Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

ARIS έγραψε:
ΚΑΤΑΛΑΒΑ... ΤΡΩΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΟΠΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.
Καλά. Με το πνευματικό επίπεδο που σε διακρίνει δεν εκπλήσσομαι για τα λάθος συμπεράσματα σου.Δεν μπορείς να προσβάλεις έτσι κάποιον άγνωστο από την στιγμή που δεν τον γνωρίζεις προσωπικά. Είναι καφρίλα..
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ Η ΓΝΩΜΗ ΕΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.
Φυσικότατα, η δική σου άποψη είναι πολύ υποδεέστερη της Rafale. Είναι αξιωματικός του Ε. Σ.
Ναι, το γράφω εγώ διότι μόνη της δεν πρόκειται να το πει ποτέ.Δεν είναι αναγκασμένη να δίνει αναφορά στον κάθε περίεργο.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΗΓΕΣΙΑΣ, ΑΠΟΡΩ ΠΟΙΟΣ ΚΑΘΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟ,
Ε καλά, η δική σου άποψη είναι καλύτερη. Μικροαστέ, προλετάριε.
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΑΝΩ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΝΥΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,
Στρατός και σώματα ασφαλείας δεν είναι μόνο οι εποπ και οι ε. Φ. Είναι και οι αξιωματικοί (όπως η Rafale). Και δεν υπάρχει καμία περιφρόνηση. Επίσης κατακρίνοντας τους ΕΠΟΠ δεν κατακρίνεις τον στρατό. Περίεργη γενίκευση κάνεις πάντως.
ΕΓΩ ΠΑΛΕΥΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΩ Ε. Φ Κ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΤΗΚΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ !
Ας πάλευες και 100. Η άποψη μας για αυτό το επάγγελμα είναι ότι έχει δυσκολίες και δεν αξίζει αν έχεις άλλες επιλογές. Αυτό δεν είναι περιφρόνηση.
ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΑΙ ΟΣΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΟΝΤΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ.
Περίεργη άποψη έχεις για την ανωνυμία. Προφανώς μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις σου. Παρόλα αυτά και εσύ ανώνυμος είσαι. Δεν πιστεύω να ντρέπεσαι.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ.
Τότε δεν κάνεις για φόρουμς, Ο άλλος δεν είναι υποχρεωμένος να σου πει επάγγελμα, ιδιότητα κτλ.
ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ.
Αν δεν αξίζει κάποια συζήτηση, τότε αυτή είναι μαζί σου. Η άλλη είναι αξιωματικός.
Τέλος, κάποιες διαφορετικές απόψεις από τις δικές σου (για το επάγγελμα σου) δεν σε μειώνουν σαν άνθρωπο, ούτε σαν επαγγελματία. Ο καθένας μπορεί να εκφράσει απόψεις για όλα τα επαγγέλματα ανεξάρτητα από το ποιο είναι το δικό του. Φυσικά δεν χρειάζεται πρώτα να σου δώσει αναφορά για το ποιος είναι.

... ...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

aris έγραψε: καταλαβα... Τρωσ τα λεφτα του μπαμπα και εχεισ και κριση για τισ ενοπλεσ δυναμεισ και τα σωματα ασφαλειασ. Και φυσικοτατα η γνωμη ενοσ οικονομικα αποκατεστημενου χωρισ να προσπαθησει στην ζωη του ατομου δεν μου λεει και πολλα. Βλεπουμε και την γνωμη τησ πολιτικησ ηγεσιασ, απορω ποιοσ καθετε να κανει διαλογο, φαινεται αλλωστε ποσο υπερανω εισαι απο την περιφρονυση προσ το στρατο και τα σωματα ασφαλειασ, εγω παλευα 7 χρονια να μπω ε. Φ κ εσυ τωρα μασ λεσ οτι δεν αξιζει περιφρονητηκα του στυλ ουτε το ενα ουτε το αλλο ! Κ εγω αν ημουν πλουσιοσ η' οικονομικα ευκαταστατοσ θα ελεγα ''σιγα νην γινω στρατηγοσ''. Οσο για τισ -ειρωνιεσ μου- και μονο η παρουσια σου σε ενα φορουμ που ουσιαστηκα διαρκωσ σνομπαρεισ ειναι προσβλητικο προσ τα μελη. Δηλαδη δεν εχεισ τι να κανεισ και σκοτωνεισ την ωρα σου ασχολουμενοσ με τουσ παλιοεποπ και τουσ αχρηστουσ ε. Φ. Τελοσ για την ανωνυμια που επικαλεισαι οσοι κρυβονται πισω απο αυτοι ξερουμε πολυ καλα γιατι το κανουν, απλα γιατι ντρεποντε να πουνε ποιοι ειναι. Βλεπε τουσ ''γνωστουσ -αγνωστουσ'' γινετε ποτε να γινουν ανθρωποι η' να κανεισ διαλογο μαζι τουσ. Προσωπικα θελω να ξερω με ποιον συνομιλω για να δω και αν αξιζει. Εδω δεν αξιζει. Περαστηκα σε οποιον ασχολειθει παραπερα. Συγγνωμη για το μηνυμα μου προσ τουσ διαχειρηστεσ αλλα δεν αντεξα αλλο,

Tο αν τρωω τα λεφτα του μπαμπα μου η οχι δεν αφορα κανεναν. Δεν εχω εγω αποψη και εχεις εσυ; Καλυτερα να μην προσβαλεις ενα ατομο που δεν γνωριζεις γιατι δεν ξερεις σε ποια θεση θα βρεθεις. Αν απωθημενο σου ηταν 7 χρονια που δεν μπορουσες να περασεις ε φ η αν εχεις απωθημενο με τους πολιτικους καλυτερα να απευθυνθεις εκει. Και οχι σε ενα φορουμ. Τι να κανουμε; Ουτε το ενα ουτε το αλλο. Προσωπικα για μενα ειναι η καλυτερη λυση. Αν αυτο ειναι περιφρονηση τοτε εχεις περιεργες αποψεις. Ουτε παλιοεποπ αποκαλεσα κανεναν ουτε αχρηστο εφ ειπα κανεναν. Ακομα την θεση σου ομως δεν μας ειπες για το θεμα. Μαλλον ουτε αποψη εχεις ουτε και θεση. Και αδικα ασχοληθηκα μαζι σου.Αν δοθει συνεχεια απο την πλευρα σου προς το ατομο μου θα προβω σε αλλες διαδικασιες και ενεργειες. Νομιζω ημουν σαφεστατη.

...
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Antonis21 »

Παρ'ολα αυτα, παρακαμπτοντας ολη την μεχρι τωρα συζητηση απο το τελευταιο μου μηνυμα, συνεχιζω να ΕΠΙΜΕΝΩ να μας πει η rafale τι επαγγελεται, εαν εργαζεται (και αν θελει φυσικα, απλα το να παρακαμπτεται το σχολιο/ερωτηση μου σαν να μην υπηρξε δεν ειναι τιμιο). Οι αποψεις σου πιστευω οτι δεν ειναι αντικειμενικες.

Επισης, οσον αφορα το μελος ARIS και τον μικρο σας διαπληκτισμο, γνωμη μου ειναι οτι πραγματικα, δεν εχεις και πολλες επιλογες οσον αφορα τις "αλλες διαδικασιες και ενεργειες"...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Antonis21 έγραψε:Παρ'ολα αυτα, παρακαμπτοντας ολη την μεχρι τωρα συζητηση απο το τελευταιο μου μηνυμα, συνεχιζω να ΕΠΙΜΕΝΩ να μας πει η rafale τι επαγγελεται, εαν εργαζεται (και αν θελει φυσικα, απλα το να παρακαμπτεται το σχολιο/ερωτηση μου σαν να μην υπηρξε δεν ειναι τιμιο). Οι αποψεις σου πιστευω οτι δεν ειναι αντικειμενικες.

Επισης, οσον αφορα το μελος ARIS και τον μικρο σας διαπληκτισμο, γνωμη μου ειναι οτι πραγματικα, δεν εχεις και πολλες επιλογες οσον αφορα τις "αλλες διαδικασιες και ενεργειες"...

Αλλος περιεργος μας προεκυψε... Βρε δεν πα να επιμενεις. Και τι με νοιαζει εμενα; Αναφορα θα σου δωσω;
Δωσε μου εσυ. Σε ρωτησα τι επαγγελεσαι; Καρφι δεν μου καιγεται. Και προφανως εισαι πολυ κατωτερος απο εμενα. Οι δικες σου αποψεις δεν ειναι αντικειμενικες. Μου αρεσει που ασχολουμαι μαζι σου και απαντω κιολας...
Το τι αλλες διαδικασιες, ενεργειες και επιλογες εχω το γνωριζουν μονο εγω και οι δικηγοροι μου. ...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

Antonis 21 με τι ασχολείσαι;
Από ότι φαίνεται σε αυτό το θέμα επιτρέπονται και οι προσωπικές ερωτίσεις. Επίσης πρέπει να δώσεις και αναφορά για να πεις την άποψη σου! Περιμένω λοιπόν. Με τι ασχολείσαι;
...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:
Antonis21 έγραψε:Παρ'ολα αυτα, παρακαμπτοντας ολη την μεχρι τωρα συζητηση απο το τελευταιο μου μηνυμα, συνεχιζω να ΕΠΙΜΕΝΩ να μας πει η rafale τι επαγγελεται, εαν εργαζεται (και αν θελει φυσικα, απλα το να παρακαμπτεται το σχολιο/ερωτηση μου σαν να μην υπηρξε δεν ειναι τιμιο). Οι αποψεις σου πιστευω οτι δεν ειναι αντικειμενικες.

Επισης, οσον αφορα το μελος ARIS και τον μικρο σας διαπληκτισμο, γνωμη μου ειναι οτι πραγματικα, δεν εχεις και πολλες επιλογες οσον αφορα τις "αλλες διαδικασιες και ενεργειες"...

Αλλος περιεργος μας προεκυψε... Βρε δεν πα να επιμενεις. Και τι με νοιαζει εμενα; Αναφορα θα σου δωσω;
Δωσε μου εσυ. Σε ρωτησα τι επαγγελεσαι; Καρφι δεν μου καιγεται. Και προφανως εισαι πολυ κατωτερος απο εμενα. Οι δικες σου αποψεις δεν ειναι αντικειμενικες. Μου αρεσει που ασχολουμαι μαζι σου και απαντω κιολας...
Το τι αλλες διαδικασιες, ενεργειες και επιλογες εχω το γνωριζουν μονο εγω και οι δικηγοροι μου...


κλαίω από τα γέλια χαχαχααχ
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από alexissak »

Αυτο το ερωτημα εχει απαντηθει πολλες φορες σ'αυτο το forum και δεν ειναι δα κ τοσο δυσκολο διλλημα ωστε να τσακωθουμε κιολας. Η απαντηση ερχετε μονη της αρκει να αναλογιστει κανεις ποσοι ΕΠΟΠ κανουν αιτηση για Ε. Φ σε καθε προκυρηξη ! Το αντιθετο δεν συμβαινει ποτε. Αλλωστε οι απαιτησεις ενος ΕΠΟΠ σε μορφωτικο επιπεδο ειναι αρκετα κατωτερες απο αυτες των Ε. Φ. ΟΙ ΕΠΟΠ παιρνουν μορια σε καθε προκυρηξη Ε. Φ ενω το αντιθετο ουτε καν το εχουν προννοησει οι ειδικοι. Επισης το ποσοστο των παραιτησεων απο Ε. Φ ειναι μηδαμηνο, προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν που να παραιτηθηκε. Αντιθετα ολοι ξερουμε καποιον ΕΠΟΠ που την εκανε για αλλου...
sakisal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 02, 2008 2:05 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από sakisal »

Πιστευω καποια στιγμη πρεπει να μασ πει η rafale ti επαγγελεται αφου ειναι και ανωτερη απο ολουσ...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Οταν υπαρχει τοσο μεγαλη ανεργια και οικονομικη κριση και παμε απο το κακο στο χειροτερο λογικο ειναι να ειναι σαν λυση στα προβληματα του καθενος. Θελω ομως σε παρακαλω srek να μου πεις ποσους απο τους εφ η αστυνομικους θελουν να τα βροντηξουν και να φυγουν απο το σωμα; Ετσι στις μεταξυ σας συζητησεις; Ασχετα με το αν μενουν η οχι.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

sakisal έγραψε:Πιστευω καποια στιγμη πρεπει να μασ πει η rafale ti επαγγελεται αφου ειναι και ανωτερη απο ολουσ...
η rafale δεν ειναι υποχρεωμενη να το κανει αυτο στον οποιοδηποτε.

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από alexissak »

ΚΑΝΕΝΑΣ ! Το λεω με απολυτη βεβαιωτητα! Σε καθε επαγγελμα εχεις το αφεντικο κ εδω στην αστυνομια η ιεραρχια δεν ειναι κ τοσο αυστηρη. Προσωπικα ουτε καν το εχω σκεφτει γιατι δεν εχω κ αλλες λυσεις. Παντως ξερω πολλους χαμηλοβαθμους αστυνομικους αρκετα εως πολυ ευκαταστατους που κανουν το ''χομπυ'' Τους. Βασηκα κ το ΛΟΤΤΟ να επιανα σιγα μην εφευγα. Γιατι να τους χαρισω την συνταξη κ τις κρατησεις. Δεν ειναι δα κ τοσο τραγηκα τα πραγματα. Το επιπεδο διαβιωσεις ειναι ικανοποιητικοτατο καθως ο μισθος κ η αντιμετωπιση απο μερος των πολιτων σου δινει κινητρο...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν μιλαω για αστυνομικους που καθονται σε ενα γραφειο. Μιλαω για εφ εκαμ δι. Ασ. Και γενικα σε οσους εχουν αμμεση επαφη με τον κοσμο με τη βια κλπ. Γνωριζω οτι τα πραγματα ειναι διαφορετικα απο το στρατο. Ειναι πιο χαλαρα. Οσο γι αυτοο που λες γιατι να χαρισεις συνταξη και κρατησεις συμφωνω.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

Και εγώ πιστεύω καλύτερα Ε. Φ παρά εποπ. Το κακό ώμος είναι ότι διατρέχουν συνεχή κίνδυνο. Δεν έχουμε θρηνήσει και λίγους. Καλύτερα τίποτα από τα δύο όταν υπάρχουν και άλλες επιλογές. Θα ήταν και ενδιαφέρον μια ψηφοφορία εποπ ή Ε. Φ.

Υ. Γ. Σταματήστε επιτέλους να ρωτάτε ιδιότητες κτλ. Καταντάει γελοίο. Άν είναι έτσι τότε κάθε φορά θα πρέπει να αναφέρεστε πρώτα. Λοιπόν, πριν γράψετε οτιδήποτε: Ευπειθώς αναφέρω, προσοχή κτλ lol. Άντε γιατί παραγνωριστήκαμε!Εικόνα
...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ειδικός Φρουρός ή ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

sakisal έγραψε:su-35 προσο... Χη!

Ανάπαυση. Στον καιρό!
Εσύ τι από τα 2 θα διάλεγες; Εποπ ή Ε. Φ;

...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης