αιτία που θα παρατήσω το φόρουμ για τις παπάδες που λες
Στονεοπου

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Στονεοπου »

Τελικα ισχυει το 2 μιλια αλλα σε 15 λεπτα περιπου.
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

Μάγκες 2 μίλια σε 17' πέριπου,40 κάμψεις,50 κοιλιακούς,6 έλξεις. Αυτά για να μπείτε σβέα. Εγώ προσωπικά αυτά έδωσα. Στο κέντρο κάνετε όσες επαναλήψεις μπορείτε γιατί είναι πολλά τα βύσματα.
Αντώνης

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Αντώνης »

Παρουσιαζομαι στο Μεγαλο Πευκο 20/9, με απωτερο στοχο τα αλεξιπτωτα.Υποθετικα παντα, μπορει να μου πει καποιος ποτε θα μπω &ποτε θα τελειωσω σβεα; Θεωρωντας υποθετικα οτι ολα θα πανε καλα σε αθληματα και λοιπες δοκιμασιες. Αναμενω απαντηση απο καποιον που να γνωριζει.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Νέος

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Νέος »

Παιδιά το 2μιλο παλούκι πάντως... Γενικά δεν έχω θέμα με το τρέξιμο αλλά πήγα να το δοκιμάσω και σε στίβο.. όταν είσαι στην δεύτερη στροφή και θες άλλες 6 είναι μη πω τι... πριν κάνα χρόνο έβγαζα με τα Adidas run τα 5χλμ σε 23 λεπτά αλλά σε στίβο που είναι σβούρες πραγματικά κόβονται τα πόδια και οι ανάσες... πόσο υπολογίζεται το 400αρι σε χρόνο εσείς;
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

4 βδομάδες κέντρο και την τέταρτη βδομάδα την παρασκευή ορκίζεσαι και παίρνεις άδεια 10 μέρες και μετά πας Μαλ. Περνάς πεν αμέσως αν δεν έχει ειδικότητα μάγειρα, οδηγου (που θα πας πρώτα σπάρτη και θα περάσεις πεν με την επόμενη σειρά) γύρω στις 4 βδομάδες και μετά ειδικότητα εκτός αν έχεις τις πάνω και μετά σβέα. Η δικιά σας σειρά περνάει συνήθως σβέα το χειμώνα οπότε θα φάτε στάξιμο από την 350 που περνάει τώρα
Αντώνης

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Αντώνης »

Φιλε teooyk σε ευχαριστω πολυ.Κατι τελευταιο. Τον πρασινο τον παιρνω στην ορκωμοσια του Πευκου ή μετα στα Αλεξιπτωτα?

Ευχαριστω και παλι

Νέος

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Νέος »

Τον μπερε τον παιρεις στο ΣΠΕΝ
commando

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από commando »

Αν κοπεις αλεξιπτωτα τι γινεται; Εγω θελω ή αλεξιπτωτα ή απλος τιποτα αλλο. Μπορω να παρω μεταθεση μετα απο το κεντρο που θα ειμαι;
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

Αντώνης έγραψε:Φιλε teooyk σε ευχαριστω πολυ.Κατι τελευταιο. Τον πρασινο τον παιρνω στην ορκωμοσια του Πευκου ή μετα στα Αλεξιπτωτα;

Ευχαριστω και παλι

στο πεύκο θα τον πάρεις αν έχεις ειδικότητα χελίστας και νοσοκόμος δηλαδή μετά που θα είσαι νεοσύλλεκτος και θα ορκιστείς το φύλο πορείας θα γράφει πέυκο. Αλλίως στη Μαλ όταν θα περάσεις πεν.

Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Παιδια καλησπερα χρειάζομαι οπωσδήποτε την βοήθεια σας. Αν μείνω στο πευκο γιατι εχω μια " βοηθεια"..1. Αξιζει να μεινω κατα την διαρκεια της θητειας μου?.2 Εγω δεν πρεπει να δηλωσω ειδικοτητα?.3 Εγω θα κανω φιλους γιατι φανταζομαι η σειρα μου θα παει στις μοναδες και εγω θα μεινω μεσα... 4 Πω ειναι οι συνθηκες ; Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει γρηγορα γιατι πρεπει να δωσω απαντηση... Σας ευχαριστω αναμενω απαντησεις...
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

GREEKDIVER έγραψε:Παιδια καλησπερα χρειάζομαι οπωσδήποτε την βοήθεια σας. Αν μείνω στο πευκο γιατι εχω μια " βοηθεια".1. Αξιζει να μεινω κατα την διαρκεια της θητειας μου; .2 Εγω δεν πρεπει να δηλωσω ειδικοτητα; .3 Εγω θα κανω φιλους γιατι φανταζομαι η σειρα μου θα παει στις μοναδες και εγω θα μεινω μεσα...4 Πω ειναι οι συνθηκες ; Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει γρηγορα γιατι πρεπει να δωσω απαντηση... Σας ευχαριστω αναμενω απαντησεις...


1. Αν εννοείς να βαλεις βύσμα για να μείνεις στο ΚΕΕΔ, όχι γιατί είναι κέντρο, άρα πολύ αγγαρεία.
2. Ειδικότητα δεν δηλώνεις, σου κάνει έκπληξη το ΓΕς, εκτός και αν έχεις βύσμα και τα έχετε κανονίσει αλλιώς...
3. Αν έχεις φίλους στη ζωή σου σαν πολίτης, θα έχεις και μέσα.
4. Όπως είπα και πιο πάνω είναι κέντρο, άρα τρέξιμο μπόλικο και αν είσαι μέσα όταν μπει η επόμενη σειρά από την δική σου θα μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που έβαλες βύσμα να μείνεις στο ΚΕΕΔ.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Κουρσαρε σε ευχαριστω πολυ... Και εγω αυτο πιστευω τι να κανω οταν δεν θα εχω την σειρα μου... Ουσιαστικα παλι απο την αρχη... Επομενως συμφωνεις για αμφιβιους και οπου με στειλουν... ;
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες