Μασονία - Τεκτονισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
bill

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από bill »

Ανοιγω αυτο το θεμα, που βλεπω οτι δεν ανοιχτηκε απο κανενα, για να μου πειτε ποια η αποψη σας και τι γνωριζετε. Προσωπικα, πιστευω βασει ισχυρων ενδειξεων οτι πολλα πραγματα και σημαντικα ρυθμιζονται υπογειως και εμεις παρολα αυτα δεν δινουμε ιδιαιερη σημασια ς αυτην την οργανωση.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από Signaller »

bill έγραψε: Ανοιγω αυτο το θεμα, που βλεπω οτι δεν ανοιχτηκε απο κανενα, για να μου πειτε ποια η αποψη σας και τι γνωριζετε. Προσωπικα, πιστευω βασει ισχυρων ενδειξεων οτι πολλα πραγματα και σημαντικα ρυθμιζονται υπογειως και εμεις παρολα αυτα δεν δινουμε ιδιαιερη σημασια ς αυτην την οργανωση.

Δεν γνωρίζω κάτι στα σίγουρα. Πάντως φρονώ ότι έχουμε δόσει τεράστια σημασία στο ρόλο της. Πολύ περισσότερη από όσο θα έπρεπε

Είμαστε γενικότερα λαός συνομωσιολόγων.

Πάντως, δεν ξέρω κάτι στα σίγουρα. Όλα τα έχουμε δει σε αυτόν τον τόπο...

BILL

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από BILL »

Αληθεια υπαρχει κανενας τεκτονας που εστω και απο το μανδυα της ανωνυμιας θα ηθελε να μας πει την αληθεια γι αυτην;(δεν μπορω κανενα για να μου πει αληθεια και ολο μπουρδες και αντικρουομενες αποψεις ακουω)

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από yandr »

Είναι σα να ζητάς από hacker να σου πει τι κάνει και πως το κάνει...
Κάθρυν
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από Κάθρυν »

Signaller έγραψε:
bill έγραψε: Ανοιγω αυτο το θεμα, που βλεπω οτι δεν ανοιχτηκε απο κανενα, για να μου πειτε ποια η αποψη σας και τι γνωριζετε. Προσωπικα, πιστευω βασει ισχυρων ενδειξεων οτι πολλα πραγματα και σημαντικα ρυθμιζονται υπογειως και εμεις παρολα αυτα δεν δινουμε ιδιαιερη σημασια ς αυτην την οργανωση.

Δεν γνωρίζω κάτι στα σίγουρα. Πάντως φρονώ ότι έχουμε δόσει τεράστια σημασία στο ρόλο της.Πολύ περισσότερη από όσο θα έπρεπε

Είμαστε γενικότερα λαός συνομωσιολόγων.

Πάντως, δεν ξέρω κάτι στα σίγουρα. Όλα τα έχουμε δει σε αυτόν τον τόπο...



δεν είμαστε λαος συνομωσιολογιών...

είμαστε γένος συνομωσιολογιών... Και όχι πάντα υπερεκτιμώντας τις καταστάσεις...

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από Signaller »

Κάθρυν έγραψε:

δεν είμαστε λαος συνομωσιολογιών...

είμαστε γένος συνομωσιολογιών...


Έστω. Αυτό λέω.Εικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
BILL

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από BILL »

Δεν πολυκαταλαβα ποια η διαφορα; Οσο γι αυτο που ειπες yandr εχεις απολοιτο δικαιο
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από mak »

Φιλε Bill κατα καιρους εχω αναφερθει σε τετοια θεματα... Σε παραπεμπω να πας στο θεμα : Νεα Ταξη Πραγματων, υποσεινηδητα μηνυματα. Πονηροι οι καιροι. Να ξερεις πανος σιγουρα οτι σκοπος τους ειναι η αποστασια απο τον Θεο (αν πιστευεις βεβαια) και να ριξουν τον ανθρωπο στην απελπισια ωστε να βρεθει ενα σωτηρας πεον του κοσμου (αντιχριστος). Βεβαια κι αυτα τσιρακια ειναι και λειτουργουν για ενα αφεντικο. Βεβαια τα σχεδια τους εχουν χαλασει προς το παρον αφου ειχαν υπολογισει για το 2012... Θα ακουσεις πλεον σεναρια τωρα για το 2015-2016... Μακαρι τα σχεδια τους να χαλασουν και θα χαλασουν...
BILL

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από BILL »

Φιλε mak τα εχω διαβασει αυτα τα θεματα και ειναι εξαιρετικα! Βεβαια σε αντιχριστο και τετοια δεν πολυπιστευω. Σιγουρα δουλευουν για ενα μεγαλο αφεντικο που τους χειριζεται ως υποχειρια. Παρολα αυτα, δεν νομιζω οτι ολοι οι μασονοι θελουν να κανουν κακο στο κοσμο (τουλαχιστον οχι οι χαμηλοβαθμοι). Τελος να σου θεσω ενα ερωτημα. Πως κρινεις οτι οι περισσοτεροι Ελληνες που καθορισαν την τυχη της χωρας και του Εθνους ηταν μασονοι?
Κάθρυν
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από Κάθρυν »

BILL έγραψε:Δεν πολυκαταλαβα ποια η διαφορα; Οσο γι αυτο που ειπες yandr εχεις απολοιτο δικαιο


λαός = 'Ελληνες

γένος= άνθρωποι

Τουλάχιστον έτσι το εννόησα εγώ! Εικόνα

mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από mak »

BILL θα σου πω καποια πραγματακια για να καταλαβεις τι παιζει. Η μασονια για την οποια αναφερεσαι ειναι ενα κομματι της πυραμιδας που θα σου αποκαλυψω για πρωτη φορα εδω. Πριν ομως, επειδη μου ειπες οτι δεν πιστευεις σε αντιχριστους, θα σου πω οτι αν πιστευεις στον Θεο πρεπει να πιστευεις οτι υπαρχει και αυτος. Προσοχη μην μπερδευεσαι αλλο ο Σατανας (πνευμα κακο) και αλλο ο αντιχριστος (που θα ειναι υπαρκτο προσωπο-οντοτητα).

τωρα η πυραμιδα ιεραρχιας ειναι η εξης:

1) Στην κορυφη υπαρχει μια αορατη μορφη (ο μη ων) θα σου εξηγησω αργοτερα

2) Υπαρχουν δυο αδελφοτητες (λευκη-μαυρη) (υπογειες)

3) τριμερης επιτροπη (Αμερικη-Ευρωπη-Ασια) το νεο μοντελο που κανουν για την παγκοσμιοποιηση (271 ατομων)

4) Λεσχες μασονων (Λεσχη Μπιλντεμπεργκ, σκαλεττζοουνς και αλλες που καθοριζουν τις πολιτικες και τους πολιτικους της καθε χωρας)

5Διευθυντικα στελεχη πολυεθνικων

6) πολιτικοι αρχηγοι κομματων

7) δημοσιοι υπαλληλοι

8) υπολοιπο πληθος

Ετσι καταλαβαινεις οτι αυτο που αναζητας ειναι ενα τσιρακι απο την αορατη μορφη που μας ενδιαφερει εν προκειμενω. Το ερευναω και εγω.

Το μονο που θα σου πω ειναι οτι ο σατανας δεν ειναι ο ''αντιπαλος'' του Θεου αφου ειναι δημιουργημα του και ανα πασα στιγμη μπορει να το εξαφανισει.

Ο ΘΕΟΣ ειναι Ο ων=ο τριγραματος=ο υπαρχων. Το αντιθετο του ειναι ο Μη ων=ο μη υπαρχων

BILL

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από BILL »

Μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις τι ειναι οι δυο αδελφοτητες (λευκη-μαυροι) γιατι πρωτη φορα τις ακουω;

Και κατι αλλο. Το οτι πιστευεις στο Θεο, δεν σημαινει απαραιτητα οτι πιστευεις και στον αντιχριστο η γενικα σε κατι που τον αντιτιθεται πχ μπορει να πιστευεις σε ενα απροσωπο Θεο ο οποιος δεν παρεμβαινει καθολου στα εγκοσμια. Απο την αλλη, μπορω να παραδεκτω την υπαρξη αντιχριστου υπο την εννοια οτι Ειναι ενας ανθρωπος που Τον διεπουν αξιες εντελως αντιθετες απ αυτες που διδαξε ο Χριστος.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Κάνε μια αναζήτηση στο youtube για τα βιντεάκια του Λιακόπουλου και θα πάρεις μια ιδέα
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από mak »

Στέλλα Ιωαννίδου:ΛΕΥΚΗ - ΜΑΥΡΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΣ. παρε μια γευση. Ψαξε στο google και θα δεις κι αλλα. Αυτο ειναι να παρεις μια γευση.

ΑthensGL JL2011

Μασονία - Τεκτονισμός

Δημοσίευση από ΑthensGL JL2011 »

bill έγραψε:Ανοιγω αυτο το θεμα, που βλεπω οτι δεν ανοιχτηκε απο κανενα, για να μου πειτε ποια η αποψη σας και τι γνωριζετε. Προσωπικα, πιστευω βασει ισχυρων ενδειξεων οτι πολλα πραγματα και σημαντικα ρυθμιζονται υπογειως και εμεις παρολα αυτα δεν δινουμε ιδιαιερη σημασια ς αυτην την οργανωση.



Ο Τεκτονισμός διασφαλίζει τον σπόρο της ανανέωσης της κοινωνίας.
Εκείνος που μπορεί να τον αντιληφθεί και να τον βιώσει
θα μπορέσει να υπερβεί τα όρια της ασημαντότητας
και θα κοσμήσει την ψυχή του με κάλλος και χρόνο.

Οι πραγματικοί τέκτονες είναι δικαιωματικοί ηγέτες και θεραπευτές.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης