ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonson
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Μάιος 03, 2019 12:51 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Anonson »

Περίεργο που τα λες αυτά λίγες μέρες πριν στείλουν οι νέοι το μηχανογραφικό τους. Λες και προσπαθείς να μειώσεις τον ανταγωνισμό για μια θέση στη σχολή ρε φίλε
αεν

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από αεν »

Anonson έγραψε:Περίεργο που τα λες αυτά λίγες μέρες πριν στείλουν οι νέοι το μηχανογραφικό τους. Λες και προσπαθείς να μειώσεις τον ανταγωνισμό για μια θέση στη σχολή ρε φίλε


μπραβο ρε το βρικες. Καλα εισαι οτι να ναι... Αγορακι μου για τραβα ρωτα καποιο που ειναι μεσα στη δουλεια και αν σου πει οτι ειναι ολα ροδινα φερε μου τον να τον φτυσω. Αν εχεις κανενα χοντρο βυσμα η κανενα μπαμπα καπετανιο σε καμια σουπερ εταιρεια πανε με χιλια. Αν εισαι χωρις βυσμα παει σε φαγανε θα καταληξεις σε γκαζαδικα να σε βριζουνε ολοι μερα ημιπαραφρονες μηχανικοι για πραματα που δεν εχεις κανει και να σε απειλουνε οτι θα σε πεταξουν εξω σε αυτη τη δουλεια επειδη υπαρχουν αρκετα λεφτα ειναι ο θανατος σου η ζωη μου. Και το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο θα το δεις οτι η θαλασσα σε σαλταρει λιγο λιγο. Αν εχεις επισης βυσμα για να μπεις σε τοπικες γραμμες πανε παλι με χιλια. Αλλα το 70% που παει ΔΕΝ ΕΧΕΙ... Επισεις μιλαω για μηχανικους πλοιαρχος ειναι σιγουρα πιο καλα αλλα πιο λιγες οι θεσεις μετα για δουλεια. Πανε και θα τα δεις μπροστα σου υπομονη!

A! Και σιγα τον ανταγωνισμο δεν ειναι κατι δυσκολο να μπεις.

Νικ

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Νικ »

Χαίρεται.. Θα ηθελα να μαθω κυριως απο τα παιδια που σπουδαζουν Κρήτη ποτε ανοίγει η εστία της αεν για εμας που παμε να κανουμε την εγγραφη γιατι δεν μπορω να μεινω πολλες μέρες σε ξενοδοχείο πριν ανοξει αλλα πρεπει να ειμαι κατω απο τις 22 σεπτέμβρη για την εγγραφη
Άβαταρ μέλους
ts1mpouros
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 22, 2019 1:38 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από ts1mpouros »

Γεια σας, καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα να μαθω ποτε ανοιγουν οι εστιες στις Αεν. Δεν βρηκα κατι παρεμφερες στο σαιτ οποτε ειπα να ρωτησω.
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Για τους πρωτοετής τη δεύτερη εβδομάδα του Οκτώβρη περίπου υπολόγιζε, οταν θα κάνετε τις αιτήσεις για τις εγγραφές θα κάνετε και για εσωτερική φοίτηση όποιος επιθυμεί
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Νικ έγραψε:Χαίρεται.. Θα ηθελα να μαθω κυριως απο τα παιδια που σπουδαζουν Κρήτη ποτε ανοίγει η εστία της αεν για εμας που παμε να κανουμε την εγγραφη γιατι δεν μπορω να μεινω πολλες μέρες σε ξενοδοχείο πριν ανοξει αλλα πρεπει να ειμαι κατω απο τις 22 σεπτέμβρη για την εγγραφη


1 Οκτώβρη ανοίγει η εστία στην Κρήτη.

ΘΑΝΑΣΗς ΑΡ.

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗς ΑΡ. »

Ρε παιδιά έχω αγχωθει γιατί άκουσα ότι οι δοκιμοι μηχανικοί τρώνε καψωνια στο καράβι από τους ανωτερους τους και ότι για να μην περάσεις από αυτές τις καταστάσεις πρέπει να έχεις βύσμα για καλή εταιρεία ισχύει κάτι τέτοιο;
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

ΘΑΝΑΣΗς ΑΡ. έγραψε:Ρε παιδιά έχω αγχωθει γιατί άκουσα ότι οι δοκιμοι μηχανικοί τρώνε καψωνια στο καράβι από τους ανωτερους τους και ότι για να μην περάσεις από αυτές τις καταστάσεις πρέπει να έχεις βύσμα για καλή εταιρεία ισχύει κάτι τέτοιο;


Μην ακούς ότι σου λέει ο καθένας. Για δουλειά πας εκεί δεν πας στρατό. Απλά κάποιος που τα λέει αυτά παίζει να ταν τελείως ρδελομπου και απλά να του στρώνουν χαρακτήρα. Αν μαθευτεί σε γραφείο ναυτιλιακής εταιρίας κάτι τέτοιο όποιος τα κάνει φεύγει κατευθείαν έτσι και αλλιώς. Αν δεν έχει φύγει από τον καπετάνιο.

Giannis

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Giannis »

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει γυμναστήριο στις αεν για τους φοιτητές της, και αν ναι σε ποιες αεν ευχαριστώ
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Giannis έγραψε:Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει γυμναστήριο στις αεν για τους φοιτητές της, και αν ναι σε ποιες αεν ευχαριστώ


Κρητη ναι Ασπροπυργο οχι. Για υπολοιπες δν ξερω.

Ραφαήλ

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Ραφαήλ »

Ποια είναι η καλύτερη σχολή (εγκαταστάσεις, καθηγητές) Κρήτης ή Ασπρόπυργου; Πέρασα μηχανικός.
g97
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2019 6:59 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από g97 »

Γεια σας εχω μπει στη σχολη ειμαι δευτερο ετος θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος πχ αν χρωστα 6 μαθηματα δε μπορεις να φυγεις δευτερο μπαρκο. αλλα ποσα μαθηματα πρεπει να χρωστας για να μη κανεις το β ξανα και απλα να δωσεις τα μαθηαματα σε εξεταστικες; απλα εχω ακουσει αυτην εκδοχη και δε ξερω αν ισχυει ξερεται κατι?
Γιοντας

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Γιοντας »

Ισχύει ότι στις Οινούσσες δίνεται από το κράτος επίδομα 600? κάθε έτος για τη σιτιση των σπουδαστών η είναι μπαρουφες;
Beredimasb
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 2:30 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Beredimasb »

Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η ύλη για την ναυτιλία α εξαμήνου της ΑΕΝ πλοιάρχων;
Γιάννης

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα παιδιά, είμαι μαθητής της δευτέρας λυκείου στο επαγγελματικό λυκείου και σκέφτομαι να δώσω για πλοίαρχος στα Χανιά και ήθελα να ρωτήσω κάτι πράγματα 1) πόσα μόρια είναι;2) θα πρέπει να πληρώσω δίδακτρα στο ΑΕΝ; Αμα εχω κάνει λάθος διορθώστε με. Ευχαριστώ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης