Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dr_Michael
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 19, 2002 6:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Dr_Michael »

Υπάρχει μονάδα αμφίβιοι καταδρομείς σωστά; Και δεν είναι τα ΜΥΚ αυτά. Σωστά;

Πρέπει να καταταγώ ναυτικό για να δηλώσω μετά για αμφίβιος ή μπορώ και αν παρουσιαστώ στρατό ξηράς να πάω εκεί;

Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Όντως οι Μονάδες Υποβρυχίων Καταστροφών ανήκουν στο ναυτικό, ωστόσο το πρωταρχικό ερώτημα είναι εάν δέχονται απλούς κληρωτούς ή αν έχουν γίνει εξολοκλήρου επαγγελματικές.

Οι μετατάξεις δεν είναι ασυνήθιστες και σίγουρα όχι αδύνατες, όμως αυτό που θα πρέπει να ρωτήσεις αρχικά είναι αν θα σε δεχθούν στη ΜΥΚ.΄

Επίσης έχεις ήδη δηλωθεί κατά το περιοδέυων σε ποιον κλάδο θα υπηρετήσεις, οπότε μόνο με βύσμα αλλάζει αυτό ή από τύχη.

Dr_Michael
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 19, 2002 6:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Dr_Michael »

Ενδιαφέρομαι όπως δήλωσα παραπάνω για αμφίβιος καταδρομέας και όχι για ΜΥΚ! Έχω πιθανότητες; Αν καταταγώ στρατό ξηράς, μπορώ να ζητήσω να πάω εκεί; Ή έστω πεζοναύτης;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από yandr »

Σχετικά με το ερώτημα του Dr_Michael, επικοινώνησα με το Α' Στρατολογικό Γραφείο Αθηνών και η απάντηση που έλαβα ήταν η ακόλουθη

Σας γνωρίζουμε οτι είναι δυνατόν να υποβάλλετε αίτηση για το λόγο αυτό στο Κέντρο Κατάταξης απο τη στιγμή που θα καταταγείτε.

Η λιτή αυτή απάντηση μου έλυσε την απορία γιατί δεν αναζητάτε λύσεις στις Στρατολογικές Διευθύνσεις της περιοχή σας. προφανώς οι άνθρωποι δυσκολεύονται να δώσουν πλήρεις απαντήσεις

Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Οι καταδρομείς χωρίζονται σε αμφίβιους και ορεινούς. Σωστά; Μπορώ να επιλέξω σε ποιο από τα 2 θα πάω;

...
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

gnorizi kanis pos ginete i epilogi twn amfiviwn; k an iparxi i diavolovdomada opos stin dik;

Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

οχι μεγαλε δεν υπαρχει διαβολοβδομαδα στους αμφιβιους. η επιλογη γινεται μετα το περας της βασικης εκπαιδευσης στο κεντρο.
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

παιδια ηρμια!! οι αμφιβιοι κατατασονται στο στρατο ξηρας τουτεστιν καμια σχεση με ΜΥΚ-ΟΥΚ-ΔΙΑΒΟΛΟΒΔΟΜΑΔΑ(πολεμικο ναυτικο) και τετοια. αν εχεις δηλωσει ειδικες δυναμεις τοτε μετα την βασικη εκπαιδευση ξεδιαλεγονται αμφιβιοι, ορεινοι, πεζοναυτες, αλεξιπτωτιστες αν οχι τοτε στο κεντρο που θα παρουσιαστεις θα εχεις το νου σου γιατι ερχονται και απο τις Ε. Δ. και ζητανε ποιοι στρατευσιμοι επιθυμουν να καταταγουν στις Ε. Δ και μετα απο κατι εξετασεις τισ πλακας μετατιθενται στο κεντρο των ειδικων δυναμεων
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια για να μην κουραζεστε αλλο η ΜΥΚ δεν παιρνει πια στρατευσιμους μονο μονιμους απο τον Μαρτιο του 2004 τελος επομενως. Ουδεις δεν παει πια ουτε φανταροι καταδρομεις που πηγαιναν καποτε ουτε κανεις... Φιλια βατραχος
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 23 ΤΕΛΟΙΟΦΟΙΤΟΣ ΤΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΖΙΚΟ. ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΥΣ ΑΜΦΙΒΙΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΖΙΚΟΥ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ...
honor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:09 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από honor »

an parousiasteis peziko..tha erthoun meta apo ligo kairo k tha sas rotisoun an thelete na pate eidikes dynameis..to poly poly na sas poun na tsimpisete kamia 30 kamseis.

efoson pas sto kentro gia eidikes dynameis (KEED i Rentina) otan vgoun i metatheseis tha deis an pas Amfivios i LOK i otidipote allo...sti dikia mas seira mas peiran entelos tyxaia...egw dilosa gia Amfivios k me peiran LOK.alloi dilosan LOK k tous peiran Amfivious..giauto an exeis kapoio visma k theleis pragmatika na pas valto!pantws na ksereis einai poly zori,giati einai liga ta atoma pou ypiretoun ekei.

elpizw na voithisa
vasilis

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από vasilis »

παιδια εγω εχω δηλωσει αμφιβιους καταδρομεις οταν περασα περιοδευον αλλα αν δεν με βαλουν μπορω να το δηλωσω μετα οταν παω στο στρατοπεδο;
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από eleni sti »

vasilis έγραψε: παιδια εγω εχω δηλωσει αμφιβιους καταδρομεις οταν περασα περιοδευον αλλα αν δεν με βαλουν μπορω να το δηλωσω μετα οταν παω στο στρατοπεδο;


Αν δεν σε παρουν την πρωτη φορα οταν σου στειλουν το σημειωμα καταταξης(που δεν νομιζω να μην σε παρουν)σε οποιο κεντρο και να παρουσιαστεις θα ερθουν απο τις ειδικες δυναμεις να ρωτησουν ποιοι θελουν να πανε οποτε μην αγχωνεσαι Εικόνα
ARGYRIS57
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 29, 2008 7:48 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ARGYRIS57 »

ενδιαφερομαι για αμφιβιους καταδρομεις. εχω ηδη δηλωσει ειδικες δυναμεις στρατου οταν περασα περιοδευων και ηθελα να ρωτησω τι ακριβως πρεπει να κανω και ποτε για να με παρουν στους αμφιβιους και τελος με ποια κριτηρια επιλεγονται. ευχαριστω πολυ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες