Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Θανασης

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Θανασης »

Manos έγραψε:Καλησπέρα,γνωρίζετε αν την ακτινογραφία θώρακος την κρατάνε ή αν απλά τη βλέπουν και μας τη δίνουν πίσω; Γιατί τον Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό και δεν θέλω να βγάλω κι άλλη ακτινογραφία σε δύο μήνες. Και σε περίπτωση που την κρατάνε, ξέρετε αν γίνεται από το νοσοκομείο να μου δώσουν δυο ακτινογραφίες;

Ευχαριστώ

Την ακτινογραφια αφου στην κοιταξει ο γιατρος την κοιτας εσυ και ισχυει για 6 μηνες

Greeek

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Greeek »

Έχω το ένα μάτι 1.50 και το άλλο 1.75 αυτό χρειάζεται να κανω laizer για να γίνω πλοιαρχος η θα με κοψουν;
Imsad

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Imsad »

Είμαι πρώτο έτος στην πλοιάρχων. Η μυωπία μου είναι στο 2.50. Ο γιατρός με πέρασε αν και είπε ότι είμαι πάνω από το όριο. Τότε δεν με πείραξε χάρηκα. Τώρα όμως βλέπω ότι μάλλον δεν θα καταφέρω να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα. Μάλλον θα πάρω κίτρινο ναυτικό φυλλάδιο και μάλλον καμία εταιρία δεν θα με παίρνει να μπαρκαρω παρόλο που έχω περάσει σχεδόν ΌΛΑ τα μαθήματα. Κάποια βοήθεια; παρατάω την σχολή; τι κάνω;
Manos

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Manos »

Καλησπερα.
Η προκηρυξη αναφερει οτι στην εξέταση θέλει

διπλότυπο είσπραξης Δημοσίου Ταμείου αξίας (41,17) ΕΥΡΩ στον Α. Λ. Ε.1450189001 ή ηλεκτρονικό παράβολο.

Για το ηλεκτρονικό παράβολο έχει οδηγίες, αλλά μήπως ξέρετε πώς μπορώ να πάρω αυτό το διπλότυπο είσπραξης;

Dinaaftho
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 03, 2020 8:15 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Dinaaftho »

Ερώτηση με 1/10 βρέθηκε ακατάλληλη είναι δυνατόν;

Δημητρης

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλησπέρα , θέλω να κάνω μια ερώτηση... στα 14 μου είχα κάνει ένα χειρουργείο στο χέρι λόγω καταγματος και εξάρθρωσης και μου ειχανε τοποθετήσει βίδες εξωτερικές (δλδ μου τις αφαίρεσαν κατευθείαν), επίσης δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το χέρι, γνωρίζετε άμα κοβομαι κατευθείαν λόγω βιδων η με κρατάνε για παραπάνω εξετάσεις; ... Τι μου προτείνετε όταν ρωτήσει ο/η γιατρός να το κρύψω να το πω ;
Καποιοδ

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Καποιοδ »

Θα ήθελα να μ πείτε οποίος γνωρίζει αν μετά την εισαγωγή μ στις αεν θα μ ξανακάνουν εξέταση στα μάτια και αν ναι ποτε
Μαριαλενα

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Μαριαλενα »

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποτέ θα ξανακάνει εξέταση υγειονομική έπειτα από την ένταξη του κάποιου στις αεν ;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από dn24 »

Μαριαλενα έγραψε:Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποτέ θα ξανακάνει εξέταση υγειονομική έπειτα από την ένταξη του κάποιου στις αεν ;


Όταν θα κάνει το πρώτο του εκπαιδευτικό ταξίδι.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιώργος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Γιώργος »

Γεια σας! Στις εξετάσεις τις υγειονομικες με είχε κόψει με δυσχρωματοψία ο οφθαλμίατρος, τώρα πριν μπαρκαρω ξαναελεγχετε αυτο; Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να ταξιδέψω απο αυτό; (μηχανικός ειμαι) επίσης το ναυτικο φυλλάδιο είναι κίτρινο (τι σημαίνει αυτό; υπάρχει κάποιος περιορισμός; ) και κάτι τελευταίο η αναγνώριση τριχρωμου φανού τι είναι; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Χρήστος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπέρα. Δεν είμαι από σχολή. Θέλω να βγάλω ναυτικό φυλλάδιο απλά, το θέλω για τις εξετάσεις δόκιμων οικονομικών αξιωματικών. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε δύο ερωτήσεις;

1) Έχω δυσχρωματοψία. Από τα τεστ ISHIHARA βγάζω δύο, άντε τρία νούμερα. Ισχύουν τα ίδια κριτήρια για το φυλλάδιο απλού ναυτικού όπως στην ΑΕΝ;

2) Είμαι 31 χρονών. Θα βγάλω το κόκκινο σωστά; Θα έχει κάποια επίπτωση αυτό στο να γίνω δόκιμος οικ. Αξιωματικός ή στην πορεία μου γενικά εάν και εφόσον τα καταφέρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Pooooi

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Pooooi »

Ειμαι πρώτο ετης και το καλοκαίρι θέλω να μπαρκαρω εχω 5 βαθμούς μυωπία περίπου και στα δυο ειχα περάσει οριακά τις εξετάσεις εισαγωγής Θα έχω πρόβλημα με τις εταιρείες; Είναι καλύτερα να κάνω λέιζερ (ειμαι 18) ;

GVlach

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από GVlach »

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ειμαι 18 χρονων και φετος εδωσα πανελληνιες. Ενδιαφερομουν και για ΣΝΔ μαχιμοι και προχωρησα εως και τις ΠΚΕ που εχει φετος. Ολα καλα ηταν μεχρι που εφτασα στην ΑΝΥΕ και με περασαν σε ολες τις αλλες στρατιωτικες σχολες εκτος απο την σχολη δοκιμων μαχιμοι που ηθελα να περασω λογω οφθαλμιατρου.

Γενικα μου αρεσει πολυ η θαλασσα και εχω και οικογενειακο περιβαλλον γεματο ναυτικους και θελω να δηλωσω για αεν πλοιαρχων. Το θεμα με τα ματια μου ηταν οτι εχω αστιγματισμο ή 0.75 ή 1.5 στον αριστερο οφθαλμο. Δεν ειμαι σιγουρος γιατι η εξεταση που εγινε στο δημοσιο νοσοκομειο της πολης μου οσο και η επανεξεταση που μου εκαναν στην ΑΝΥΕ ηταν του κωλου και δεν μου ειπαν καν ακριβως ποσο εχω.

Και τωρα αγχωνομαι μηπως με κοψουν στις εξετασεις τις υγειονομικες για την εισαγωγη στην σχολη. Γυαλια δεν φοραω, δεν εχω φορεσει ποτε στην ζωη μου, το οτι εχω αστιγματισμο το εμαθα τωρα απο τις ΠΚΕ. Απο οτι θυμαμαι οπτικη οξυτητα που μου ειχαν μετρισει στο νοσοκομειο οταν συμπληρωνα το χαρτι για τα υγειονομικα του στρατου ηταν 5/10 και 7.5/10 στον αριστερο και δεξι οφθαλμο αντιστοιχα και με διορθωση ηταν και στους δυο 10/10.

Λετε να με κοψουν; Θα παω για τις εξετασεις την τεταρτη 7/7/21.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιούλ 04, 2021 5:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Νικος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Νικος »

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα τις εξετάσεις και πέρασα αλλά θέλω να κάνω λειζερ πριν μπω στην σχολή θα προλάβω και αν ναι μετά θα έχω κανένα πρόβλημα μέσα στην σχολή;
Νικος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Νικος »

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα τις εξετάσεις και πέρασα αλλά θέλω να κάνω λειζερ πριν μπω στην σχολή θα προλάβω και αν ναι μετά θα έχω κανένα πρόβλημα μέσα στην σχολή;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες