Νέα Τάξη Πραγμάτων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

Νέα Τάξη Πραγμάτων

Δημοσίευση από pao-13 »

η αποψη μου ειναι πως οσοι πιστευουν ακομα στο δωδεκαθεο ειναι καποιοι οπισθοδρομικοι που δεν εχουν ακομα καταλαβει οτι οι Αρχαιοι ημων προγονοι επινοησαν το δωδεκαθεο επειδη πολυ απλα με τα μεσα που διεθεταν δεν μπορουσαν να εξηγησουν τα φυσικα φαινομενα και τα απεδιδαν σε θεους. ομως οπως και να εχει θα ερθει η ωρα που θα συμβει οτι ειναι να συμβει
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Νέα Τάξη Πραγμάτων

Δημοσίευση από samloxias »

Έτσι λές οτι το επινόησαν 'ε. Μάθε τότε. Από πάντα και τώρα οι επιστήμονες όλου του κόσμου, όταν θέλουνε να αντιμετωπίσουνε προβλήματα που δεν μπορούνε να τα λύσουνε-εξηγήσουνε, ανατρέχουν στα ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ κοίμενα και τους αρχαίους μας σοφούς. Άντε τώρα, τα ισοπεδώσαμε όλλα με τις γνώμες και τις αμάθειες. Πάντα φιλικά
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

Νέα Τάξη Πραγμάτων

Δημοσίευση από pao-13 »

φιλε μου λεω κατι διαφορετικο που ειναι λαθος ; δεν ειπα κατι για την Αρχαια Ελλαδα που να ειναι λαθος. Οι ΘΕΟΙ του Ολυμπου ειχαν επινοηθει απο τους ανθρωπους οταν εβλεπαν φαινομενα που δεν μπορουσαν να εξηγησουν. Δεν ειπα τιποτα για τον πολιτισμο μας , ουτε ηθελα να πω κατι αλλο. Εσυ μου λες για τους επιστημονες ενω εγω σου μιλαω για την μυθολογια και τους θεους , αυτο ειναι ολο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες