Αναβολή για λόγους υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
σακης

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από σακης »

Οι εξ αναβολης που μπαινουν μαρτιο ποσο του μηνα παρουσιαζονται; Ευχαριστω για το χρονο σας
Γιώργος

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Γιώργος »

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%91%CE%9A86-%CE%A7%CE%A5%CE%9D?inline=true

"Οι καλούµενοι από αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, καθώς και οι στρατεύσιµοι άλλων κατηγοριών και ανυπότακτοι οι οποίοι οποτεδήποτε έλαβαν αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, υποχρεούνται να παρουσιασθούν για κατάταξη στα αναφερόµενα στο Παράρτηµα «Β» Σηµεία Υποδοχής Οπλιτών στις 5,6 και 7 Μαρτίου 2018"

Stam24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 11:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Stam24 »

Καλησπέρα Σας σημερα παρουσιαστηκα στο φρουραρχειο για να παρω αναβολη για ψυχικους λογους... ο ψυχιατρος μου εβγαλε γνωμάτευση ηια 18 μηνες και μετα πηγα στο Ρουφ και κατεθεσα τα χαρτια μ... υπαρχει περίπτωση να μην δεχθούν τα χαρτια που εχω απο τον ψυχίατρο μου και την γνωμάτευση απο το φρουραρχειο στο 401 και να μην πάρω την αναβολη ; η την αναβολη την πηρα απλα η επιτροπη θα καθορίσει απλα τους μηνες ;

μν

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από μν »

Κρατσουσες και χαρτ γιατρου μαζι σου;
Stam24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 11:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Stam24 »

Ναι ειχα κάι χαρτι από τον στρατιωτικο ψυχίατρο μου
Γιάννης

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα σας θα ήθελα μια βοήθεια.. αύριο μου έχει έρθει το χαρτί να παρουσιαστώ.. ειχα ένα σοβαρό ατύχημα και το πρωί έχω χειρουργείο στο μετροπολιταν στο γόνατο ολική ρήξη χιαστου και μηνισκου... Ποια διαδικασία πρέπει να κάνω για να πάρω αναβολή και πόσους μήνες θα μου δώσουν?
νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νικολας »

Καλησπερα. Ποτε περιπου θα μπει η εσσο του μαιου εχουμε καμια πληροφορια; Κ επεισης ποσες μερες πριν πρεπει να παω φρουραρχειο για διαδικασια αναβολης; Ευχαριστω πολυ
σακης

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από σακης »

Ποτε περιπου θα μπει η εσσο του μαιου εχουμε καμια πληροφορια;
iKilledKenny
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2018 1:40 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από iKilledKenny »

νικολας έγραψε:Καλησπερα. Ποτε περιπου θα μπει η εσσο του μαιου εχουμε καμια πληροφορια; Κ επεισης ποσες μερες πριν πρεπει να παω φρουραρχειο για διαδικασια αναβολης; Ευχαριστω πολυ


Η ΕΣΣΟ του Μαιου μπαινει χοντρικα μεσα στις δυο πρωτες εβδομαδες του μηνα.

Για το φρουραρχειο θα πρεπει να πας τις πεντε τελευταιες εργασιμες ημερες πριν να παρουσιαστεις.

Εργασιμες σημαινει οτι εαν υπαρχει σ/κ αναμεσα δεν μετραει σαν μερα (προφανως), και καλο ειναι να πας την 5η και απο νωρις το πρωι (07.00 περιπου να εισαι στην ουρα, στις 07.30 ανοιγει) γιατι καθε μερα μαζευονται πανω απο 400 ατομα, και οσοι ερχονται μετα τις 08.00 το πρωι τους λεγαν "ελατε αυριο". Μαζι σου να εχεις οτι ιατρικα αποδεικτικα εχεις ηδη, την αστυνομικη σου ταυτοτητα, και το σημειωμα καταταξης σου.

Μολις παρεις το σημειωμα καταταξης απο το αστυνομικο τμημα της περιοχης σου, υπολογισε τις 5 εργασιμες πριν, και πηγαινε φρουραρχειο.

νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νικολας »

Χρονια πολλα γιατι ρε παιδια εχει καθυστερηση τοσο πολυ η ανακοινωση για τη γ εσσο για το ποτε μπαινουμε; Δ
iKilledKenny
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2018 1:40 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από iKilledKenny »

νικολας έγραψε:Χρονια πολλα γιατι ρε παιδια εχει καθυστερηση τοσο πολυ η ανακοινωση για τη γ εσσο για το ποτε μπαινουμε; Δ


Ρώτα και σε άλλα thread μπορει να μην το ειδαμε

νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νικολας »

Καλησπερα. Ποσες μερες πριν πρεπει να εχει το χαρτι του γιατρου ημερομηνια πανω ωστε να το δειξουμε στο φρουραρχειο; Κ
Θανάσης

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Θανάσης »

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση. Διαθέτω πρόβλημα χαμηλά στο δεξί άκρο του ποδιού μου, αιμαγγειωμα, το οποίο εμφανίστηκε από τις αρχές του 2012, έχουν περάσει 6 χρόνια και έχει γίνει σαν μπαλόνι! Συγκεκριμενα ειναι ενα χαμηλα στην πατουσα που ρουφα αιμα και νευρα και μια αλλη κοντα στο κοκκαλο του ποδιού μου, ακριβώς δίπλα στην φτερνα... Φυσικά έμεινε απειραχτο, ψιλοφοβαμαι να το πειράξουν...

Άλλο θέλω να ρωτήσω. Έχω πάρει συνολικά 2 αναβολές έως σήμερα,1 λόγω σπουδών το καλοκαίρι του 2016 (πήγαινα ακόμα λύκειο τότε), ήταν να πάρω άλλη μια λόγω σπουδών, άλλαξε και έγινε 1 λόγω υγείας πέρσι το καλοκαίρι (3 Ιουλίου), υπήρχε λόγος διακοπής σπουδών από δημόσιο ΙΕΚ, κατέβηκα με την μάνα μου τέλη Ιουνίου στο φρουραρχειο, να καταθέσω χαρτί για αναβολή, μας πέταξανε στο 424 να με δει γιατρός του νοσοκομείου, έχοντας στα χέρια ότι είχα και δεν ειχα απο γνωματευσεις και εξετασεις δημοσιων γιατρών και νοσοκομείων που αποδεικνύει το πρόβλημα υγείας μου με το δεξί πόδι (μαγνητικες, αξονικες κ. Λ. Π.).

Δεν είχα τις τελευταίες εξετάσεις από το διαβαλκανικο που έκανα το 2016, αιτειται ο γιατρός εκ νέου μαγνητική, και έτσι κανω μια συντομη εκεί. Τα κοιτάει ο γιατρός, λέει 6 μήνες, λύνεται αμέσως με μια εγχείριση όπως μου τόνισε, δεν ειναι κατι το σοβαρο... Ξαναγυρισαμε φρουραρχειο την άλλη μέρα, για το πότε να περάσω επιτροπή... Δόθηκε ύστερα από τηλεφωνική συνεννόηση, την άμεσως επομένη, για τέλη Ιουλίου... Περναω την επιτροπή, τους δίνω ότι χαρτουρα μάζεψα μαζί με το παραπεμπτικο του στρατιωτικού ιατρού για αίτηση 6 μηνών, ζητάω να με δώσουν 1 χρόνο αναβολή για να φτιάξω το πόδι, και την εγκρίνει με Ι5, θητεία χωρίς οπλο... Επιθυμω να ζητήσω άλλη 1 λόγω υγείας σε 2 μήνες, το πόδι μου δεν το'χω φτιάξει, αλλά φαίνεται να γίνεται πιο επωδυνο, όταν το περπατάω το νιώθω βαρύ, με πονάει από το σημείο του αιμαγγειωματος, μέχρι να φτάσει ψηλά στην γαμπα να τραβήξει νεύρο, και δεν το παταω πολυ καλα...

Κάθομαι από το πρωί μέχρι το βράδυ σπίτι μου...

Αν πάω τις εξετάσεις που έχω από το 2012 σε δημόσια νοσοκομεία + τις καινούργιες που έκανα στο 424 από τον στρατιωτικό γιατρό, θα μου δώσουν επιπλέον αναβολή; Ή θα ξανατραβηξω ζόρι όπως με πέρυσι με νέες εξετάσεις από το 424;

Θέλω να υπηρετησω αλλά όχι αμέσως...

νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νικολας »

Καλησπερα. Το χαρτι γιατρου που θα χρησιμοποιησουμε στο φροθραρχειο αν εινα 3 μηνες πριν κανει; Μεχρι ποσους μηνες μπορουμε να ο χρησιμοποιηησουμε> Γιατι ογιατρος μου λειπει σε αδεια. Παρακαλω απαντηστε γρηγορα γιατι πρεπει ν κανω τις διαδικασιες αμεσα. Ευχαριστω πολυ
νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νικολας »

Παιδια καμια βοηθεια?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες