Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Απο ασκησεις η γ μακ ειναι η καλυτερη ε; Ηταν ο ξαδερφος μου μεχριν πριν 1 μηνα εκει και μου ειπε οτι εκαναν πολλα πραγματα...
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Στη λεσβο ηταν ενας φιλος μου... Μου λεει ηταν απελπιστηκα λιγοι στη μοναδα και ετσι για να βγουν οι υοηρεσιες τους εφευγε ο κωλος
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εγω δοκιμος θα παω οποτε το μονο που με νοιαζει ειναι το μερος και αν κανουν πολλες ασκησεις κλπ...
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Δημητρη και γω ΜΑΚ θελω και προβλεπω να τρωμε πολυ σκοπετο και γενικα Πολυ αγγαρεια γιατι στις ΜΑΚ συνηθιζεται να στελνουν λιγοτερα ατομα
διμος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από διμος »

Ζ"μακ παιδια ειναι ι μονιμοι Αμφιβιοι καταδρομεις και βαση τους ειναι το μεγαλο πευκο
Άβαταρ μέλους
MAK!!
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από MAK!! »

Αν υπαρχει καποια σελιδα με θεμα συγκεκριμενα για την Η'μακ ας γραψει καποιος ενα λινκ... Ευχαριστω!
MASTER

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από MASTER »

Καλημερα μια ερωτειση. Στεις μοναδες ετεθ μπωρουνε να υπειρετησουνε στρατιωτεσ. Και αλλι μια. Στα ετεθ ειναι μονο καταδρομεις η εχει σωμα και οπλο.
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από K.G »

1) ναι στα ΕΤΕΘ (ειδικο τμημα εθνοφυλακης) υπηρετουν εφεδροι καταδρομεις κατα την διαρκεια της θητείας σου.

2) οχι πανε μονο καταδρομεις αφου ειναι μακ εκει.
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από K.G »

Σχετικα με αυτες τις ερωτησεις θα σου πω κατα προσεγγιση απο οσα ξερω απο φιλους και οτι εχω διαβασει εδω γιατι και εγω νοεμβριο παρουσιαζομε:

1) Στα ΕΤΕΘ (αμφιβιοι καταδρομεις), κανουν λιγο πολυ οτι κανουν και οι ορεινοι καταδρομεις και οι αλεξιπτωτιστες εκτος φυσικα απο τις πτωσεις που κανουν μονο οι τελευταίοι. Γενικα η εκπαιδευση ειναι κοινη για ολους του καταδρομεις απλα η καθε μοναδα εκπαιδευετε και εξειδικευετε στο δικο της περιβαλλον (π. Χ αμφιβιοι=θαλασσα, λοκ=βουνό). Φυσικα αλλαζουν καποια πραγματα και ως προς τον ρόλο τους δηλαδη οι αμφιβιοι ειδικευοντε σε καταληωη-ανακαταλυωη βραχωνησιδων κλπ, ενω οι ορεινοι σε ανορθοδοξο πολεμο κλπ.

2) στους αμφιβιους υπάρχουν και στελεχη των ΟΥΚ γιατι κανουν και καποιες κοινες ασκησεις. Σε καμια περιπτωση ομως δεν ειναι το ιδιο με τους ουκαδες.
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από teolok »

Ανορθοδοξο πολεμο κανουν ολοι οι καταδρομεις, οχι μονο οι ορεινοι! Οι αμφιβιοι απλως κανουν πολλες ασκησεις με μικρα σκαφη και αυτα ου λες με τις βραχονησιδες ενω οι ορεινοι ανταρτη και χειμερινη διαβιωση καθως και πολλα αλλα και οι δυο πλευρες. Τελος και οι ορεινοι κανουν καποια αμφιβια εκπεδευση και οι αμφιβιοι καποια ορεινη.
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από K.G »

teolok έγραψε:Ανορθοδοξο πολεμο κανουν ολοι οι καταδρομεις, οχι μονο οι ορεινοι! Οι αμφιβιοι απλως κανουν πολλες ασκησεις με μικρα σκαφη και αυτα ου λες με τις βραχονησιδες ενω οι ορεινοι ανταρτη και χειμερινη διαβιωση καθως και πολλα αλλα και οι δυο πλευρες. Τελος και οι ορεινοι κανουν καποια αμφιβια εκπεδευση και οι αμφιβιοι καποια ορεινη.


μαϊστα! Ανταρτη και χειμερινη διαβιωση δεν κανουν οι αμφιβιοι ε; Νομιζα οτι εκαναν. Και κυριως ανταρτη.
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από egweimai »

Μπορεί να ρωτήσω μαλακία αλλά η μονάδα αμφίβιων στη Λέσβο υπάρχει ακόμη;
Θεία Μαρία

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Θεία Μαρία »

Καλησπέρα σας! Τα ανήψια μου, δύδιμοι, παρουσιάστηκαν Μεγάλο Πεύκο και τώρα τον έναν τον έστειλαν, για εκπαίδευση οδηγού, στη Σπάρτη και μετά Κω αμφίβιο καταδρομέα Και τον άλλον Κατευθείαν Μυτηλήνη Αμφίβιο καταδρομέα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποία μονάδα-στρατόπεδο είναι "καλύτερο"-από όλες τις απόψεις. Καλύτερη εκπαίδευση κλπ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θεία Μαρία έγραψε:Καλησπέρα σας! Τα ανήψια μου, δύδιμοι, παρουσιάστηκαν Μεγάλο Πεύκο και τώρα τον έναν τον έστειλαν, για εκπαίδευση οδηγού, στη Σπάρτη και μετά Κω αμφίβιο καταδρομέα Και τον άλλον Κατευθείαν Μυτηλήνη Αμφίβιο καταδρομέα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποία μονάδα-στρατόπεδο είναι "καλύτερο"-από όλες τις απόψεις. Καλύτερη εκπαίδευση κλπ.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Δεν μας τα λες καλά "θεία" Εικόνα Σύμφωνα με τον νόμο 3421-2005 περί μεταθέσεων Οι δίδυμοι αδελφοί εκπληρώνουν τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις στην ίδια μονάδα του τόπου των συμφερόντων τους, εφόσον αυτή υπάρχει ή στην πλησιέστερη αυτής

Να δω μερικοί τι άλλα ψευδώνυμα θα βάλετε...

Ωριων

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Ωριων »

Αλλος για Χιο Τράβηξε Και αλλος για Μυτιληνη Και αλλος στης Θυρας τα στενα αιμα και δακρυ αφηνει.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης