Μεγάλες επενδύσεις στην Ελλάδα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Μεγάλες επενδύσεις στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Rad. »

Πρωτογενής παραγωγή = Σουβλάκι θάλασσα και το αγόρι μου.

Data centers = 🤑

Data centers, καζίνο Ελληνικού και Tesla. Ο ορισμός της ανάπτυξης.

Εκ του αποτελέσματος όλα αυτά βάζουν γερά θεμέλια σε οποιαδήποτε οικονομία, θες σε απόηχο ενός πολέμου; Πανδημίας; Οικονομικου κραχ; Δεν επηρεάζονται. Ακλόνητο σταθερό σύστημα νεοκαπιταλισμού. Τώρα αν ψάχνεις εν έτη 2022 να ζεσταθείς με ξυλοσομπες, αν γίνεται και διακοπή ρεύματος μια δυο ώρες τη μέρα δε πειράζει. Θα έχεις Data Centers.

Αν ζούσα μόνιμα στο εξωτερικό βέβαια ίσως ήμουν και εγώ ένας Δον Κιχώτης της ελληνικής πολιτικής σκηνής και να είχα όραμα φωτεινές επιγραφές της Google σε αχανεις εκτάσεις γης στο Αγρίνιο.

Για να καταλαβαίνουμε και τη γενικότερη σχολή σκέψης.

Είπαμε, οι υποκλοπές εγιναν με ΝΌΜΙΜΗ επισυνδενση.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεγάλες επενδύσεις στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Nassos »

Rad. έγραψε:Πρωτογενής παραγωγή = Σουβλάκι θάλασσα και το αγόρι μου.

Data centers = 🤑

Data centers, καζίνο Ελληνικού και Tesla. Ο ορισμός της ανάπτυξης.

Εκ του αποτελέσματος όλα αυτά βάζουν γερά θεμέλια σε οποιαδήποτε οικονομία, θες σε απόηχο ενός πολέμου; Πανδημίας; Οικονομικου κραχ; Δεν επηρεάζονται. Ακλόνητο σταθερό σύστημα νεοκαπιταλισμού. Τώρα αν ψάχνεις εν έτη 2022 να ζεσταθείς με ξυλοσομπες, αν γίνεται και διακοπή ρεύματος μια δυο ώρες τη μέρα δε πειράζει. Θα έχεις Data Centers.

Αν ζούσα μόνιμα στο εξωτερικό βέβαια ίσως ήμουν και εγώ ένας Δον Κιχώτης της ελληνικής πολιτικής σκηνής και να είχα όραμα φωτεινές επιγραφές της Google σε αχανεις εκτάσεις γης στο Αγρίνιο.

Για να καταλαβαίνουμε και τη γενικότερη σχολή σκέψης.

Είπαμε, οι υποκλοπές εγιναν με ΝΌΜΙΜΗ επισυνδενση.


Σχολή σκέψης Μητσοτάκη: "Επικοινωνία με μπόλικο lifestyle, ουσία μηδέν".

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Μεγάλες επενδύσεις στην Ελλάδα

Δημοσίευση από yandr »

Εξαιρετική κρίνεται, βάσει των επίσημων στοιχείων της ΕΛΣΤΑΤ, η ναυπηγοεπισκευαστική δραστηριότητα στη χώρα. Στα ποιοτικά στοιχεία των στατιστικών στοιχείων φαίνεται πως την τετραετία 2019-2022, σε σχέση με την 4ετία 2015-2018, εκτός της αύξησης των πλοίων που επισκευάστηκαν (363 περισσότερα πλοία, με ποσοστό αύξησης +18,6%), και το συνολικό αντικείμενο της ναυπηγοεπισκευής ήταν μεγαλύτερο, καθώς το μέγεθος των πλοίων που εξυπηρετήθηκαν ήταν αυξημένο κατά 38,1% (κοντά στους 30 εκατ. ΚΟΧ/GRT).

Ενδιαφέρον επίσης συμπέρασμα των στοιχείων είναι η αύξηση των πλοίων (+224) που εξυπηρετήθηκαν σε ναυπηγικές κλίνες ναυπηγείων. Αντίστοιχα, τα πλοία που επισκευάστηκαν σε ναυπηγοεπισκευαστικούς προβλήτες (όχι σε δεξαμενές) είχαν αύξηση +139 πλοίων.

Πηγή
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Μεγάλες επενδύσεις στην Ελλάδα

Δημοσίευση από yandr »

Δεν υπάρχει καλύτερη εποχή για να είσαι μηχανικές λογισμικού στην Ελλάδα.

Ακόμα καλύτερα αν η επένδυση δεν ήταν στην Αθήνα.

Microsoft:Kατέθεσε το σχέδιο για την επένδυση του 1 δις. Ευρώ στα Σπάτα

Η κατασκευή Data Center θα γίνει στο επιχειρηματικό πάρκο - Θα έχει τρία κτίρια, θα δημιουργήσει καλά αμειβόμενες θέσεις εργασίας υψηλής εξειδίκευσης και θα εκπαιδεύσει περισσότερους από 40.000 υπαλλήλους του δημόσιου και του ιδιωτικού τομέα.

Το συγκρότημα των τριών Κέντρων Δεδομένων θα ανεγερθεί σε συνολική έκταση 84.537 τ. Μ. Στο επιχειρηματικό πάρκο που βρίσκεται περίπου 6 χλμ. Δυτικά από το Διεθνές Αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος»,1,5 χλμ. Βόρεια από τα Σπάτα και 33 χλμ. Ανατολικά της Αθήνας.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες