Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

GIANNHS έγραψε:Να ρωτήσω; Η Ζ ΜΑΚ δεν παίρνει μόνο μόνιμους παίρνει και απλούς φαντάρους; ΚΑΙ αν τους παίρνει κάνουν κανονική εκπαίδευση και κάνουν και ασκήσεις ή καθαρίζουν πατάτες


Μην περιμένεις να πας Ζ'ΜΑΚ σαν έφεδρος πλέον.

cuervo

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από cuervo »

GIANNHS έγραψε:Να ρωτήσω; Η Ζ ΜΑΚ δεν παίρνει μόνο μόνιμους παίρνει και απλούς φαντάρους; ΚΑΙ αν τους παίρνει κάνουν κανονική εκπαίδευση και κάνουν και ασκήσεις ή καθαρίζουν πατάτες


Η ΖΜΑΚ παίρνει και φαντάρους αλλά μόνο για αγγαρείες.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η ΖΜΑΚ δεν παίρνει φαντάρους πλέον ούτε για αγγαρείες και καλό αν είναι αν δεν έχεις γνώση να μην τοποθετείσαι γιατί παραπληροφορείς τον κόσμο.
ΓΙΑΝΝΗΣ

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Λέω να πάω ι μακ τι πρέπει να κάνω για να πάρω ένα αξίωμα (π. Χ δεκανέας υποδεκανέας λοχίας κλπ) χωρίς να χάνω τις ασκήσεις και την καθημερινή εκπαίδευση σε στίβους μάχης;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το αν θα έχεις ένδειξη για Υποψήφιος Βαθμοφόρος δεν το ορίζεις / επιλέγεις εσύ αλλά το Γενικό Επιτελείο Στρατού φίλε μου.
Λέκκας

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Λέκκας »

να ρωτήσω ποιες μακ στέλνουν εφεδρους σε κανονιοφορο και με ποια κριτήρια επιλέγονται. Πόσο καιρό θα λείπεις και τι ακριβώς κάνεις πάνω σε αυτές ;
Freediver
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2015 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Freediver »

Καλησπέρα, σε λίγο καιρό θα μπω για την 9μηνη θητεία μου καθώς θα κόψω την αναβολή μου. Σκέφτομαι να πάω στους αμφίβιους καταδρομείς μιας και έχω καλή σχέση με το νερό (κολυμβητής, αυτόνομος δύτης, αγώνες ελεύθερης κατάδυσης). Θέλω να μάθω ποια από τις μονάδες των ΜΑΚ θεωρείται η πιο μάχιμη; Τι περιλαμβάνει η καθημερινή εκπαίδευση και εάν περιλαμβάνει και χρήση συσκευών κλειστού κυκλώματος. υ. Γ. Διάβασα παλιότερα ποστ στο φόρουμ αλλά είναι πριν 5-7 χρόνια και θα ήθελα μία εμπεριστατωμένη άποψη, ευχαριστώ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αυτή την στιγμή μία στοιχειώδη παραπάνω μαχιμότητα (μην φανταστείς φυσικά τίποτα ραμπιλίκια κλπ) την έχει η Η' ΜΑΚ στην Μυτιλήνη. Μην ρωτήσεις τίποτα παραπάνω γιατί απάντηση φυσικά δεν θα πάρεις. Θα τα βρεις όλα μόνος σου. Αν θες επεδίωξε να πας με μετάθεση εκεί.

αμφιβιος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από αμφιβιος »

Η θ μακ ειναι μαχιμη με ταχυστο γυρο τυπου ρολογιου που καλυπτει σκοπετα ασκησεις και εξετασεις
αμφιβιος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από αμφιβιος »

Θ μακ εντονη δραστηριοτητα σε γυρο τυπου ρολογιου καλυπτει σκοπετο-ασκησεις-εκπαιδευση-εξετασεις
Θοδωρής

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Θοδωρής »

Καλημέρα στην παρέα! Η ερώτηση μου είναι η εξής: αν κάποιος έχει μυωπία μπορεί να καταταχθεί στις ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα στους αμφίβιους;
Ζαχαριας

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Ζαχαριας »

Παρουσιάζομαι σε λίγες εβδομάδες στη Γ ΜΑΚ (Χίο) για εκπαίδευση, μετα γίνεται να πάρω μετάθεση για Ι ΜΑΚ (Κω);
Δημήτρης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπερα μαγκες μολις ορκιστηκα ηθελα αλεξιπτωτα με στελνουν ομως Ι μακ 5ο ετεθ κω, εκει ειναι μονο αμφιβιοι; Και εκτος αυτου εγω δεν γουσταρω αμφιβιος γινεται ευκολα να φυγω οταν παρουσιαστω εκει σε κατι μερες αμα δεν θελω; Η θα με πηξουνε στην αγγαρεια κτλπ μεχρι να φυγω; Εχω ακουσει οτι μεχρι και Ι αναγκαζεσαι να αλλαξεις για να φυγεις; Καποιος να απαντησει γρηγορα αν μπορει ευχαριστω εκ των προτερων
Δημήτρης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Κανείς ρε μαγκες να μου πει?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης