Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
SPYROS

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από SPYROS »

Δηλαδη πιο ευκολα μπαινεις σχολη αστυφυλακων παρα περνας ε. φ; τοτε γιατι ειναι κατωτεροι οι ε. φ; οσοι δεν γινανε ε. φ τωρα γιατι δεν δινουν πανελληνιες αφου ειναι ευκολοτερο ετσι;

johnie

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από johnie »

Μου αρεσε η απαντηση σου

SPYROS

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από SPYROS »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
SPYROS έγραψε:Ρε παιδες πια η διαφορα του αστυφυλακα απο τον ε. Φ; Αφου και ε. Φ μετα απο καιρο αστυφυλακες γινοντε. Γιατι να πας σχολη 2 χρονια αδικα και να δωσεις και πανελληνιες;
Τα ανακριτικα καθηκοντα. Ο Ειδ. Φρ. Δεν μπορει να υπογραψει ως Ανακρητικος Υπαλληλος.

Απο την αλλη ο Ειδ. Φρ. Εχει εκπληρωσει τις υποχρεωσεις του προς την Παρτιδα, ο Αστυφυλακας απεχει κανονικα.

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ...
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από sta8hsss »

Greek_Army έγραψε:
johnie έγραψε:Αν καταλαβες καλα το ειπα ειρωνικα
οι περισσοτεροι ειχαν απολυτηρια με μεγαλο μεσο ορο, δεν νομιζω να ειναι τυχαιο
γιατι εγω μπηκα στην αστυφυλακων και ειχα μεσο ορο 14 στο απολυτηριο μου
πως καποιος με 18 απολυτηριο δεν πηγε αστυφυλακων Η ακομα και αξιωματικων
και προτιμησε να παει Ειδικους Φρουρους
για να μην πω οτι και οι περισσοτεροι με τα μεγαλα απολυτηρια ηταν και Δοκιμοι και με ειδικες δυναμεις

για τα διπλωματα ενταξει θα συμφωνησω δεν ειναι κατι δυσκολο



συγνώμη τότε Εικόνα οι περισσότεροι μπήκανε για τον σίγουρο μισθό, άλλοι μπορεί να προτιμήσανε να πάνε στρατό παρά να είναι 2 χρόνια στην σχολή.
σωστοτατος... ΕικόναΕικόναΕικόνα
johnie
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από johnie »

Τι σωστοτατος ρε μαστορα
αν σου λεγανε εσενα να μην πας στρατο να πας 2 χρονια σχολη αστυφυλακων που στην ουσια ειναι ενας εντος σχολης θα σε χαλαγε;

...
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από sta8hsss »

johnie έγραψε:Τι σωστατος ρε μαστορα
αν σου λεγανε εσενα να μην πας στρατο να πας 2 χρονια σχολη αστυφυλακων που στην ουσια ειναι ενας εντος σχολης θα σε χαλαγε;

μαστορα; Δεν βγαζω νοημα απο την ερωτηση σου... Μαστορα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Greek_Army »

johnie έγραψε:Τι σωστατος ρε μαστορα
αν σου λεγανε εσενα να μην πας στρατο να πας 2 χρονια σχολη αστυφυλακων που στην ουσια ειναι ενας εντος σχολης θα σε χαλαγε;



εμένα προσωπικά θα με χάλαγε. Αφού σαν φρουρός θα είχα την δυνατότητα κάποια στιγμή να γίνω αστυφύλακας. Επίσης στον στρατό τεστάρεις την υπομονή σου και τα ψυχικά σου αποθέματα και έχεις πάρει μια ιδέα πως είναι να ζεις σε ένα θάλαμο με άλλους. Είσαι υποψιασμένος
johnie
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από johnie »

Καλα ενταξει δεν βγαζω νοημα... Προτιματε να μπειτε ειδικοι φρουροι παρα αστυφυλακες
-που απο τα 18 σου εχεις ενσημα
-εχεις καλυτερες προαγωγες (μισθολογικες-βαθμους)
- σε λιγοτερα χρονια θα μπορεις να παρεις μια μεταθεση βρε αδερφε
- που υπαρχει πιθανοτητα να πας στον τοπο σου και να γλυτωσεις να πας στην Αθηνα
ο στρατος περαν των βαθμιδων ιεραρχιας δεν εχει καμια σχεση με την αστυνομια

συνεχιστε την συζητηση σας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

johnie έγραψε:Καλα ενταξει δεν βγαζω νοημα... Προτιματε να μπειτε ειδικοι φρουροι παρα αστυφυλακες
-που απο τα 18 σου εχεις ενσημα
-εχεις καλυτερες προαγωγες (μισθολογικες-βαθμους)
- σε λιγοτερα χρονια θα μπορεις να παρεις μια μεταθεση βρε αδερφε
- που υπαρχει πιθανοτητα να πας στον τοπο σου και να γλυτωσεις να πας στην Αθηνα
ο στρατος περαν των βαθμιδων ιεραρχιας δεν εχει καμια σχεση με την αστυνομια

συνεχιστε την συζητηση σας
1) Η προυπηρεσια στο Στρατο παντα αναγνωριζεται απο τα Σωματα ασφαλειας και το χρονια εξαγωραζονται στα συνταξιμα.

2) Σε πολλους αρεσει η Αθηνα. Μπορει υπηρεσιακα να ειναι χαλια αλλα εχεις πολλες επιλογες σε σχεση με αλλα μερη.

3) Μην ξεχνας τα ανακριτικα καθηκοντα... Το Μ. Π. Σ ειναι μεγαλη πατεντα για καποιους, οσο για τους βαθμους μερικους απλα δεν τους νοιαζει

sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από sta8hsss »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
johnie έγραψε:Καλα ενταξει δεν βγαζω νοημα... Προτιματε να μπειτε ειδικοι φρουροι παρα αστυφυλακες
-που απο τα 18 σου εχεις ενσημα
-εχεις καλυτερες προαγωγες (μισθολογικες-βαθμους)
- σε λιγοτερα χρονια θα μπορεις να παρεις μια μεταθεση βρε αδερφε
- που υπαρχει πιθανοτητα να πας στον τοπο σου και να γλυτωσεις να πας στην Αθηνα
ο στρατος περαν των βαθμιδων ιεραρχιας δεν εχει καμια σχεση με την αστυνομια

συνεχιστε την συζητηση σας
1) Η προυπηρεσια στο Στρατο παντα αναγνωριζεται απο τα Σωματα ασφαλειας και το χρονια εξαγωραζονται στα συνταξιμα.

2) Σε πολλους αρεσει η Αθηνα. Μπορει υπηρεσιακα να ειναι χαλια αλλα εχεις πολλες επιλογες σε σχεση με αλλα μερη.

3) Μην ξεχνας τα ανακριτικα καθηκοντα... Το Μ. Π. Σ ειναι μεγαλη πατεντα για καποιους, οσο για τους βαθμους μερικους απλα δεν τους νοιαζει

βαθμος= ευθυνες, τεσπα... Δεν νομιζω οτι πρεπει να απολογηθουν καποιοι... Και δεν μπορω να καταλαβω και το προβλημα σου!
johnie
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από johnie »

Πηγαινε ρωτα τους ΜΠΣ ποσο χρηματα πρεπει να δωσουν για να αναγνωρισουν τον στρατο
και παρακολουθησε αυτο που θα σου πουν
δλδ τρωγμαε το γα***σι στο στρατο θα το πληρωσουμε κιολλας;
ημουν Αθηνα και ξερω και μαλιστα στον σκληρο πυρηνα της, διμοιριες στα Εξαρχεια
πιστεψε με εκανα καλα που εφυγα απο Αθηνα
...
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

sta8hsss έγραψε: βαθμος= ευθυνες, τεσπα... Δεν νομιζω οτι πρεπει να απολογηθουν καποιοι... Και δεν μπορω να καταλαβω και το προβλημα σου!
Για το βαθμο και τις ευθυνες το ξερω αρκετα καλα... Αλλα απαντησε μου γιατι δεν ειμαι στην ΕΛ. ΑΣ. Και δεν το πολυ κατεχω: Αρχιφυλακας ΜΠΣ με 3 σαρδελες και Αρχιφυλακας Π. Σ. Με 4 σαρδελες τι διαφορες στις ευθυνες εχουν μιας και ειναι κ οι 2 Αρχιφυλακες; Δεν εχω προβλημα και δεν ζηταω απολογια απο κανενα. Απλα λεω τη γνωμη μου.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

johnie έγραψε:Πηγαινε ρωτα τους ΜΠΣ ποσο χρηματα πρεπει να δωσουν για να αναγνωρισουν τον στρατο
και παρακολουθησε αυτο που θα σου πουν
δλδ τρωγμαε το γα***σι στο στρατο θα το πληρωσουμε κιολλας;
ημουν Αθηνα και ξερω και μαλιστα στον σκληρο πυρηνα της, διμοιριες στα Εξαρχεια
πιστεψε με εκανα καλα που εφυγα απο Αθηνα...
Οι τοτε ΜΠΣ κανανε 2 χρονια και βαλε στρατο οποτε τους πεφτει λιγο βαρη, και οσο περναει ο καιρος βαραινει περισσοτερο. Οι ειδ. Φρ. Αν τον αναγνωρισουν αμεσως τον 1 χρ. Θα τους ερθει σκαρτο χιλιαρικο... (οχι οτι ειναι λιγο, αλλα ειναι πολυ λιγοτερο απο ενα παλιο ΜΠΣ με 2 χρονια στρατο και 15-20 χρονια υπηρεσιαΕικόνα) Γεννηθηκα Εξαρχεια και τα ξερω καλυτερα απο την παλαμη μου

sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από sta8hsss »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
sta8hsss έγραψε: βαθμος= ευθυνες, τεσπα... Δεν νομιζω οτι πρεπει να απολογηθουν καποιοι... Και δεν μπορω να καταλαβω και το προβλημα σου!
Για το βαθμο και τις ευθυνες το ξερω αρκετα καλα... Αλλα απαντησε μου γιατι δεν ειμαι στην ΕΛ. ΑΣ. Και δεν το πολυ κατεχω: Αρχιφυλακας ΜΠΣ με 3 σαρδελες και Αρχιφυλακας Π. Σ. Με 4 σαρδελες τι διαφορες στις ευθυνες εχουν μιας και ειναι κ οι 2 Αρχιφυλακες; Δεν εχω προβλημα και δεν ζηταω απολογια απο κανενα. Απλα λεω τη γνωμη μου.
μαλλον μπερδευτηκες! Δεν γνωριζω εγω τωρα ειμαι υποψηφιος... Το αλλο παιδι ρωτα!
johnie
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 16, 2010 10:27 pm
Επικοινωνία:

Αστυφυλάκων vs Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από johnie »

Εγω τυγχανει και ειμαι αρχιφυλακας ΠΣ (4 σαρδελες)
οντως εχω ανακριτικα καθηκοντα και για να γινω, δινω εσωτερικες εξετασεις και πρεπει να εχω 3 χρονια πραγματικης θητειας για να εχω δικαιωμα να δωσω
ο αρχιφυλακας ΜΠΣ γινεται με τα χρονια υπηρεσιας, μετα απο 18 χρονια και ειναι περισσοτερο τιμητικος τιτλος, δεν εχει βαθμολογικη ανελιξη
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες